Ухвала
від 19.12.2022 по справі 927/40/22
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"20" грудня 2022 р. Справа№ 927/40/22

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Ходаківської І.П.

суддів: Попікової О.В.

Пашкіної С.А.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки"

на рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022

у справі № 927/40/22 (суддя Ю.В. Федоренко)

за позовом фізичної особи- підприємця Кужель Андрія Сергійовича,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки"

про стягнення 72 500,00грн

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22 позовні вимоги задоволено повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" на користь фізичної особи - підприємця Кужель Андрія Сергійовича заборгованість в розмірі 72500,00 грн, витрати зі сплати судового збору в сумі 2270,00 грн.

Не погоджуючись з ухваленим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" 04.08.2022 (засобами електронної пошти) звернулось безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги ТОВ «Черешеньки» задовольнити в повному обсязі. Судові витрати покласти на відповідача. Крім того, скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.08.2022 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" у справі № 927/40/22 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Ходаківська І.П., судді: Ткаченко Б.О., Пашкіна С.А.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.08.2022 витребувано з господарського суду Чернігівської області матеріали справи № 927/40/22. Відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" на рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22 до надходження даної справи з суду першої інстанції.

15.08.2022 на електронну пошту суду та 22.08.2022 засобами Укрпошти на адресу суду надійшли уточнення до апеляційної скарги, в яких скаржник просить скасувати рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22 та прийняти нове рішення, яким фізичній особі - підприємцю Кужель Андрію Сергійовичу відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Судові витрати покласти на відповідача.

01.09.2022 матеріали зазначеної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.

Розпорядженням Північного апеляційного господарського суду № 09.1-08/3341/22 від 21.10.2022 призначений повторний автоматизований розподіл справи № 927/40/22.

Витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.10.2022 у зв`язку із перебуванням судді Ткаченка Б.О., який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем), на лікарняному призначено склад колегії суддів: Ходаківська І.П. - головуючий, судді: Попікова О.В., Пашкіна С.А.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" у справі № 927/40/22 про поновлення строку на апеляційне оскарження, Північний апеляційний господарський суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження.

Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Оскаржуване рішення у даній справі ухвалено 04.07.2022, отже останнім днем подання апеляційної скарги є 25.07.2022 (з урахуванням вихідних днів).

Апеляційна скарга Товариством з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" подана до суду 04.08.2022 (засобами електронної пошти), тобто з пропуском встановленого законом процесуального строку та з клопотанням про його поновлення, яке обґрунтоване тим, що повний текст оскаржуваного рішення скаржник не отримував, а про існування вказаного рішення дізнався лише 04.08.2022 після відкриття виконавчого провадження.

Також судом апеляційної інстанції враховано, що апеляційна скарга подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" протягом двадцяти днів з дня отримання судового рішення, тобто, з додержанням зазначеного у ч.2 ст. 256 ГПК України строку, а тому суд визнає клопотання про поновлення строку подання апеляційної скарги обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі. Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.

Апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи (ч. 10 ст. 270 ГПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 5 вказаної статті визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, оскільки ціна позову у даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа є малозначною та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення даної ухвали до суду не надійшло.

Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 ГПК України, якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення.

Розгляд питання щодо апеляційної скарги відбувається в період тривалих повітряних тривог і планових, аварійних та екстрених відключень електроенергії по місту Києву.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 119, 234, 247, 252, 262, 263, 267, 270Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Клопотання про поновлення пропущеного строку задовольнити. Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" строк на апеляційне оскарження рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22.

2. Відкрити апеляційне провадження у справі № 927/40/22.

3. Розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Черешеньки" на рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22 здійснювати у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.

4. Роз`яснити учасникам справи право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, заперечення, пояснення щодо апеляційної скарги в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

5. Роз`яснити скаржнику право подати до суду апеляційної інстанції заперечення на відзив (в разі його надання) в письмовій формі протягом п`яти днів з дня його отримання (в разі надання - надати суду докази надсилання (надання) його іншим учасникам справи).

6. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв та клопотань в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

7. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Всі документи та письмові докази подаються через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденко, 1а (І поверх) або відсилаються на електронну адресу суду: inbox@anec.court.gov.ua з підтвердженням ЕЦП.

8. Зупинити дію рішення господарського суду Чернігівської області від 04.07.2022 у справі № 927/40/22.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя І.П. Ходаківська

Судді О.В. Попікова

С.А. Пашкіна

Дата ухвалення рішення19.12.2022
Оприлюднено26.12.2022

Судовий реєстр по справі —927/40/22

Постанова від 28.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 23.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 15.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 15.02.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Рішення від 03.07.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 04.05.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 16.01.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні