БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/8477/22

Номер провадження 2/495/2537/2022

21 грудня 2022 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючого одноособово - судді Прийомової О.Ю.,

за участю секретаря Мельник Ю.В.

Справа № 495/8477/22,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Білгород Дністровському Одеськоїобласті впорядку спрощеногопозовного провадженняцивільну справуза позовноюзаявоюОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

Стислий виклад позиції позивача.

26 жовтня 2022 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, просить суд шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 21 серпня 2019 року у Білгород-Дністровському міськрайонному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про що був зроблений відповідний актовий запис № 301 розірвати.

Вказує, що шлюб із відповідачем вони зареєстрували 21 серпня 2019 року у Білгород-Дністровському міськрайонному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про що був зроблений відповідний актовий запис № 301.

Від вказаного суду в них народилася дитина донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Протягом останнього часу сімейне життя поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті унеможливлює подальше продовження шлюбних відносин. Кожен має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім`ю.

Таким чином, враховуючи що збереження шлюбу суперечить її інтересам вона і звернулася із вказаним позовом до суду.

Заяви, клопотанні, інші процесуальні дії у справі.

31 жовтня 2022 року Ухвалою Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області по вказаній справі було відкрито спрощене позовне провадження з викликом, повідомленням сторін та вона призначена до судового розгляду по сутті.

Матеріали справи містять заяву позивача, відповідно до якої просить розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання надав заяву про розгляд справи у його відсутності, з позовними вимогами згодний, однак з мотивувальною частиною позовної заяви не погодився, а саме: зазначає, що донька весь час проживає разом з ним і знаходиться на його повному утриманні, проти позову не заперечує, дійсно перемирення між ними не можливе.

Суд розглядає справу за відсутність позивача та відповідача, належним чином повідомлених про день та час судового розгляду справи, відповідно до наданих заяв, за наявними матеріалами у справі.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Вивчивши матеріали справи, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що дійсно сторони зареєстрували шлюб 21 серпня 2019 року у Білгород-Дністровському міськрайонному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про що був зроблений відповідний актовий запис № 301. /а.с. 9/

Від вказаного шлюбу мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 . /а.с.8/

Як вказує позивач в своїх позовних вимогах, протягом останнього часу сімейне життя між позивачем та відповідачем поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті унеможливлює подальше продовження шлюбних відносин. Позивач та відповідач має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім`ю.

Відповідач не заперечує щодо вказаних стверджень позивача.

Нормативне обґрунтування.

Відповідно до ст. ст. 21, 24 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Частиною 3, 4 ст. 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини.

Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини - інваліда та інші обставини життя подружжя.

Оцінка аргументів сторін, висновки суду.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

На підставі викладеного, суд вважає, що можливість збереження сім`ї втрачена, подальше сумісне життя подружжя суперечило б інтересам позивача, тому її позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Частиною 2 ст. 115 Сімейного кодексу України передбачено, що документом який засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Керуючись ст. ст. 109-110, 112, 115 СК України, ст. ст. 12, 13, 83, 258, 263, 264, 265, 268, 354 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які мають на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований 21 серпня 2019 року у Білгород-Дністровському міськрайонному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про що був зроблений відповідний актовий запис № 301 розірвати.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його підписання.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги.

Позивач:ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ..

Повний текст рішення складений 21 грудня 2022 року.

Суддя:

Дата ухвалення рішення 21.12.2022
Оприлюднено 26.12.2022

Судовий реєстр по справі 495/8477/22

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 21.12.2022 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області Цивільне
Ухвала від 29.11.2022 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області Цивільне
Ухвала від 31.10.2022 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 495/8477/22

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону