Ухвала
від 16.12.2022 по справі 443/1499/22
ЖИДАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №443/1499/22

Провадження №2-о/443/67/22

УХВАЛА

іменем України

16 грудня 2022 року місто Жидачів

Жидачівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Павліва А.І.,

секретар судового засідання Стасів С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна, встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна,

встановив:

Суть справи.

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (заявники) звернулися до Жидачівського районного суду Львівської області із заявою про звільнення від повноважень опікуна, встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна.

В обґрунтування заявлених вимог покликаються на те, що рішенням Жидачівського районного суду Львівської області від 23.09.2013 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатною та встановлено над нею піклування. Піклувальником призначено маму ОСОБА_2 . До цього часу ОСОБА_2 належно виконувала обов`язки піклувальника і забезпечувала догляд та опіку своїй дочці. Однак стан її здоров`я значно погіршився. ОСОБА_2 потребує лікування і не має змоги опікуватися донькою та забезпечувати їй належний догляд, нагляд та допомогу. ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_3 та проживає разом з дружиною і дочкою, допомагає здійснювати догляд і опіку над дочкою. ОСОБА_2 у зв`язку із значним погіршенням здоров`я фактично не може виконувати обов`язки опікуна, так як сама потребує допомоги. ОСОБА_1 взяв на себе виконання обов`язків опікуна, забезпечує догляд дочці, надання необхідної допомоги, однак офіційного статусу опікуна не має, а тому не вправі вчиняти в її інтересах правочини та дії.

Заявники у судове засідання не з`явилися, однак подали до суду заяву про розгляд справи за їх відсутності та підтримання заявлених вимог.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, однак подав до суду відзив, в якому, зокрема, просить справу розглядати за його відсутності на підставі наявних матеріалів.

З огляду на вимоги частини 2 статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши викладені у заяві аргументи та матеріали справи, доходить висновку, що заяву слід задовольнити виходячи з такого.

Фактичні обставин справи, встановлені судом.

ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та її батьками є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про що свідчить свідоцтво про народження від 21.05.1991 (а.с.13).

Рішенням Жидачівського районного суду Львівської області від 23.09.2013, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатною . Встановлено над ОСОБА_3 піклування та призначено ОСОБА_2 її піклувальником (а.с.15).

Довідкою КНП «Жидачівська міська лікарня» від 24.10.2022 встановлено, що ОСОБА_2 за станом здоров`я опікуном бути не може (а.с.16).

Відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов від 27.10.2022, ОСОБА_1 здійснює догляд за дочкою інвалідом з дитинства ОСОБА_3 у зв`язку з тим, що його дружина ОСОБА_2 опікун ОСОБА_4 хворіє та не може опікуватися дочкою (а.с.6).

Відповідно до подання органу опіки та піклування, затвердженого рішенням ВК Жидачівської міської ради від 15.11.2022 №250, Жидачівська міська рада, як орган опіки та піклування вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 опікуном над недієздатною дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.17, 18-19).

Нормативно-правові акти, якими керувався суд.

Відповідно до приписів частини 1 статті 41ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.

За змістом статті 55ЦК України опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб які не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати обов`язки.

Згідно з положеннями статті 58ЦК України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавленні батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування (частина 1 статті 60 ЦК України).

Відповідно до вимог частин 1-3 статті 63ЦК України опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу. Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.

Опікун зобов`язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням (частина 1 статті 67 ЦК України).

Згідно з приписами частини 1 статті 75 ЦК України суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.

Нормою частини 2 статті 300 ЦПК України встановлено, що суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу.

Мотиви, з яких суд дійшов висновків.

Суд встановлено, що ОСОБА_2 є опікуном ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка у встановленому законом порядку визнана недієздатною.

ОСОБА_2 подано заяву про звільнення її від повноважень опікуна за станом здоров`я. Водночас батьком недієздатної ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_1 подано заяву про призначення його опікуном дочки.

Крім цього, матеріали справи містять подання органу опіки та піклування, затверджене рішенням ВК Жидачівської міської ради, яким визначено доцільність призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 опікуном над недієздатною дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи вищевикладені обставини у своїй сукупності, суд доходить переконання про обґрунтованість вимог заявників, відповідність їх вимогам закону та інтересам недієздатної ОСОБА_3 , а тому заяву слід задовольнити повністю.

Керуючись статтями 41, 55, 58, 60, 63, 75 ЦК України, статтями 260, 261, 300 ЦПК України, суд,

постановив:

Судове засідання у справі за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна, встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна проводити без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Звільнити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від повноважень опікуна над недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном над недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Головуючий суддя А.І. Павлів

СудЖидачівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.12.2022
Оприлюднено20.12.2022
Номер документу107913245
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —443/1499/22

Ухвала від 16.12.2022

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

ПАВЛІВ А. І.

Ухвала від 05.12.2022

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

ПАВЛІВ А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні