Справа №295/13336/22
1-кс/295/5320/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.12.2022 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі с/з - ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12022060400000266 слідчим СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 , клопотання про обшук та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні слідчий СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 зазначив, що Слідчим відділом Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022060400000266 від 08.02.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Підставою внесення відомостей до ЄРДР про вказане кримінальне правопорушення послугували матеріали Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про те, що у період часу з 16.12.2021 року по 10.01.2022 року, службові особи ОСББ «Вулик-21», шляхом зловживання своїм службовим становищем, здійснили привласнення ввірених їм грошових коштів власників багатоповерхового будинку, який розміщується за адресою: АДРЕСА_1 , а також, бюджетних коштів, виділених у межах державної програми «Енергоефективність», шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів щодо обсягу і вартості виконаних будівельних робіт, на підставі яких, здійснюється перерахування таких коштів на користь третіх осіб, чим було завдано матеріальної шкоди власникам вказаного багатоповерхового будинку та державному бюджету України у розмірі, що встановлюється.
У ході досудового розслідування встановлено, що багатоповерховий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває на обслуговуванні в ОСББ «Вулик-21» (далі - ОСББ). Відтак, службові особи ОСББ, на підставі протоколів та рішень загальних зборів ОСББ, які містять недостовірні відомості стосовно проведення фактичних зборів жителів вказаного багатоповерхового будинку та їх підписів, було отримано кредит у банківській установі АТ «Кредобанк» на загальну суму 7 500 000 грн., задля здійснення утеплення вищевказаного будинку. З метою сплати коштів по кредиту, ОСОБА_5 незаконно включила відповідні платежі до внесків на комунальні платежі, які мешканці сплачують на рахунок ОСББ для відшкодування витрат на утримання будинку та прибудинкової території.
07.07.2021 року з метою розкрадання таких коштів, заключила договір з підконтрольними суб`єктами господарської діяльності, а саме із приватним підприємством Будівельна компанія «Гарант - С» (код за ЄДРПОУ- 32198280) в особі директора ОСОБА_6 та ТОВ «ЕКО-ДІМ.» (код за ЄДРПОУ - 39689328) в особі директора ОСОБА_7 , яким у вересні 2021 року перераховано грошові кошти в сумі 7 000 000 гривень в якості авансу, однак, станом на лютий 2022 року, жодних актів виконаних робіт не складено та не підписано.
Окрім цього, службові особи, знаючи про можливість отримання фінансування від ДУ «Фонд енергоефективності» за програмою «Енергоефективність», яка гарантує повернення 70% вкладених коштів в утеплення будинку, вступила у змову з регіональним менеджером Фонду ОСОБА_8 , через яку подала до Фонду пакет документів з недостовірними відомостями для отримання коштів в розмірі 25 989 829,60 грн., з призначенням платежу: «теплоізоляція та/або заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалювальних приміщеннях, гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів, комплекс робіт з теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверей у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі», які, в подальшому, будуть перераховані підряднику, на підставі актів виконаних робіт, до яких внесені недостовірні відомості щодо якості та об`ємів виконаних робіт. У свою чергу, підрядниками будівельні роботи здійснюються формально.
Під час проведення досудового розслідування було встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетна голова правління ОСББ «Вулик-21» - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Однак зібраних на цей час доказів недостатньо для обґрунтованого повідомлення про підозру службовим особам ОСББ «Вулик-21», ПП БК «Грант-С» та ТОВ «Еко-дім», а також, іншим суб`єктам господарської діяльності у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що іншим чином здобути докази, які мають суттєве значення для досудового розслідування, не представляється можливим, сторона обвинувачення вважала би за необхідне провести обшук за місцем реєстрації та фактичного проживання голови правління ОСББ «Вулик-21» - ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_2 , з метою отримання відомостей про причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаного кримінального правопорушення, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення та інше.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира, яка розміщується за адресою: АДРЕСА_2 , на праві приватної власності ні за ким не зареєстрована.
Особам, причетним до вказаної незаконної діяльності, достеменно відомо про протиправний характер своїх дій, враховуючи їх латентний характер, проведення інших слідчих дій та процесуальних заходів, окрім обшуку, зашкодить досудовому розслідуванню, так як існує загроза знищення (переміщення) речових доказів.
Враховуючи викладене, існують достатні відомості, що вказують на можливість досягнення мети обшуку - виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування та вилучення речей, а саме: протоколів загальних зборів, рішень ОСББ та інших документів, які стали підставою для отримання кредиту від АТ «КРЕДОБАНК» на суму 7 500 000 гривень, для проведення утеплення будинку; документів щодо отримання внесків та здійснення платежів за комунальні послуги, погашення кредиту; документів щодо підвищення енергоефективності будинку за адресою: АДРЕСА_1 ; договорів, укладених з «ПП Будівельна компанія «Гарант - С» (ЄДРПОУ-32198280) та ТОВ «ЕКО-ДІМ» (ЄДРПОУ - 39689328) з усіма додатками до них; документів щодо отримання фінансування від ДУ «Фонд енергоефективності» за програмою, яка гарантує повернення вкладених в утеплення будинків коштів; банківських карток, грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, в тому числі, які були виділені в межах програми «Еноргоефективність»; чорнових записів, а також, інших речей та документів, які можуть бути використані, як докази у вказаному кримінальному провадженні, у ході проведення обшуку за місцем реєстрації та фактичного проживання голови правління ОСББ «Вулик-21» - ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
Вказані речі предмети та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду. Також, оригінали вказаних документів та документи з вільними зразками почерку і підписів службових осіб, перелічених вище підприємств та осіб, необхідні для проведення ряду експертиз, а саме: почеркознавчої, комплексної будівельно-технічної та економічної експертиз у кримінальному провадженні.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення речі.
Заслухавши прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Враховуючи вищевикладене та те, що клопотання подане з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення та майна, яке здобуте у результаті його вчинення, та беручи до уваги те, що у квартирі голови правління ОСББ «Вулик-21» - ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_2 , можуть перебувати зазначені в клопотанні речі та документи, що мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, наявні підстави вважати, що вказані документи та предмети можуть бути знищені, з метою уникнення кримінальної відповідальності, клопотання слідчого ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 на проведення обшуку за місцем реєстрації та фактичного проживання голови правління ОСББ «Вулик-21» - ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_2 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування та вилучення речей та документів, а саме: протоколів загальних зборів, рішень ОСББ та інших документів, які стали підставою для отримання кредиту від АТ «КРЕДОБАНК» на суму 7 500 000 гривень, для проведення утеплення будинку; документів щодо отримання внесків та здійснення платежів за комунальні послуги, погашення кредиту; документів щодо підвищення енергоефективності будинку за адресою: АДРЕСА_1 ; договорів, укладених з «ПП Будівельна компанія «Гарант - С» (ЄДРПОУ-32198280) та ТОВ «ЕКО-ДІМ» (ЄДРПОУ - 39689328) з усіма додатками до них; документів щодо отримання фінансування від ДУ «Фонд енергоефективності» за програмою, яка гарантує повернення вкладених в утеплення будинків коштів; банківських карток, грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, в тому числі, які були виділені в межах програми «Еноргоефективність»; чорнових записів, а також, інших речей та документів, які можуть бути використані, як докази у вказаному кримінальному провадженні.
Встановити строк дії ухвали до 18.01.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2022 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 107924519 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні