ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

20-4/406

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

справа № 20-4/406

ПОСТАНОВА

і м е н е м     У к р а ї н и

"24" жовтня 2007 р.  17:54                                                                                          м. Севастополь

За адміністративним позовом

Державної податкової інспекції в Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Героїв Севастополя, 74, місто Севастополь, 99001)

до відповідача: Приватного підприємства „МВА” (вул. Громова, 42, місто Севастополь, 99002)

про припинення юридичної особи,

суддя Остапова К.А.,

при секретарі судового засідання Філонович Є.Д.,

За участю представників:

Від позивача: Трипус Є.В. , довіреність №2902/10-0 від 24.05.2007,

Від відповідача: не з`явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція в Нахімовському районі міста Севастополя звернулась до господарського суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Приватного підприємства „МВА”  про припинення юридичної особи.

Ухвалою від 04.10.2007 відкрите провадження в адміністративній справі №20-4/406 на підставі зазначеної позовної заяви з призначенням попереднього судового засідання на 16.10.2007.

За результатами проведення попереднього судового засідання ухвалою від 16.10.2007 справа №20-4/406 призначена до судового розгляду на 24.10.2007.

Відповідач явку повноважних представників в судове засідання не забезпечив, про причину нез`явлення суд не повідомив, про дату, місце та час судового розгляду повідомлений належним чином.

Згідно  зі статтями 27-32, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні  представнику позивача роз'яснені  процесуальні права та обов'язки.  

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача,  суд

в с т а н о в и в :

Приватне підприємство „МВА” зареєстрований Нахімовською районною державною адміністрацією 12.03.2002, взято на облік як платник податків у ДПІ у Нахімовському районі міста Севастополя 01.04.2002.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не надає звітність позивачеві з жовтня 2005 року.

Відповідно до статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” №2181-III від 21 грудня 2000 року за наступними змінами та доповненнями (далі Закон №2181-III) відповідач є платником податків і зборів (обов`язкових платежів).

Відповідно до пункту 1 розділу IX “Прикінцеві положення” Господарського кодексу України цей кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 року.  

Пунктом 4 вказаного розділу передбачено, що Господарський кодекс України застосовується до господарських відносин, які виникли після набрання чинності його положеннями відповідно до цього розділу.

Крім того, при вирішенні спору суд керується положеннями Господарського кодексу України. Відповідно до пункту 1 розділу IX “Прикінцеві положення” Господарського кодексу України цей кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 року.  

Пунктом 4 вказаного розділу передбачено, що Господарський кодекс України застосовується до господарських відносин, які виникли після набрання чинності його положеннями відповідно до цього розділу.

До господарських відносин, що виникли до набрання чинності відповідними положеннями Господарського кодексу України, зазначені положення застосовуються щодо тих прав і обов`язків, які продовжують існувати або виникли після набрання чинності цими положеннями.

Згідно із пунктом 8 статті 19 Господарського кодексу України всі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) і бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність і статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до частини другої пункту 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та в інші державні органи відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Звітність повинна надаватися у контролюючий орган у порядку і терміни, установлені Законом №2181.

Відповідно до статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” №755-IV від 15 травня 2003 року неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення юридичної особи. Припинення юридичної особи здійснюється в порядку, який встановлений даним Законом.

За  такими  обставинами,  позовні  вимоги  ДПІ у Нахімовському районі міста Севастополя підлягають задоволенню, а діяльність Приватного підприємства „МВА” підлягає припиненню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 94, 111, ч. 3 ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Припинити юридичну особу –Приватне підприємство „МВА” (вул. Громова, 42, місто Севастополь, 99002, ідентифікаційний  код 31803158).

3.          Заходи щодо підготовки документів для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності покласти на Приватне підприємство „МВА” (вул. Громова, 42, місто Севастополь, 99002, ідентифікаційний  код 31803158).

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду міста Севастополя протягом десяті днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя К.А. Остапова

Постанова складена та підписанав порядку частини  третьої статті  160 КАС України29.10.2007

Дата ухвалення рішення 24.10.2007
Зареєстровано 02.11.2007
Оприлюднено 02.11.2007

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону