Ухвала
від 14.12.2022 по справі 953/6730/22
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/6730/22

Провадження № 1-кс/953/4889/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2022 року м. Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1

секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ ВСП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022221750000251 від 01.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України,

у с т а н о в и в:

До Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВСП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , у якому він просить надати слідчим слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 , дозвіл на здійснення тимчасового доступу до речей і документів, що містять інформацію про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з НОМЕР_1 , НОМЕР_2 за період з 01.06.2022 по 15.11.2022 включно, що перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами; про вмикання-вимикання мобільного терміналу із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо; про типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), переадресацію тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації - відомості про його особу, та можливості отриманні інформації, зазначеної у клопотанні, на паперовому та цифровому носіях.

На обґрунтування доводів клопотання слідчим зазначено, що слідчим відділенням ВСП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022221750000251 від 01.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_2 у військові та оборонній сфері об`єднаних сил надійшло повідомлення, про те, що 06.06.2022 інспектор прикордонного контролю І категорії перекладач 4 грипу інспекторів прикордонного відділення інспекторів служби (тип А) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) штаб-сержант ОСОБА_8 самовільно залишив місце несення служби, 4 прикордонний загін, який розташовано за адресою: АДРЕСА_2 .

Прокурором ІНФОРМАЦІЯ_2 у військові та оборонній сфері об`єднаних сил ОСОБА_9 , зазначені відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022221750000251 від 01.08.2022, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.

06.07.2022 перед заступанням на службу у місці дислокації підрозділу м. Мерефа, до заступника начальника з персоналу 4 прикордонного загону ОСОБА_10 звернувся інспектор прикордонної служби 1 категорії перекладач 4 групи ІПК віпс (тип А) впс «Дергачі» штаб сержант ОСОБА_8 з проханням надати йому дозвіл вибути до м. Харкова у зв`язку з терміновими обставинами (йому надійшов дзвінок від сусідів, які повідомили про те, що чули звуки биття вікон у його квартирі). Штаб сержанту ОСОБА_11 було надано дозвіл вибути до м. Харкова за адресою: АДРЕСА_3 , до 16:00 год. 06.07.2022.

О 16:00 год. 06.07.2022, під час контрольного шикування мною було виявлено відсутність штаб сержанта ОСОБА_8 , на телефонні дзвінки вищевказаний військовослужбовець не відповідав.

В подальшому керівництвом 4 прикордонного загону було здійснено виїзд за адресою: АДРЕСА_3 , з метою встановлення місця знаходження ОСОБА_8 , однак за вказаною адресою його виявлено не було.

За фактом самовільного залишення ОСОБА_8 військової частини в умовах військового стану було призначено службове розслідування. результатами проведеного службового розслідування, під час проведення якого з метою встановлення місця знаходження штаб-сержанта ОСОБА_8 було направлено групу офіцерів на чолі з підполковником ОСОБА_12 за адресою: АДРЕСА_3 , за місце мешкання вказаного військовослужбовця не виявлено.

Також за результатами опитування сусідів будинку, і якому проживає штаб-сержант ОСОБА_8 встановлено, що станом на 06.07.2022 ніхто з опитаних його не бачив.

Окрім того, було встановлено, що 06.07.2022 штаб-сержант ОСОБА_8 залишив зброю та боєприпаси в тимчасовому місці дислокації підрозділу, після чого вибув за адресою проживання.

07.07.2022 відповідно до наказу начальника 4 прикордонного загону № НОМЕР_3 штаб-сержанта ОСОБА_8 було знято з усіх видів забезпечення, як токаго, який самовільно зашив військову службу. 16.07.2022 відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 штаб-сержанта ОСОБА_8 було зараховано в розпорядження начальника загону, як такого місце знаходження якого невідомо більше 10 днів. 19.09.2022 відповідно до наказу № 284-ОС було призупинено військову службу штаб сержанта ОСОБА_8 , та вважати таким, що не виконує (не несе) обов`язків служби.

Відповідно до рапорту офіцера групи внутрішньої безпеки відділу внутрішньої та власної безпеки по НОМЕР_4 прикордонному загону Головного відділу внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_5 » старшого лейтенанта ОСОБА_13 , штаб-сержант ОСОБА_8 користувався мобільним телефоном НОМЕР_1 та додатковим номером НОМЕР_2 .

В ході досудового розслідування виникла необхідність у встановлені фактів здійснення телефонних дзвінків та місцезнаходження власників вищезазначених мобільних номерів. Отримані відомості можуть бути використані, як докази в кримінальному провадженні, через те, що іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації від операторів зв`язку та встановити місцезнаходження гр. ОСОБА_8 , маршрутів його переміщення та можливого перетину кордону України.

Вилучення запитуваної інформації, яка має суттєве значення по вказаному кримінальному провадженню, буде здійснюватися за межами Харківської області, а саме безпосередньо в місті Києві (що суттєво займає час на відправку ухвали, підготовку інформації, та безпосереднє її вилучення в місті Києві).

Вказана інформація буде використана як докази як сама по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, а також має суттєве значення для встановлення важливих обставин та істини у кримінальному провадженні та кваліфікації кримінального правопорушення.

У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, у матеріалах справи міститься заява останнього про розгляд клопотання за його відсутності, яке він підтримує.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Через неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.

Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Статтею 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Статтею 165 КПК України визначено, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку про наявність правових підстав для його задоволення, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні та розпорядженні оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ ВСП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022221750000251 від 01.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України - задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 , слідчому слідчого відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 , дозвіл на здійснення тимчасового доступу до речей і документів, що містять інформацію про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з НОМЕР_1 , НОМЕР_2 за період з 01.06.2022 по 15.11.2022 включно, що перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами; про вмикання-вимикання мобільного терміналу із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо; про типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), переадресацію тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації - відомості про його особу, та можливості отриманні інформації, зазначеної у клопотанні, на паперовому та цифровому носіях.

Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Текст ухвали складений і підписаний без проголошення 14 грудня 2022 року.

Слідчий суддя - Ю.Ю. Власова

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу107893058
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/6730/22

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 12.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 05.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 13.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 08.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 14.12.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 12.12.2022

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні