Справа № 605/428/22
УХВАЛА
про залишення без руху
"21" грудня 2022 р. Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Підгаєцької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцька державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись в суд з позовом до Підгаєцької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцька державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Дана позовна заява не відповідає вимогам ч.ч.2,5 ст.95, ч.4 ст.177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Відповідно до ч.ч.2,5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
До позовної заяви та її копій для відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, додано документи, які не засвідчені належним чином, зокрема на таких відсутнє підтвердження позивача щодо відповідності копії письмових доказів оригіналу, своїм підписом із зазначенням дати засвідчення.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно доп.2ч.7ст.6Закону України«Про судовийзбір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що кожним з позивачів заявлено позовну вимогу немайнового характеру, а саме про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3 .
Однак, як видно з документів, які додані до позовної заяви, судовий збір сплачений лише позивачем ОСОБА_1 , водночас будь-яких доказів сплати судового збору позивачем ОСОБА_2 в матеріалах справи немає.
Тому відповідно до підпункту 2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_2 , необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481 грн.), тобто в сумі 992,40 на наступні реквізити:
Отримувач коштівГУК у Терн.обл./тг м.Підгайці/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37977599Банк отримувачаКазначейство України(ел. адм. подат.)Код банку отримувача (МФО)899998Рахунок отримувачаUA848999980313171206000019765Код класифікації доходів бюджету22030101Призначення платежу*;101;
Відповідно доч. 4 ст.177 ЦПК України докази сплати судового збору необхідно додати до позовної заяви.
Суд акцентує увагу позивача (представника позивача) на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21 лютого 1975 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог ст.175 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.
Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
З таких підстав, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Підгаєцької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцька державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без руху та надати позивачам строк для усунення вказаних недоліків, який неможе перевищувати5днів здня отриманняданої ухвали.
На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Підгаєцької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцька державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без руху та надати позивачам строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Р. О. Горуц
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108038555 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні