Ухвала
від 13.12.2022 по справі 917/399/15
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

14 грудня 2022 року м. Харків Справа № 917/399/15

Колегія суддів Східного апеляційного господарського суду у складі:

головуючий суддя Россолов В.В., суддя Хачатрян В.С., суддя Шутенко І.А.,

розглянувши заяву Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 917/399/15

за заявою Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області, вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014 (код ЄДРПОУ ВП44057192)

до Державного підприємства "Жовтневий спиртовий завод", вул. Полтавська, 3, м. Карлівка, Полтавська область, 39503 (код ЄДРПОУ 00374829)

про банкрутство,-

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.10.2022 у справі № 917/399/15 клопотання арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича вих. № 1 від 28.04.2022 року (вх. № 2854 від 03.05.2022 року) про ухвалення додаткового рішення по справі № 917/399/15 задоволено, затверджено звіт розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди у розмірі 292 404,00 грн за послуги арбітражного керуючого згідно ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та 110 052,00 грн за послуги арбітражного керуючого згідно Кодексу України з процедур банкрутства; стягнуто з Головного управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код ВП 44057192, адреса: 36014, м. Полтава, вул. Європейська, 4) на користь арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича грошову винагороду у розмірі 292 404,00 грн за послуги арбітражного керуючого згідно ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Головне управління ДПС у Полтавській області з відповідною ухвалою суду не погодилось, звернулось з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати в частині задоволення заяви арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича вих. № 1 від 28.04.2022 року (вх. № 2854 від 03.05.2022 року) про ухвалення додаткового рішення у справі № 917/399/15 про стягнення з Головного управління ДПС у Полтавській області на користь арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича грошової винагороди у розмірі 292 404,00 грн за послуги арбітражного керуючого згідно ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", прийняти в цій частині нове рішення, яким відмовити в задоволенні заяви. Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 16.11.2022 у справі № 917/399/15 поновлено Головному управлінню Державної податкової служби у Полтавській області строк на подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 11.10.2022 у справі № 917/399/15, відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової служби у Полтавській області на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 11.10.2022 у справі № 917/399/15, призначено справу до розгляду на "15" грудня 2022 р. о 12:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань № 131, запропоновано учасникам справи подати відзиви на апеляційну скаргу, які повинні відповідати вимогам ч.2 статті 263 Господарського процесуального кодексу України, а також докази надсилання (надання) копій відзивів та доданих до нього документів апелянтові, роз`яснено учасникам справи, що в умовах дії режиму воєнного стану, з міркувань безпеки та враховуючи приписи ст.3 Конституції України, розгляд апеляційної скарги може бути перенесений на іншу дату, запропоновано учасникам справи заздалегідь визначитися із бажанням та можливістю взяти участь

Від представника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі №917/399/15.

Відповідно до частин першої, другої та третьої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Суд зазначає, що 02.04.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 року №540-IX, яким статтю 197 Господарського процесуального кодексу України після частини третьої доповнено новою частиною (частиною четвертою) такого змісту: «Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України».

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 року №169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок). У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення «EаsyCon».

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному вебпорталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.

Ураховуючи викладене, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи суд вважає за необхідне задовольнити заяву Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області та провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon».

Керуючись статтями 197, 234, 281 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

1.Задовольнити клопотання Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» у справі №917/399/15 в режимі відеоконференції.

2.Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).

3.Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду апелянту необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

4.Забезпечити участь представника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Євенко Н.Ю., у судовому засіданні у справі №917/399/15, призначеному на "15" грудня 2022 р. о 12:30 годині, у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 року №169.

5.Роз`яснити представнику заявника, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

6.Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

7.Роз`яснити, що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за вебпосиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя В.В. Россолов

Суддя В.С. Хачатрян

Суддя І.А. Шутенко

Дата ухвалення рішення13.12.2022
Оприлюднено19.12.2022

Судовий реєстр по справі —917/399/15

Ухвала від 08.02.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Погребняк В.Я.

Судовий наказ від 29.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Постанова від 14.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Россолов Вячеслав Володимирович

Ухвала від 13.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Россолов Вячеслав Володимирович

Ухвала від 13.12.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Россолов Вячеслав Володимирович

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Россолов Вячеслав Володимирович

Ухвала від 10.10.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 29.08.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 04.08.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 01.06.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні