Ухвала
від 16.12.2022 по справі 759/18073/22
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/4680/22

ун. № 759/18073/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2022 року м. Київ

Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

підозрюваної: ОСОБА_4 ,

захисника: ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України майора поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, яку ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР 04.01.2021 за №12021000000000122, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 319, ч. 2 ст. 319 КК України, -

в с т а н о в и в:

До Святошинського районного суду м. Києва 13.12.2022 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України майора поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, яку ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР 04.01.2021 за №12021000000000122, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 319, ч. 2 ст. 319 КК України, -

Дане клопотання обґрунтовується тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021000000000122 від 04.02.2021 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10 грудня 2015 року Товариству з обмеженою відповідальністю Медичний центр «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» (далі - ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ»), ідентифікаційний код юридичної особи 38214060, видано ліцензію №837 на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Відповідно до вказаної ліцензії місце провадження діяльності ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ», розташоване за адресою: м. Київ, вулиця Народного ополчення, 2.

Згідно відомості №1 суб`єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, необхідної для провадження медичної практики від 26.11.2015, наданої до Міністерства охорони здоров`я України, поданої як додаток до заяви про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» надає вторинну медичну допомогу, серед іншого за лікарською спеціальністю наркологія.

Відповідно до п.п. 13, 17 розділу «Організаційні вимоги» Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285 ліцензіат зобов`язаний надавати медичну допомогу, медичні послуги відповідно до клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги (медичних стандартів); виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, а також рецептів на дозволені до застосування в Україні лікарські засоби, віднесені до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, здійснюється ліцензіатами відповідно до правил, затверджених МОЗ України.

19.06.2019 ОСОБА_7 , прийнята на роботу на посаду лікаря - нарколога ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» за сумісництвом відповідно до Наказу ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» №1906/19-п від 19.06.2019 «Про прийняття».

З 22.06.2021 ОСОБА_4 прийнята на посаду лікаря - нарколога ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» відповідно до Наказу ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» №1806/21-п від 18.06.2021 «Про прийняття».

Згідно п. 34 Розділу «Лікар-нарколог» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 78 «Охорона злоров`я», затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 29 березня 2002 року № 117, лікар нарколог керується чинним законодавством України про охорону здоров`я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я, організацію наркологічної допомоги населенню. Крім того лікар нарколог повинен знати чинне законодавство про охорону здоров`я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я; організацію наркологічної допомоги населенню; основи права в медицині; права, обов`язки та відповідальність лікаря-нарколога.

Частиною 3 статті 28 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» № 60/95-ВР від 15.02.1995 передбачено, що видача рецептів на наркотичні засоби або психотропні речовини без відповідних медичних показань або з порушенням встановлених правил оформлення забороняється.

Відповідно до п. 1, 3 розділу 1 Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених Наказом МОЗ України 19.07.2005 № 360 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров`я України від 04 жовтня 2018 року № 1819), рецепти на лікарські засоби і вироби медичного призначення виписуються лікарями суб`єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, згідно із лікарськими спеціальностями, за якими провадиться медична практика відповідно до отриманої ліцензії, та відповідно до лікарських посад (п. 1). Рецепти виписуються хворому за наявності відповідних показань з обов`язковим записом про призначення лікарських засобів чи медичних виробів в медичній документації (історія хвороби, медична карта амбулаторного чи стаціонарного хворого) (п. 3).

Відповідно до ст. 1 Закону України « Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» № 62/95 від 15.02.1995:

наркоманія - психічний розлад, зумовлений залежністю від наркотичного засобу або психотропної речовини внаслідок зловживання цим засобом або цією речовиною;

особа, хвора на наркоманію, - особа, яка страждає на психічний розлад, що характеризується психічною та (або) фізичною залежністю від наркотичного засобу чи психотропної речовини, і якій за результатами медичного обстеження, проведеного відповідно до цього Закону, встановлено діагноз «наркоманія»;

незаконне вживання наркотичних засобів або психотропних речовин - вживання наркотичних засобів або психотропних речовин без призначення лікаря;

медичне обстеження - обстеження особи в стаціонарних умовах з метою встановлення діагнозу «наркоманія».

Статтею 12 цього ж закону передбачено, що факт незаконного вживання наркотичних засобів або психотропних речовин встановлюється на підставі показань свідків, наявності ознак наркотичного сп`яніння, результатів медичного огляду, а також тестів на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини в організмі особи. Встановлення наявності стану наркотичного сп`яніння внаслідок незаконного вживання наркотичних засобів або психотропних речовин є компетенцією лише лікаря, на якого покладено обов`язки щодо проведення медичного огляду (обстеження), а діагноз «наркоманія» встановлюється лікарсько-консультаційною комісією.

Також статтею 13 цього закону передбачено, що медичний огляд проводиться за направленням поліцейських, а медичне обстеження - за направленням лікаря-нарколога.

Порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, визначається спільним нормативно-правовим актом центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах охорони здоров`я, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора, а саме Інструкцією про порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, затвердженою спільним наказом МОЗ України, МВС України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України від 10.10.1997 №306/680/21/66/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.11.1997 за №534/2338 (далі - Інструкція).

Згідно з п. 2.4. Інструкції на підставі медичного огляду лікар-нарколог встановлює стан сп`яніння або приймає рішення про необхідність стаціонарного обстеження, про що складає письмовий висновок та видає направлення на обстеження.

Відповідно до пп. 6-8 Порядку проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами, затверджено наказом МОЗ України та МВС України 16.06.1998 №158/417:

Медичним обстеженням особи, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами, вважається її обстеження в стаціонарних умовах за направленням лікаря-нарколога після проведеного медичного огляду з метою підтвердження (або не підтвердження) встановленого лікарем-наркологом діагнозу «наркоманія» чи «токсикоманія» (п. 6).

Термін медичного обстеження не повинен перевищувати 10 діб. Діагноз «наркоманія» чи «токсикоманія» встановлюється лікарсько-консультативною комісією наркологічного закладу, де проводиться медичне обстеження (п. 7).

Якщо в результаті медичного обстеження встановлено діагноз «наркоманія» чи «токсикоманія» і особа потребує лікування в стаціонарних чи амбулаторних умовах, то лікарсько-консультативна комісія наркологічного закладу зобов`язана запропонувати їй пройти курс добровільного лікування та соціально-психологічної реабілітації (п. 8).

Нормативними документами, які визначають порядок та стандарти надання медичної допомоги особам яким встановлено діагноз «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів» є: Наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів № 200 від 27.03.2012 (далі - Наказ МОЗ № 200 від 27.03.2012) та Наказ МОЗ України «Про затвердження стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів» від 09.11.2020 № 2555 (далі - Наказ МОЗ № 2555 від 09.11.2020).

Відповідно п. 6.1. розділу 6 «Стандарт лікування синдрому відміни опіоїдів (детоксикація)» Наказу МОЗ № 2555 від 09.11.2020 детоксикація має на меті позбавлення пацієнта від негативних фізіологічних та психологічних симптомів, пов`язаних із припиненням вживання опіоїдів, коли метою є повна абстиненція. Застосування детоксикації має невисоку ефективність у досягненні довгострокової абстиненції, тому лікування синдрому відміни опіоїдів (далі - СВО) повинно доповнюватись іншими довготривалими методами лікування та підтримки. Лікування синдрому відміни опіоїдів здійснюється в ЗОЗ, відповідно до алгоритмів, затверджених у додатку 15. Лікування проводиться під наглядом медичного персоналу, який здійснює контроль за прийомом доз лікарського засобу. Після лікування СВО пацієнту пропонується лікування синдрому залежності від опіоїдів із використанням препаратів ПТАО та/або психосоціальна підтримка (п. 6.2).

Також додатком № 16 до Наказу МОЗ № 2555 від 09.11.2020 передбачено, що рекомендована доза метадону при СВО: день 1 - 4 - 30 мг (розділена на два прийоми по 15 мг); день 5-8 - 35 мг; день 9 - 30 мг; день 10 - 25 мг; день 11 - 20 мг; день 12 - 15 мг; день 13 - 10 мг; день 14 - 5 мг.

Рекомендована доза бупренорфіну при СВО: день 1 - призначається 4 - 6 мг бупренорфіну в якості першої дози. Проводиться обстеження пацієнта через 3 - 4 години після першої дози. Якщо пацієнт не відчуває збільшення тяжкості СВО, але стан зберігається, призначається ще 2 - 4 мг бупренорфіну; день 2 - 8 мг; день 3 - 10 мг; день 4 - 8 мг; день 5 - 4 мг.

Список кодів Десятого перегляду Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров`я (МКХ-10), розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров`я, визначає, що:

діагноз F11.3 - синдром відміни (також - абстинентний синдром, синдром залежності, післядії, рикошету, «ломка») - патологічний стан, клінічний синдром, який розвивається при раптовому припиненні вживання психотропних чи наркотичних речовин, або лікарських препаратів, які, як правило, були вживані у великих дозах.

Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» (ЄДРПОУ - 38214060) ліцензії на право провадження діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів згідно Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.2000 №770, не отримувало та з заявою на її отримання до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, не зверталося.

Крім того, відповідно до частини шостої статті 14-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» встановлено, що додержання стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), клінічних протоколів, протоколів надання реабілітаційної допомоги, табелів матеріально-технічного оснащення є обов`язковим для всіх реабілітаційних закладів, закладів охорони здоров`я, їх відділень, підрозділів, а також для фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики та/або мають право на надання реабілітаційної допомоги згідно із законодавством.

Таким чином, під час лікування осіб, яким встановлено діагноз F11.3 - синдром відміни, лікарі ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» мали здійснювати таке лікування лише в закладі охорони здоров`я під наглядом медичного персоналу, який здійснює контроль за прийомом доз лікарського засобу, у відповідності до рекомендованих доз, та на підставі ліцензії на право провадження діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що не пізніше грудня 2020 року (більш точну дату у ході досудового розслідування встановити не вдалося), у лікарів-наркологів ОСОБА_4 та ОСОБА_7 виник злочинний умисел, спрямований на протиправне збагачення шляхом незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів взамін на грошові кошти, які пацієнти сплачували до ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» коли звертались за медичною допомогою.

Згідно з розробленим злочинним планом, прикриттям цієї незаконної діяльності мало слугувати заведення медичних карток амбулаторних хворих за формою № 025/о затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 на конкретну особу, із зазначенням відомостей про те, що для лікувальних цілей ця особа потребує лікарських засобів, що містять наркотичний засіб. Тобто, вказані медичні картки повинні були виконувати функцію начебто формально-законної підстави для видачі вищезазначених рецептурних бланків.

Оскільки, у виписану особисто кожним лікарем, медичну картку амбулаторного хворого за формою № 025/о, у наступні дні за відсутності попереднього лікаря, відповідні записи міг вносити інший лікар ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» (з подальшим наданням наркозалежній особі рецептурного бланку), вказаний злочинний намір був обговорений лікарями-наркологами ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , під час чого вказаними особами прийнято рішення діяти спільно, тобто за попередньою змовою групою осіб.

Згідно зі спільним злочинним планом, злочинна діяльність ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , поєднувала в собі функції співвиконавців, оскільки відповідні записи у медичну картку конкретної особи, з подальшим наданням їй вищезазначених рецептурних бланків, могла вносити кожна з них.

Отже, в період часу з грудня 2020 року по червень 2021 року група осіб у складі лікарів - наркологів ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ»: ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою, з корисливих мотивів, незаконно видала спеціальні рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів, які є документами суворої звітності, за таких обставин:

02.12.2020, до ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» за місцем провадження діяльності, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , з метою отримання медичної допомоги звернувся ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Під час спілкування з останнім, ОСОБА_4 , ігноруючи вимоги:

-ч. 3 ст. 28 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» № 60/95-ВР від 15.02.1995;

-ст. 1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» № 62/95 від 15.02.1995;

-п. 1, 3 розділу 1 Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених Наказом МОЗ України 19.07.2005 № 360 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров`я України від 04 жовтня 2018 року № 1819);

-п.п. 6.1, 6.2, розділу 6 Наказу МОЗ України «Про затвердження стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів» від 09.11.2020 № 2555 (далі за текстом - законодавчі положення), дотримуючись заздалегідь розробленого спільного злочинного плану, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_7 , вирішила за грошові кошти видати ОСОБА_8 рецептурний бланк форми №3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів, за відсутності відповідних законних підстав.

З цією метою цього ж дня, ОСОБА_4 перебуваючи у приміщенні ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» (м. Київ, вулиця Народного ополчення, 2), реалізуючи спільний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, завела медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №4937 на його ім`я з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО), ігноруючи вимоги Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених Наказом МОЗ України 19.07.2005 № 360, а також розділу VI «Стандарт лікування синдрому відміни опіоїдів (детоксикація)» Стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів», затверджених наказом МОЗ України від 09.11.2020 №2555, а також додатку №15 «Алгоритм надання медичної допомоги пацієнтам із синдромом відміни опіоїдів (СВО) у закладах охорони здоров`я (ЗОЗ)» до вказаного наказу, а саме: всупереч тому, що лікування синдрому відміни опіоїдів (СВО) здійснюється в закладах охорони здоров`я під наглядом медичного персоналу, який здійснює контроль за прийомом доз лікарського засобу, заповнила власноручно спеціальний рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) №ЛГ152980 на право придбання наркотичного засобу - бупренорфін, який є документом суворої звітності, виписавши тим самим рецепт на право одержання препарату «Buprenorphine» 0,002 мг з дозуванням 100 мг, на ім`я останнього, завіривши вказаний рецептурний бланк своїм підписом та особистою печаткою лікаря, за що ОСОБА_8 сплатив грошові кошти.

11.12.2020, до ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» за місцем провадження діяльності, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , з метою отримання медичної допомоги повторно звернувся ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому 02.12.2020 у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №4937 та незаконно видано рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів.

Під час спілкування з останнім, ОСОБА_4 , ігноруючи вимоги законодавчих положень, дотримуючись заздалегідь розробленого спільного злочинного плану, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_7 , вирішила за грошові кошти повторно видати ОСОБА_8 рецептурний бланк форми №3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів, за відсутності відповідних законних підстав.

З цією метою цього ж дня, ОСОБА_4 перебуваючи у приміщенні ТОВ МЦ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» (м. Київ, вулиця Народного ополчення, 2), реалізуючи спільний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, ігноруючи вимоги Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених Наказом МОЗ України 19.07.2005 № 360, а також розділу VI «Стандарт лікування синдрому відміни опіоїдів (детоксикація)» Стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів», затверджених наказом МОЗ України від 09.11.2020 №2555, а також додатку №15 «Алгоритм надання медичної допомоги пацієнтам із синдромом відміни опіоїдів (СВО) у закладах охорони здоров`я (ЗОЗ)» до вказаного наказу, а саме: всупереч тому, що лікування синдрому відміни опіоїдів (СВО) здійснюється в закладах охорони здоров`я під наглядом медичного персоналу, який здійснює контроль за прийомом доз лікарського засобу, заповнила власноручно спеціальний рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) №ЛГ153072 на право придбання наркотичного засобу - бупренорфін, який є документом суворої звітності, повторно виписавши тим самим рецепт на право одержання препарату «Buprenorphine» 0,002 мг з дозуванням 100 мг, на ім`я останнього, завіривши вказаний рецептурний бланк своїм підписом та особистою печаткою лікаря, за що ОСОБА_8 сплатив грошові кошти.

Надалі, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , реалізуючи спільний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, в порушення вищевказаних законодавчих положень, перебуваючи на робочому місці за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно видала рецепти на право придбання наркотичних засобів таким громадянам, за що вони сплатили грошові кошти, а саме:

17.12.2020, 24.12.2020, 04.01.2021, 13.01.2021, 23.02.2021, 05.03.2021 та 16.03.2021 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якому 08.12.2020 у вказаному закладі лікарем ОСОБА_10 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №4946 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

23.12.2020, 26.01.2021, 05.02.2021, 15.02.2021 та 25.02.2021 - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому 02.12.2020 у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №4937 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

24.12.2020, 11.01.2021, 26.02.2021, 15.03.2021, 02.04.2021 та 24.04.2021 - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якому 08.12.2020 у вказаному закладі заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №4950 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

18.01.2021, 26.02.2021, 05.03.2021 та 25.03.2021 - ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5031 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

26.01.2021, 17.02.2021, 03.03.2021, 16.03.2021, 05.04.2021, 29.04.2021 та 22.06.2021 - ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5055 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

04.02.2021, 11.02.2021, 23.02.2021, 01.03.2021 та 17.03.2021 - ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5096 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

08.02.2021, 15.03.2021, 20.04.2021 та 22.06.2021 - ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5022 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

09.02.2021, 05.03.2021, 16.03.2021, 24.03.2021, 02.04.2021, 14.04.2021 та 23.04.2021 - ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , якій у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5099 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

16.02.2021, 16.03.2021, 01.04.2021 та 06.04.2021 - ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5135 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

Також, 16.02.2021, 12.03.2021, 02.04.2021 та 21.04.2021 - ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5136 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

17.02.2021, 29.03.2021, 23.04.2021 та 14.05.2021 - ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5142 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

18.02.2021 - ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5143 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

Також, 18.02.2021, 01.03.2021, 11.03.2021, 22.03.2021, 02.04.2021, 14.04.2021, 26.04.2021, 06.05.2021, 17.05.2021, 01.06.2021 та 08.06.2021 - ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5145 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

20.02.2021, 04.03.2021, 12.03.2021, 24.03.2021, 01.04.2021, 09.04.2021 та 30.04.2021 - ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5151 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

24.02.2021, 05.03.2021, 17.03.2021, 29.03.2021, 07.04.2021, 26.04.2021, 07.05.2021, 28.05.2021, 18.06.2021 та 25.06.2021 - ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5161 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

26.02.2021, 10.03.2021, 17.03.2021, 25.03.2021, 06.04.2021, 15.04.2021, 26.04.2021 та 07.05.2021 - ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5174 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

01.03.2021, 09.03.2021 та 12.04.2021 - ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5175 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

04.03.2021, 13.04.2021, 21.04.2021 та 12.05.2021 - ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5187 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

05.03.2021, 15.03.2021, 26.03.2021, 05.04.2021, 15.04.2021, 23.04.2021, 05.05.2021, 14.05.2021 та 24.06.2021 - ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5188 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

10.03.2021, 19.03.2021, 29.03.2021, 12.04.2021, 21.04.2021, 30.04.2021, 11.05.2021, 24.05.2021, 02.06.2021, 14.06.2021, 22.06.2021 та 05.07.2021 - ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5199 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

12.03.2021, 17.03.2021, 24.03.2021, 01.04.2021, 07.04.2021, 14.04.2021, 21.04.2021, 30.04.2021, 07.05.2021 та 19.05.2021 - ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5206 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

15.03.2021, 16.04.2021, 05.05.2021, 31.05.2021 та 09.06.2021 - ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5209 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

17.03.2021, 26.03.2021, 05.04.2021, 15.04.2021, 23.04.2021, 05.05.2021, 14.05.2021 та 24.05.2021 - ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5216 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

19.03.2021, 26.03.2021, 02.04.2021, 21.04.2021 та 28.04.2021 - ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5225 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

29.03.2021, 16.04.2021, 06.05.2021 та 24.05.2021 - ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5245 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

13.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021 та 17.05.2021 - ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5260 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

15.04.2021 - ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , якому 23.02.2021 у вказаному закладі заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5155 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

30.04.2021, 06.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021 та 07.06.2021 - ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5293 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

27.05.2021 - ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , якому у вказаному закладі лікарем ОСОБА_4 заведено медичну картку амбулаторного хворого за формою №025/о №5338 з діагнозом F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів.

У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , якій12.12.2022 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.

Враховуючи обставини вчинення ОСОБА_4 інкримінованого їй злочину, метою застосування відносно останньої запобіжного заходу є забезпечення виконання нею покладених процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні;

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, з мотивів, які в ньому викладені, та просив його задовольнити.

Підозрювана ОСОБА_4 та її захисник ОСОБА_5 заперечували щодо задоволення клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання. Захисник зазначив, що підозра обвинуваченій є необґрунтованою, а склад кримінального правопорушення у діях підозрюваної не доведений.

Вислухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання та долучені до нього додатки, слідчий суддя дійшов такого висновку.

У судовому засіданні встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021000000000122 від 04.02.2021 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.

12.12.2022 ОСОБА_4 , вручено повідомлення про підозру та роз`яснено зміст підозри у вчиненні нею кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 319, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 319 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого їй кримінального правопорушення, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- відповіддю МОЗ України від 24.09.2021 відповідно якої встановлено, що якщо наркотичні лікарські засоби використовуються для проведення детоксикації пацієнтам з СВО, то, відповідно до розділу 6 Стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів», затверджених наказом МОЗ України від 09.11.2020 №2555, лікування здійснюється в закладі охорони здоров`я під наглядом медичного персоналу, який здійснює контроль за прийомом доз лікарського засобу; Наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів № 200 від 27.03.2012 стосується лише проведення замісної підтримувальної терапії та не розповсюджується на лікування СВО;

- результатами обшуку від 12.07.2021 під час проведення якого за місцем діяльності ТОВ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» за адресою: м. Київ, вулиця Народного ополчення, 2, виявлено та вилучено серед іншого медичні картки амбулаторних хворих за формою №025/о;

- результатами проведених оглядів, вилучених медичних карток амбулаторних хворих за формою №025/о, в результаті яких зафіксовано факти встановлення особам діагнозу F11.3 - синдром відміни опіоїдів (СВО) та незаконно видано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

- показаннями свідка ОСОБА_38 - лікаря-нарколога, який приймав участь у проведенні оглядів, вилучених медичних карток амбулаторних хворих за формою №025/о;

- показаннями свідків: ОСОБА_8 та ОСОБА_20 - осіб, які звертались за наданням медичної допомоги до ТОВ «МЕДИЧНІ ДОВІДКИ» за адресою: м. Київ, вулиця Народного ополчення, 2, яким лікарями-наркологами ОСОБА_7 та ОСОБА_4 заведено медичні картки амбулаторних хворих та в день звернення виписано рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів;

- результатами тимчасового доступу до речей і документів, які зберігались в КП «Фармація» від 27.10.2022 під час якого вилучено оригінали рецептурних бланків форми № 3 (ф-3) на право придбання наркотичних засобів, які виписані лікарями-наркологами ОСОБА_7 та ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України встановлено, що якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб передбачений КПК України і вказують на причетність ОСОБА_4 до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).

На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.

Так, прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які мають враховуватися під час вирішення вказаного питання, а саме:

-переховуватися від органу досудового розслідування та суду;

- незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні.

Так, підозрювана ОСОБА_4 може безперешкодно пересуватись як в межах України так і перетинати державний кордон України, оскільки обмеження правового режиму воєнного стану, щодо перетину кордону, які діють на даний час, на неї не поширюються. Повідомлення про підозру повністю підтверджується матеріалами досудового розслідування, тому остання,усвідомлюючи невідворотність покарання, яке пов`язане із позбавленням волі за вчинення вказаного кримінального правопорушення, у разі визнання її винною, може переховуватися від органу досудового розслідування та суду за кордоном, а також, не виключено, на території, яка тимчасово не підконтрольна владі України;

Крім того, у разі не покладення на підозрювану ОСОБА_4 певних обов`язків, остання може вчинити дії направлені на примушення до зміни наданих раніше свідчень допитаними особами, або уникненням від допиту осіб, яких необхідно допитати, в зв`язку з тим, що свідки у вказаному кримінальному провадженні, є пацієнтами закладу охорони здоров`я в якому працює підозрювана.

Відтак, у судовому засіданні прокурором доведено наявність обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК.

За таких обставин, на переконання слідчого судді, запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання із застосуванням передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України обов`язків, є співрозмірним із тяжкістю кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 та у повній мірі зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної та запобігти визначеним ризикам.

На підставі та керуючись ст. 176-178, 179, 193, 194, 196, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України майора поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, яку ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР 04.01.2021 за №12021000000000122, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 319, ч. 2 ст. 319 КК України, - задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, строком на 60 днів, тобто до 14.02.2023.

Покласти на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , обов`язки, визначені ч. 5 ст.194 КПК України, а саме:

-прибувати до слідчого, прокурора, суду за першим викликом;

-не відлучатися за межі Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

-здати на зберігання до органу досудового розслідування свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України, в`їзд в Україну;

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що у разі невиконання покладених на неї обов`язків, до неї може бути заснований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення у розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора у кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали до 14.02.2023 включно.

Ухвала підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.12.2022
Оприлюднено21.12.2022
Номер документу107957950
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —759/18073/22

Ухвала від 16.12.2022

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Гаврищук А. В.

Ухвала від 16.12.2022

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Гаврищук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні