Рішення
від 09.12.2022 по справі 465/7516/21
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/7516/21

2/465/1517/22

РІШЕННЯ

Іменем України

09.12.2022 року м. Львів

Франківський районний суд м.Львова в особі судді Гладишевої Х.В.,

за участю секретаря судового засідання Василюк В.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Франківського районного суду м.Львова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Зразковий Парус» про відшкодування збитків,-

встановив:

В провадженні Франківського районного суду м.Львова перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 (далі позивач) до ТОВ «Управляюча компанія «Зразковий Парус» (далі відповідач), про відшкодування збитків.

Короткий зміст заяв по суті справи.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначила, що є власником автомобіля БМВ Х1, номерний знак НОМЕР_1 . 25.06.2021 року о 16:36 год. під час бурі її автомобілю сміттєвим баком, якого вітром закинуло на авто завдано пошкоджень. Згідно калькуляції БМВ сервіс ПП «Христина» від 05.07.2021 року вартість завданого збитку становить 48633,18 грн. Зазначила, що з метою відшкодування завданих збитків звернулася до відповідача, однак отримала відмову. Вважає, що оскільки сміттєві баки згідно акту прийому-передачі передані відповідачу, він повинен відповідати за завдані збитки.

09.11.2021 року відповідач ТОВ «Управляюча компанія «Зразковий Парус» подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що ТОВ «Управляюча компанія «Зразковий Парус» надає послуги по управлінню багатоквартирним будинком відповідно до умов індивідуальних договорів укладених між управляючою компанією та власником квартир у будинку АДРЕСА_1 . Управляючою компанією спільно з мешканцями будинку облагороджено встановлення контейнерного майданчика для збору ТПВ. Під час встановлення якого дотримано всіх вимог щодо організації встановлення контейнерів у майданчику. У відзиві просили суд врахувати, що у відповідності до ч.2 ст.1166 ЦК України особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоду завдано не з її вини. Також наголосили, що 24.06.2021 року у Львівській області оголошено штормове попередження, а 25.06.2022 року почалася гроза із сильним поривчастим вітром, внаслідок чого огородження контейнерного майданчика пошкоджено, а сміттєві баки почали самовільний рух. У відзиві просила врахувати, що позивачем не надано жодного висновку про оцінку пошкодженого майна (автомобіля), а калькуляція не є доказом того, що пошкодження автомобіль отримав 25.06.2021 року.

02.06.2022 року відповідач ТОВ «Управляюча компанія «Зразковий Парус» подав відзив на уточнену позовну заяву, в якому наголосив, що позивачем не доведено факту отримання пошкоджень передньої лівої частини автомобіля «БМВ Х1», номерний знак НОМЕР_1 , саме сміттєвим баком, оскільки в додатному до уточненої позовної заяви висновку судового експерта Холодцова Д.В. №22048 від 04.04.2022 року зазначено дише, що вони виникли внаслідок його пошкодження твердим предметом без уточнення. Враховуючи відсутність доказів того, що матеріальна шкода завдана позивачеві неправомірними діями відповідача (управляючої компанії) просить в задоволенні позову відмовити.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 04.10.2021 року відкрито провадження у даній справі та постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

19.05.2022 року позивач подала заяву про зменшення позовних вимог, в якій просить стягнути з відповідача 29970,01 грн. завданої майнової шкоди та 3500 грн. витрат понесених у зв`язку із оплатою послуг експерта. В поданій заяві зазначила, що для визначення вартості відновлювального ремонту та визначення вартості матеріального збитку, завданого власнику автомобіля «БМВ Х1», вона звернулася до судового експерта Холодцова Д.В. Згідно висновку судової автотоварознавчої експертизи №22048 вартість відновлювального ремонту автомобіля становить 29970,01 грн.

Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 23.05.2022 року прийнято заяву позивача ОСОБА_1 про зменшення позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Управляюча компанія «Зразковий Парус» про відшкодування збитків.

Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 14.07.2022 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

09.12.2022 року в судове засідання представник позивача адвокат Петелька О.О. не з`явилася, подала заяву в якій уточнені позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити та проводити розгляд у її відсутності та у відсутності позивача.

Представник відповідача адвокат Шеремета М.М. в судове засідання не з`явився, однак подав заяву, в якій заперечив проти позовних вимог в повному обсязі, просив відмовити в задоволенні позову та провести судове засідання за його відсутності.

Згідно з ч.2 ст.247ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вказане, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу BMW X1, номерний знак НОМЕР_1 , про що свідчить свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 .

З протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 26.06.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 звернулася у ВП №3 ЛРУП ГУНП у Львівській області та повідомила, що 25.06.2021 року орієнтовано о 16.36 год. на вул.Кульпарківська, 59 у м.Львові на належний їй автомобіль BMW X1, номерний знак НОМЕР_1 , налетів сміттєвий бак під час буревію та пошкодив його.

Згідно відповіді ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області №2055/40/01/06/21 від 12.07.2021 року проведеною перевіркою не встановлено ознак кримінального правопорушення, у зв`язку з чим відповідної інформації до ЄРДР внесено не було.

06.07.2021 року ОСОБА_1 звернулася до керуючого управляючої компанії «Зразковий Парус`з приводу відшкодування матеріальної шкоди завданої її автомобілю.

Із відповіді ТОВ «УК «Зразковий Парус» від 23.07.2021 року №86 вбачається, що територія де розташований належний ОСОБА_1 автомобіль не є прибудинковою територією ЖК «Парус Парк», не облаштована та не передбачена для паркування автомобілів.

Згідно акту прийому-передачі контейнерів до договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами №233 від 01.08.2019 року ТОВ «Грінера Україна» і ТОВ «УК «Зразковий Парус» на виконання умов договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами №233 від 01.08.2019 року уклали цей акт прийому-передачі контейнерів про таке: виконавець передав, а споживач прийняв технічно справні контейнери.

Із висновку №22048 за результатами проведення судової автотоварознавчої експертизи за договором з учасником справи для подання до суду у цивільній справі №465/7516/1 вартість відновлювального ремонту автомобіля BMW X1, номерний знак НОМЕР_1 , в цінах на дату пошкодження становить 29970,01 грн., а вартість матеріального збитку завданого власнику автомобіля BMW X1, номерний знак НОМЕР_1 , пошкодженого внаслідок події 25.06.2021 року в цінах на дату пошкодження становить 19296,73 грн.

Норми права,якіпідлягають застосуваннюпри вирішенніспору та мотиви їх застосування.

Статтею 15ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ч.1 ст.4, ч.1 ст.5ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно з ч.1 ст. 12, ч.1-4 ст.13 ЦК Україниособа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд. Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства.

За нормоюч.1 ст.15, ч.1, п.8 ч.2 ст.16 ЦК Україникожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Ч.1, 3ст.12 ЦПК Українипередбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно з ч.1ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч.1,2 ст.76, ч.1,5,6ст.81 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, письмовими та електронними доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно зіст.22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є, зокрема, втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

За нормою ст.1166ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Крім того,ст.1192 ЦК Українипередбачено, якщо інше не встановлено законом, з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов`язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі.

Як роз`яснено Пленумом Верховного Суду України у п. 2, 9постанови №6 від 27.03.1992 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди», розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що відповідно до статей440і450 ЦКшкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, незалежно від наявності вини. Коли відшкодування шкоди в натурі неможливе, потерпілому відшкодовуються в повному обсязі збитки відповідно до реальної вартості на час розгляду справи втраченого майна, робіт, які необхідно провести, щоб виправити пошкоджену річ, усунути інші негативні наслідки неправомірних дій заподіювача шкоди.

За нормоюст. 1 Закону України «Про відходи», послуги з вивезення побутових відходів - збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування.

Відповідно дост. 13 Закону України «Про відходи», суб`єктами у сфері поводження з відходами є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, а також підприємства, установи та організації усіх форм власності, діяльність яких пов`язана із поводженням з відходами.

До обов`язків суб`єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами за змістомст. 17 Закону України «Про відходи»віднесено, зокрема,здійснення контролю за станом місць чи об`єктів розміщення власних відходів; відшкодовування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, здоров`ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України. Суб`єкти господарювання, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг на вивезення побутових відходів на певній території, здійснюють їх роздільне збирання. Суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об`єкт утворення відходів.

За нормою ст. 35-1 Закону України «Про відходи», поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому КМУ. Під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів. Житлові масиви і внутрішньодворові території, дороги загального користування та інші об`єкти благоустрою населених пунктів, а також місця проведення масових заходів обладнуються контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.

Згідно зіст. 42 Закону України «Про відходи», особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за, зокрема, порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров`я людини та економічних збитків; невиконання вимог щодо поводження з відходами (під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення та захоронення), що призвело до негативних екологічних, санітарно-епідемічних наслідків або завдало матеріальної чи моральної шкоди.

Як врегульовано ст. 43,44 Закону України «Про відходи», підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов`язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України. Спори, що виникають у сфері поводження з відходами, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.

Згідно з п. 2.1.2, 2.1.5 Методичних рекомендацій з організації збирання, перевезення, перероблення та утилізації побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 07.06.2010 №176, за контейнерною схемою тверді, великогабаритні і ремонтні відходи збирають окремо у контейнери різної місткості, розміщені на контейнерному майданчику. Контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне покриття, з обов`язковим облаштуванням його навісом та сітчастою огорожею для обмеження доступу тварин до цих об`єктів та за можливості огородженим зеленими насадженнями. Майданчики для контейнерів на коліщатах рекомендується обладнувати пандусом від проїзної частини та огородженням (бордюром) висотою 7-10 см, що унеможливлює скочування контейнерів убік. Для збирання твердих, великогабаритних, ремонтних відходів, а також окремих компонентів твердих відходів рекомендується застосовувати типові заводського виготовлення металеві або пластмасові контейнери, які дозволені для використання в Україні. Доцільно використовувати контейнери обладнані кришками та з пристроєм для відкривання кришки за допомогою ніг. Вимоги до розміщення контейнерів, контейнерних майданчиків та їх розмірів регламентуються санітарними правилами і нормами.

Відповідно до положень п.2.6-2.9 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затвердженихнаказом Міністерства охорони здоров`я України №145 від 17.03.2011, зареєстрованого в МЮУ 05.04.2011 за №457/19195, у разі застосування планово-подвірної системи збирання побутових відходів на об`єктах благоустрою населених пунктів мають бути виділені спеціально обладнані майданчики для розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів (контейнерні майданчики) із зручними під`їздами для сміттєвозів. Контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне тверде покриття та бути обладнані навісами, огорожею та ізольовані від об`єктів обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м, не повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного руху транспорту. Контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м. Місця розташування контейнерних майданчиків на об`єктах благоустрою населених пунктів визначаються у складі проектів будівництва житлових і громадських будівель і споруд, а для території садибної забудови - у складі проектів детальних планів цих територій.

Суду н надно доказів, що територія, на якій розташовані контейнери та запаркований

Також, при розгляді справи суд застосовує вимогиПравил дорожньогоруху України, затвердженихпостановою КМУ від 10.10.2001 №1306, а саме, п. 1.10 яких врегульовано, що зупинка - це припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо. Стоянка - припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов`язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу;

П. 15.1, 15.10, 15.12, 26.2ПДРУкраїни визначено, що зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. Стоянка забороняється, зокрема, ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства. Водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним. У житловій зоні забороняється, серед іншого, стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів.

Крім того, відповідно до п.4, 12, 13 Правил паркування транспортних засобів, затвердженихПостановою КМУ від 03.12.2009 № 1342, місце для паркування - місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно доПДР; паркування - розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування; відведені майданчики для паркування - майданчики для паркування, розміщені в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил іПДР, затвердженихпостановою КМУ від 10.10.2001 № 1306. Майданчики для паркування є об`єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цих Правил іПДР. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.

Позивач зазначає, що бак, який завдав пошкоджень її автомобілю знаходився в металевій конструкції, яка не була закріплена, внаслідок сильного вітру перекинулася, а сміттєві баки вітер розкидав по майданчику.

Суд виходить з того, що наявність шкоди та причинний зв`язок між протиправною поведінкою та шкодою є обов`язковою умовою відповідальності, шкода має виступати об`єктивним наслідком поведінки особи, що її завдала.

Разом з тим, в матеріалах справи наявна відповідь, що територія, на якій було припарковано автомобіль позивача не є прибудинковою територією.

Суд наголошує, що позивачем не доведено й дотримання неюПравил дорожнього рухута Правил паркування у дату події, на яку вона вказує у позовній заяві, зокрема, залишення транспортного засобу для стоянки у спеціально відведеному місці, відповідність дистанції між транспортним засобом та контейнером наведеним вище нормам. Так, зазначена дистанція не може бути меншою, ніж 5 м, оскільки в такому випадку стоянка була заборонена.

При цьому, обґрунтованість розміру матеріальної шкоди не з`ясовується, оскільки за наслідками розгляду справи суд дійшов висновку про те, що позивачем не доведено наявності усіх елементів складу юридичного правопорушення, що зумовлює відмову у задоволенні позовних вимог.

З огляду на викладене, позивач самостійно підвищила ризик настання таких негативних для неї наслідків, оскільки всупереч вимогам Правил паркування транспортних засобів залишила свій автомобіль у зоні поза спеціально відведеному для цього місця.

Отже, оскільки захисту підлягає саме порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес, а позивачем не було доведено, що її право було порушено з вини відповідача, адже саме позивач, як власник автомобіля, з метою збереження свого майна у відповідному стані мала подбати про нього шляхом врахування погодних умов та дотримуватись при паркуванні автомобіля допустимої відстані від сміттєвих баків, суд дійшов висновку про відсутність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача суми матеріальної шкоди у заявленому розмірі.

Беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Розподіл судових витрат між сторонами.

Згідно зі ст.133ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч.1 ст.141ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене, оскільки суд прийшов до переконання що в задоволенні позову слід відмовити, судові витрати слід залишити за позивачем.

Керуючись ст. ст.4, 5, 12, 13, 76-82, 141, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд,

ухвалив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Зразковий Парус» про відшкодування збитків відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду або через Франківський районний суд м.Львова.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст складено 19.12.2022 року.

Сторони:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 .

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Зразковий Парус», 79021, м.Львів, вул.Кульпарківська, 93, ЄДРПОУ 43080531.

Суддя Х.В.Гладишева

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.12.2022
Оприлюднено21.12.2022
Номер документу107927329
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —465/7516/21

Рішення від 09.12.2022

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Гладишева Х. В.

Ухвала від 13.07.2022

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Гладишева Х. В.

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Гладишева Х. В.

Ухвала від 04.10.2021

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Гладишева Х. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні