23.12.2022
Справа №642/1957/22
Провадження № 2/642/1314/21
У х в а л а
І м е н е м У к р а ї н и
23 грудня 2022 р. м. Харків
Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Вікторов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , акціонерного товариства «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Дитодяг», 3-ті особи Харківська міська рада, приватний нотаріус Харківського міського округу Янова Оксана Євгенівна, про визнання права власності на спадкове майно,-
в с т а н о в и в:
У грудні2022року представникпозивачки ОСОБА_1 -адвокат ЧеховД.Азвернувся досуду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, в якому просить: упорядкувати нумерацію об`єктів нерухомого майна у зв`язку з дублюванням номерів об`єктів нерухомого майна, та надати житловому будинку літ. «А-2» з надвірними будівлями за адресою: АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_7 на підставі Свідоцтва про право власності від 12.04.2004, нову адресу: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька ОСОБА_7 ,. в порядку спадкування за заповітом право власності на житловий будинок літ. «А-2» з надвірними будівлями адресу: АДРЕСА_1 .
Ознайомившись із вказаною позовною заявою, суд приходить до висновку про залишення позову без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.
На виконання п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В позові не дотримано вимоги п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК України, та не зазначено, що такі відомості не відомі.
Позовна заява надійшла до суду в електронній формі, яка містить зазначення про те, що документ було сформовано в системі «Електронний суд».
Згідно з ч. 2ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
За правилом ч. 8ст. 14 ЦПК Україниособи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (надалі ЄСІТС), можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронний підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Частиною 8статті 43 ЦПК Українипередбачено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ч. 5, 6ст. 43 ЦПК Українидокументи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Позивач не виконав дані вимоги і не надав документи в електронному вигляді, які підтверджують направлення відповідачам та третім особам копії позову та додатків до нього.
Подана до суду через систему «Електронний суд» позовна заява не містить відомості щодо реєстрації відповідачів в системі «Електронний суд», що позбавляє суд можливості у разі відкриття провадження, на виконання вимогстатті 190 ЦПК Українинаправити їм копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів. Враховуючи викладене, позивачу необхідно направити копію позовної заяви та доданих до неї документів в паперовій формі.
На виконання вказаної норми позивачу необхідно надати копії позову та копії всіх документів, що додаються до позовної заяви, для учасників справи.
Крім того,як видно зі змісту зазначеної вище позовної заяви вона подана без додержання правил, викладених у ч.4ст.177 ЦПК України, згідно якої до позовної заяви додаються оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відтак, позовна заява подана без додержання правил, викладених у ч.4ст.177 ЦПК України, згідно якої до позовної заяви додаються оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно дост. 175 ЦПК Українипозовна заява, зокрема,повинна містити,ціну позову, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно дост. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п.9 ч.1ст. 176 ЦПК Україниціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно дійсною вартістю нерухомого майна.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995за№20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» (із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України від 25.05.1998 за№15) вартість спірного майна визначається за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. При цьому, під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості».
Позивачці слід надати висновок оцінювача про дійсну вартість нерухомого майна на час пред`явлення позову, зазначити відповідну ціну позову, доплатити судовий збір виходячи з ціни позову, та надати суду оригінал документу про сплату судового збору.
За таких обставин, суд вважає заяву такою, що не відповідає вимогам ст.175ЦПКУкраїни та пропонує позивачу:
- надати висновок оцінювача про дійсну вартість нерухомого майна на час пред`явлення позову, зазначити відповідну ціну позову, доплатити судовий збір виходячи з ціни позову, та надати суду оригінал документу про сплату судового збору
- внести до позову відомості, передбачені п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК України;
- надати до суду доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, заяву необхідно залишити без руху, надати позивачці строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 185 ЦПК України, суд-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , акціонерного товариства «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Дитодяг», 3-ті особи Харківська міська рада, приватний нотаріус Харківського міського округу Янова Оксана Євгенівна, про визнання права власності на спадкове майно, - залишити без руху, надати позивачці строк протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачці, що у разі, якщо вона не виконає вказані вимоги, заява вважається неподаною і повертається позивачці, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Вікторов
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108032703 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Вікторов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні