ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про відкриття провадження у справі
"20" грудня 2022 р.м. Одеса № 916/2964/22Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
дослідивши матеріали заяви Приватного підприємства Оріон-Юг
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Інкор-Групп (65026, м. Одеса, Приморський бульвар, 7; код ЄДРПОУ 35405036)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство Оріон-Юг звернулося із заявою від 04.11.2022р. (вх. №3060/22 від 04.11.2022р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Інкор-Групп.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.11.2022р. вказану заяву залишено без руху; зобов`язано Приватне підприємство Оріон-Юг надати суду у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви про відкриття провадження у справі без руху, заяву про усунення недоліків, до якої мають бути додані докази сплати судового збору та авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке надійшло до Господарського суду Одеської області за вх.№20335/22 від 09.12.2022р., ухвалу про залишення заяви про відкриття провадження у справі без руху було вручено 14.11.2022р.
Таким чином, з врахуванням отримання заявником зазначеної ухвали суду 14.11.2022р., встановлений судом строк на усунення недоліків протягом 10-ти днів закінчився 23.11.2022р. та беручи до уваги нормативний строк пересилання поштових відправлень відповідно до Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України №958 від 28.11.2013р., який для пересилання простої місцевої кореспонденції складає 3 дні, заява про усунення недоліків мала б надійти до господарського суду не пізніше 28.11.2022р.
Відповідно до ч.5. ст. 242 ГПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.
Згідно п. 3 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення.
Крім того, господарським судом за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що зазначена ухвала була оприлюднена у вказаному реєстрі, тобто текст ухвал був у вільному доступі через мережу Інтернет та з нею мали можливість ознайомитись усі заінтересовані особи, в тому числі сторони та учасники даної справи.
При цьому, суд вказує, що за змістом ст. 2 Закону України „Про доступ до судових рішень кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.
Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008р. у справі "Пономарьов проти України").
Також, суд зазначає, що жодних обставин, які ускладнюють або унеможливлюють виконання вимог ухвали суду про залишення заяви без руху, заявником не наведено, письмових заяв чи клопотань з цього приводу не надано; заяв чи клопотань про продовження строку на усунення таких недоліків заявником не надано.
Станом на 20.12.2022р. заявником вимоги ухвали суду від 08.11.2022р. не виконані, вказані в ній недоліки заяви про відкриття провадження у справі не усунені.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір.
Згідно підпункту 9 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір ставка судового збору за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, що подається до господарського суду, складає 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Відповідно до ст.7 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2022 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2022 року складає 2481 грн.
Таким чином, заявник зобов`язаний до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство надати докази сплати судового збору за подання вказаної заяви у сумі 24 810 грн.
Однак, доказів сплати судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватним підприємством Оріон-Юг не надано.
Згідно ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Відповідно до ст.8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік установлено у 2022р. мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня 6500 грн.
Таким чином, заявник зобов`язаний надати докази авансування винагороди арбітражному у розмірі 58 500 грн.
Однак, доказів авансування винагороди арбітражному до заяви про відкриття провадження у справі заявником не надано.
Відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Враховуючи те, що заява ініціюючого кредитора не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, суд звертає увагу заявника на наявність такого права.
Положеннями ст. 174 ГПК України передбачено наслідки усунення недоліків заяви та їх не усунення.
Ч.4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно ч.ч. 6, 7 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Враховуючи те, що заявником вказані в ухвалі Господарського суду Одеської області від 08.11.2022р. недоліки не усунено, суд повертає заяву Приватного підприємства Оріон-Юг від 04.11.2022р. (вх. №3060/22 від 04.11.2022р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Інкор-Групп з доданими до неї додатками.
Керуючись ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Приватного підприємства Оріон-Юг від 04.11.2022р. (вх. №3060/22 від 04.11.2022р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Інкор-Групп з доданими до неї додатками.
Ухвала набирає законної сили 20.12.2022р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Додаток: заява про відкриття провадження у справі про банкрутство з доданими до неї додатками.
Копію ухвали з додатками надіслати ПП Оріон-Юг (65014, м. Одеса, вул. Буніна, буд. 1).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2022 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 107962114 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні