Ухвала
від 19.12.2022 по справі 757/36616/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/36616/22-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2022 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора другого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно.

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що майно є доказом кримінального правопорушення. Метою накладення арешту є збереження речових доказів.

З наданихвобґрунтуванняматеріалів вбачається,що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021000000000146 від 16.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні забезпечується прокурорами Офісу Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, перебуваючи у злочинній змові із службовими особами суб`єкта господарської діяльності, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, порушуючи вимоги чинного законодавства у сфері оподаткування, діючи всупереч інтересам служби, сприяли безпідставному погодженню до відшкодування на користь суб`єкта господарської діяльності податку на додану вартість, що спричинило інтересам держави тяжкі наслідки.

В свою чергу, службові особи суб`єкта господарської діяльності зловживаючи службовим становищем, діючи за попередньо змовою із службовими особами податкової служби, протиправно привласнили на свою користь вказані грошові кошти, що спричинило державі шкоду в особливо великих розмірах.

Так, статтею 200 Податкового кодексу України регламентовано порядок визначення суми податку, що підлягає, зокрема, відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Згідно п. 200.1. ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно п. 200.2. ст. 200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Згідно п. 200.7. ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно п. 200.7.1. ст. 200 Податкового кодексу України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Так, 20.01.2022 службовими особами ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) подано до Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків декларацію № 9422386397 з податку на додану вартість із заявою щодо бюджетного відшкодування 42 562 996 грн.

Крім того, 18.02.2022 службовими особами ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» подано до Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків декларацію № 9034743755 з податку на додану вартість із заявою щодо бюджетного відшкодування 39 721 111 грн.

Підставами для відшкодування податку на додану вартість на вказану суму є наявність від`ємного значення податкового кредиту ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна».

Відповідно до положень Податкового кодексу України та Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227, саме державна Податкова служба України наділена повноваженнями щодо здійснення контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість та приймає рішення про перерахування/неперерахування бюджетного відшкодування на користь платників податку шляхом узгодження заявлених такими платниками сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Попри це, за результатами проведення протягом лютого-квітня 2022 року перевірки, незважаючи на те, що податковий кредит ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» сформований за рахунок подання недостовірних відомостей до податкових органів, що слугувало підставою для формування від`ємного значення податкового кредиту, службові особи Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків неналежно виконуючи свої службові обов`язки, діючи всупереч інтересам служби 22.07.2022 погодили до відшкодування ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» податку на додану вартість у сумах 42 336 104 грн та 39 509 916 грн (на загальну суму 81 846 020 грн).

В свою чергу, 19.08.2022 Державна казначейська служба України перерахувала вищевказану узгоджену службовими особами Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків суму грошових коштів на поточний рахунок № НОМЕР_1 , відкритий ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» у ФІЛІЇ-ЗАПОРІЗЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» (МФО 313957).

Аналізом Державної служби фінансового моніторингу України від 17.08.2022 фінансових операцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» встановлено, що в період з 02.01.2020 по 10.08.2022 вказаний рахунок товариства використовувався для зарахування значної суми коштів, частину з яких в подальшому списано на користь певної кількості суб`єктів господарської діяльності, відомості про фінансові операції яких пов`язані з підозрами в ухиленні від сплати податків та легалізації коштів, шляхом використання механізму «скруток» та «прихованої конвертації» безготівкових коштів у готівку.

Крім того, протягом січня 2022 року, тобто напередодні повномасштабного вторгнення російської федерації до України, по рахунках ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» здійснювались фінансові операції, пов`язані з переказами коштів на користь бюджетоутворюючих російських підприємств, що надають послуги в авіаційній галузі збройним силам російської федерації, підприємств очолюваних підсанкційними та близькими до керівництва російської федерації особами, а отже залученими до економічних секторів, які забезпечують значне джерело доходів уряду російської федерації, який несе відповідальність за війну проти України.

З урахуванням цього, зважаючи на активні військові дії російської федерації на території України, вказаний протиправний механізм бюджетного відшкодування податку на додану вартість ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна», фактично підконтрольному громадянам російської федерації та підсанкційним громадянам України, може використовуватись для виснаження національної економіки, а отримані кошти, в тому числі у вигляді бюджетного відшкодування податку на додану вартість, використані всупереч національним інтересам.

Таким чином, вищевказана злочинна діяльність службових осіб Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків сприяла незаконному відшкодуванню грошових коштів з державного бюджету на користь ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна», та в подальшому службовими особами вказаного суб`єкту господарської діяльності привласнено зазначені грошові кошти, чим спричинено державі шкоду в особливо великих розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено обставини, що свідчать про вчинення службовими особами Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків та службовими особами ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України.

Під час розслідування кримінального провадження встановлено, що власниками 81,3282% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є чотири компанії-нерезиденти, яким належать наступні корпоративні права, а саме:

- корпоративні права, що належать на праві власності «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726), а саме: цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 506 477 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНА РЕЄСТРАЦІЙНА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31810610), що належать «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726) та становлять частку у розмірі 47,1128% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- корпоративні права, що належать на праві власності «BOUNDRYCO LTD»/«БУНДРІКО ЛТД» (НЕ 334198), а саме: цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 118 394 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ ІК «БІЗНЕС ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 20301755), що належать «BOUNDRYCO LTD»/«БУНДРІКО ЛТД» (НЕ 334198) та становлять частку у розмірі 11,0131% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- корпоративні права, що належать на праві власності «GAZARO LTD»/«ГАЗАРО ЛТД» (НЕ 330133), а саме: цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 177 592 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ ІК «БІЗНЕС ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 20301755), що належать «GAZARO LTD»/«ГАЗАРО ЛТД» (НЕ 330133) та становлять частку у розмірі 16,5197% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- корпоративні права, що належать на праві власності «CRASCODA HOLDINGS LIMITED»/«КРАСКОДА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 153278), а саме: цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 71 840 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ПрАТ «АЛЬТЕРА ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 30702104), що належать «CRASCODA HOLDINGS LIMITED»/«КРАСКОДА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 153278) та становлять частку у розмірі 6,6826% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна».

Мажоритарним бенефіціаром ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є компанія нерезидент «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726, Кіпр), належній 47,1128% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна», яка входить до складу корпорації «VS Energy International Ukraine», фактично підконтрольної російській фінансово-промисловій групі «Лужники», до складу якої входять депутат госдуми російської федерації ОСОБА_4 , російський підприємець ОСОБА_5 та впливовий кримінальний авторитет в російській федерації ОСОБА_6 .

Так, через компанії нерезиденти «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726) та «FINANCIERE EGINE HOLDINGS SCA» (В9857) власником 39,57% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є дружина ОСОБА_7 ОСОБА_8 .

Крім того, через компанії нерезиденти «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726) та «FINANCIERE EGINE HOLDINGS SCA» (В9857) власником 7,538% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є Віліс Дамбінс - громадянин Латвії, інвестор та один із співвласників «VS Energy International Ukraine», довірена особа ОСОБА_9 , бізнес партнер ОСОБА_10 та ОСОБА_7 .

Також, через компанії нерезиденти «BOUNDRYCO LTD»/«БУНДРІКО ЛТД» (НЕ 334198), «CRASCODA HOLDINGS LIMITED»/«КРАСКОДА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 153278), «GAZARO LTD»/«ГАЗАРО ЛТД» (НЕ 330133) власником 6,82% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є ОСОБА_11 , громадянка України, яка є дружиною ОСОБА_12 .

Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018 введено в дію Рішення Ради національної безпеки та оборони України від 02.05.2018, яким ОСОБА_9 включено до національних санкційних списків. До підсанкційної особи безстроково застосовано обмежувальні заходи (у тому числі: блокування активів, обмеження торгівельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України тощо).

Крім того, Указом Президента України від 19.02.2021 № 64/2021 введено в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 19.02.2021, яким ОСОБА_13 та ОСОБА_12 включено до національних санкційних списків. До підсанкційних осіб застосовано обмежувальні заходи строком на 3 роки (у тому числі: блокування активів, обмеження торгівельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України тощо).

Крім того, Указом Президента України від 19.10.2022 № 727/2022 введено в дію рішення Ради Національної безпеки та оборони України від 19.10.2021, яким ОСОБА_7 та ОСОБА_10 включено до національних санкційних списків. До підсанкційних осіб застосовано обмежувальні заходи строком на 10 років (у тому числі: блокування активів, обмеження торгівельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України тощо).

Таким чином, кінцевими бенефіціарними власниками ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є:

- ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка Французької Республіки, дружина ОСОБА_7 ), якій через «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726) та «FINANCIERE EGINE HOLDINGS SCA» (В9857) належить 39,57% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- ОСОБА_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , громадянка України, підсанкційна особа, дружина підсанкційної особи ОСОБА_12 ), яка через компанії нерезиденти «BOUNDRYCO LTD»/«БУНДРІКО ЛТД» (НЕ 334198), «CRASCODA HOLDINGS LIMITED»/«КРАСКОДА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 153278), «GAZARO LTD»/«ГАЗАРО ЛТД» (НЕ 330133) володіє 6,82% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- Віліс Дамбінс (громадянин Латвії, інвестор та один із співвласників «VS Energy International Ukraine», довірена особа підсанкційної особи ОСОБА_9 , бізнес партнер підсанкційних осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_7 ), якому через компанії нерезиденти «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726) та «FINANCIERE EGINE HOLDINGS SCA» (В9857) належить 7,538% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна».

Тобто, проведеними у кримінальному провадженні слідчими (розшуковими) діями з`ясовано, що через ряд компаній нерезидентів, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» є підсанкційні та наближені до них особи.

Вищенаведені обставини підтверджуються рапортом Офісу Генерального прокурора від 26.08.2022 про реєстрацію кримінальних правопорушень, інформаціями Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 05.08.2022 № 5/6/2/3-1127, від 25.08.2022 № 5/6/2/3-7346, від 08.12.2022 № 5/6/2/3-3502 матеріалами Державної служби фінансового моніторингу від 10.08.2022 № 1197/440-04-1/ДСК, від 17.08.2022 № 1257/440-04-1/ДСК, від 23.08.2022 № 1286/440-04-1/ДСК, протоколом огляду від 25.08.2022, протоколом допиту свідка ОСОБА_15 від 25.08.2022, інформацією ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» про повну структуру власності товариства, матеріалами Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, актами огляду від 16.11.2022 та 05.12.2022, іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

Постановою від 01.12.2022 корпоративні права у вигляді 81,3282% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» визнано у кримінальному провадженні речовим доказом.

Прокурор до судового засідання не з`явився. Прокурор надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, доводи клопотання підтримав у повному обсязі.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

Згідно абзацу 2 ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Відповідно до ч. 10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

При цьому закон не вимагає, щоб докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно застосувати зазначений вид заходу забезпечення кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження та уникнення негативних наслідків.

Слідчий суддя визнає, що матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, та слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Будь-яких негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт на об`єкти будівництва, які можуть суттєво позначитися на інтересах інших осіб, слідчий суддя не вбачає.

З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, слідчий суддя з метою забезпечення спеціальної конфіскації як виду покарання, запобігання можливості його приховування та зникнення, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, вважає наявними підстави для задоволення клопотання в частині накладення арешту на майно.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права - цінні папери, шляхом заборони державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань, нотаріусам, Міністерству юстиції України та його територіальним органам, комісіям, технічним адміністраторам Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань, іншим органам чи особам, які виконують функції в сфері державної реєстрації, проводити будь-які реєстраційні дії щодо пакету акцій, а саме:

- цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 506 477 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНА РЕЄСТРАЦІЙНА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31810610), що належать «WENOX HOLDINGS LIMITED»/«ВЕНОКС ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 180726, Кіпр) та становлять частку у розмірі 47,1128% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 118 394 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ ІК «БІЗНЕС ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 20301755), що належать «BOUNDRYCO LTD»/«БУНДРІКО ЛТД» (НЕ 334198, Кіпр) та становлять частку у розмірі 11,0131% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 177 592 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ТОВ ІК «БІЗНЕС ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 20301755), що належать «GAZARO LTD»/«ГАЗАРО ЛТД» (НЕ 330133, Кіпр) та становлять частку у розмірі 16,5197% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна»;

- цінні папери акції прості бездокументарні іменні, емітовані ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна» (код ЄДРПОУ 00186536) у кількості 71 840 штук номінальною вартістю 46,25 грн кожна (депозитарна установа ПрАТ «АЛЬТЕРА ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 30702104), що належать «CRASCODA HOLDINGS LIMITED»/«КРАСКОДА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (НЕ 153278, Кіпр) та становлять частку у розмірі 6,6826% в статутному капіталі ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. М.М. Кузьміна».

Зобов`язати Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» (код ЄДРПОУ 30370711) надіслати повідомлення разом із зазначеним судовим рішенням депозитарним установам, на рахунках яких обліковуються прості акції перелічені в резолютивній частині клопотання, про арешт таких акцій та заборону вчиняти будь-які дії з зазначеними цінними паперами.

Зобов`язати депозитарну установу, в якій відкрито рахунок в цінних паперах депонента, на яких обліковуються прості іменні акції перелічені в резолютивній частині клопотання, внести зміни до системи депозитарного обліку щодо накладення арешту на прості іменні акції та обліковуються на рахунку в цінних паперах депонента, заборонити здійснювати будь-які облікові операції на рахунку в цінних паперах депонента, які призводять до зміни кількості цінних паперів на рахунку в цінних паперах депонента та\або зміни прав на прості іменні на рахунку в цінних паперах депонента, в тому числі, але не обмежуюсь, операції списання, переказу, тощо, а також заборонити здійснювати операції переведення прав на цінні, які обліковуються на рахунку в цінних паперах депонента.

Заборонити державним реєстраторам та нотаріусам вчинювати будь-які реєстраційні дії щодо зазначених в клопотанні акцій.

Заборонити органам державної виконавчої служби, приватним виконавцям, здійснювати примусову реалізацію акцій перелічених в резолютивній частині клопотання, вчиняти будь-які дії що направлені на організацію та (або) та (або) формування протоколу відкритих торгів (аукціону) та (або) продаж та (або) відчуження вказаних акцій

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_16 ОСОБА_17

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108022270
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/36616/22-к

Ухвала від 19.12.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Волкова С. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні