Ухвала
від 19.12.2022 по справі 753/14409/22
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/14409/22

провадження № 2/753/7170/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" грудня 2022 р. м. Київ,

Суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа-Банк» про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська колекторська агенція», вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України,

ВСТАНОВИВ:

18.11.2022 до Дарницького районного суду м. Києва поштовими засобами зв`язку (дата відправлення відповідно до відмітки на конверті - 14.11.2022) надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа-Банк» про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди, у якій позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь:

1) суму незаконно списаних грошових коштів у розмірі 12 584,97 грн;

2) суму моральної шкоди у розмірі 40 000 грн;

3) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 12 000 грн.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Так, у своїй позовній заяві позивач вказує, що між нею та відповідачем існують правовідносини на підставі договору кредитування карткового рахунку № НОМЕР_1 .

Однак, посилаючись на вказані обставини, позивач не зазначає доказищо підтверджують вказані обставини, та не надає всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, порушуючи п. 5 ч. 3 ст. 175 та ч. 5 ст. 177 ЦПК України.

Позивачу роз`яснюється, що, у разі неможливості самостійно надати докази, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, до позовної заяви додається клопотання витребування доказів, яке за змістом та формою має відповідати ст. 84 ЦПК України.

Крім того, у позові позивач вказує, що на вимогу п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, нею в рамках досудового врегулювання спору зверталась до відповідача та третьої особи з претензіями, копії яких нею додано до позову.

Проте, підтверджень, що позивачем надсилались/вручались відповідачу та третій особі такі претензії, або підтвердження отримання їх ними, до позову не додано.

Також, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач у позові вказує, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі ч. 3 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».

Вказаною нормою визначено, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав. Проте, вимога про стягнення з відповідача на користь позивача суму моральної шкоди у розмірі 40 000 грн не пов`язана із порушенням прав позивача як споживача, є окремою позовною вимогою, за яку підлягає сплаті судовий збір як за вимогу майнового характеру.

Таким чином, на підставі пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлюються у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки 1% від майнової вимоги позивача у розмірі 40 000 грн складає 400 грн, що є менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивачу за подання даного позову необхідно сплатити судовий збір у розмірі 992,40 грн.

Відповідно до положень статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Підсумовуючи все вищевикладене, відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, суддя надає позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків, шляхом подання до суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа-Банк» про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська колекторська агенція» - залишити без руху та надати позивачу строк - 5 днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків.

Роз`яснити, що у разі їх не усунення у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя М.О. Заставенко

Повний текст ухвали складено 19.12.2022.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.12.2022
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу107967286
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —753/14409/22

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 19.12.2022

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні