Справа № 127/24698/22
Провадження 2/127/3211/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2022 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Короля О,П.,
секретаря Обертун Н.М.,
розглянувши в підготовчому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Експрес Страхування» до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ :
В наведеній вище справі представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про призначення судової автотехнічної та автотоварознавчої експертизи.
Клопотання мотивоване тим, що 30.10.2021 року об 11 год. на автомобільний дорозі Р31 «Бердичів-Хмільник-Літин» 57 км + 440 водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Honda Accord», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , не зреагував на зміну дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом KIA Ceed, реєстраційний номер НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 .
Постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 17.12.2021 року в справі № 149/3055/21 водія ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Згідно з постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 17.12.2021 року в справі № 149/3055/21 судом витребовувалась постанова про накладання адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАВ № 538826 від 24.11.2021 року щодо ОСОБА_2 , згідно з якою останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП, зокрема, за те, що 30.10.2021 об 11.00 год. на автомобільній дорозі «Бердичів-Хмільник-Літин», керуючи автомобілем KIA/Ceed, реєстраційний номер НОМЕР_3 , водій ОСОБА_2 завчасно не увімкнув відповідний лівий покажчик повороту для повороту ліворуч.
Отже, у ДТП, яке відбулось 30.10.2021 року об 11.00 год. на автомобільний дорозі РЗ1 «Бердичів-Хмільник-Літин» 57 км + 440, було притягнуто до адміністративної відповідальності обох учасників ДТП і цей факт підтверджується матеріалами адміністративної справи №149/3055/21 Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 17.12.2021 року.
З твердженням позивача стосовно того, що саме внаслідок винних дій ОСОБА_1 було спричинено шкоду, відповідач не погоджується та вважає, що шкода була спричинена внаслідок грубої необережності водія ОСОБА_2 , який знехтував вимогами ПДР.
Заслухавши представника відповідача, оглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про призначення комплексної судово-автотехнічної та судово-автотоварознавчої експертизи.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
Положеннями ст. 102 ЦПК України передбачено, що висновок експерта це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Одним з видів доказів відповідно до ст. 76 ЦПК України є висновок експерта.
Досягнення завдань цивільного судочинства забезпечується, зокрема, за допомогою доказування одного із основоположних елементів правосуддя.
Призначення та проведення експертизи у цивільному судочинстві регулюється статями 103-113 ЦПК України, Законом України «Про судову експертизу» та Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства юстиції України).
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. ;
Цивільним процесуальним законодавством передбачено, що експертиза у справі призначається судом у разі необхідності з`ясування фактичних обставин, що становлять предмет доказування.
Предметом спору у цій справі є відшкодування матеріальної шкоди, завданої пошкодженням транспортного засобу внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Призначення експертизи в цій справі є необхідною для повного і всебічного з`ясування обставин, необхідних для розгляду цивільної справи по суті, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 43, 76, 81, 103 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Призначити комплексну судову автотехнічну та автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Вінницького відділення Київського НДІСЕ (м. Вінниця, вул. Батозька, 1) та поставити на вирішення експертів питання:
Хто з учасників ДТП спричинив небезпечну (аварійну) дорожню обстановку в цьому випадку та якими діями?
Дії кого з водіїв, з технічної точки зору, знаходяться в причинному зв`язку із виникненням ДТП?
Яка вартість відновлюваного ремонту автомобіля КІА Сееd, реєстраційний номер НОМЕР_5 , після ДТП, яка сталась 30.10.2021 ?
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_1 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Визначити строк проведення експертизи згідно з положеннями Інструкції про призначення та проведення експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. №53/5 (із внесеними змінами згідно з наказами Міністерства юстиції України).
Провадження у справі зупинити до отримання висновку судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу суду подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2022 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 107968987 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Король О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні