Ухвала
від 23.12.2022 по справі 554/14076/22
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 23.12.2022Справа № 554/14076/22 Провадження № 1-кс/554/14668/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2022 року

м. Полтава

слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області, старшого лейтенанта поліції, ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за №12022170000000365 від 20.07.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. ст.307 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Старшийслідчий відділу розслідуваннязлочинів загальнокримінальноїспрямованості слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції вПолтавській області,старший лейтенантполіції, ОСОБА_3 звернулась до суду із клопотанням, погодженим з прокурором Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню№12022170000000365 від 20.07.2022року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. ст.307 КК України.

Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022170000000365 від 20.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2 ст. ст. 307 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Полтавській області надійшов рапорт працівників УКР ГУНП в Полтавській області про те, що в ході проведення оперативно - розшукових заходів було встановлено групу осіб, які за попередньою змовою на території Полтавської області налагодили незаконне виробництво, зберігання, збут психотропних речовин "амфетамін", який в подальшому збувають на вказаній території.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження було направлено доручення на УКР ГУНП в Полтавській області. Також під час досудового розслідування кримінального провадження було проведено ряд гласних та негласних слідчих ( розшукових) дій під час яких було встановлено номера мобільних телефонів, якими користуються та користувалися особи, які імовірно можуть бути причетними до вчинення даного кримінального правопорушення та безпосередньо вчиняти їх. У відповідності до наданих рапортів о/у УКР ГУНП в Полтавській області, який було надану з матеріалами виконаного доручення, під час оперативного супроводження матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12022170000000365 від 20.07.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за фактом незаконного виробництва, зберігання, збуту психотропних речовин "амфетамін", були встановлені номера мобільних телефонів осіб, які можуть бути причетними до вчинення даного злочину або можуть володіти інформацією про обставини вищевказаного злочину з зазначенням переліку вказаних мобільних номерів.

У зв`язку з вищевказаним, та тим, що під час досудового розслідування було встановлено номера мобільних терміналів, якими особи, та які можуть бути причетними до вищевказаного злочину, і можуть володіти інформацією про обставини його вчинення а саме : НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ;IMEI: НОМЕР_4 ,IMEI: НОМЕР_5 ,IMEI: НОМЕР_6 . Встановити інтенсивність телефонних розмов та шляхи маршруту останніх, за період вчинення кримінального правопорушення можливо лише отримавши тимчасовий доступ до даної інформації, та встановити місце знаходження вказаних мобільних терміналів на момент вчинення кримінального правопорушення неможливо іншим способом.

На підставі викладеного виникла необхідність, звернутись до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до охоронюваної законом інформації, яка перебуває у володінні операторів телекомунікацій (мобільного зв`язку) з 01.09.2022 (з метою встановлення постійного місця перебування абонента, їх пересування та комунікацію в дні подій, а також для встановлення можливих спільників) по кінцевий термін дії ухвали слідчого судді на наступні абонентські термінали, НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 .

Встановлення осіб, причетних до вчинення даних кримінальних правопорушень можливе лише шляхом перевірки інформації про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, які перебували з 01.09.2022 по кінцевий термін дії ухвали слідчого судді, у зоні дії зазначених базових станцій оператора телекомунікацій.

Слідчий зазначає, що отримати будь-які інші додаткові дані, які б надали можливість застосування дієвих заходів з метою закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні в інший спосіб, окрім як надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав заяву про підтримання вимог клопотання. Просив розгляд справи проводити за його відсутності.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання сповіщались судом завчасно та належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »в судове засідання не з`явився, повідомлявся про час та місце розгляду клопотання завчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання проводити у відсутності представника, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або не повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів, відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, не проводилось.

Дослідивши надані докази, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

В судовому засіданні встановлено, що до СУ ГУНП в Полтавській області надійшов рапорт працівників УКР ГУНП в Полтавській області про те, що в ході проведення оперативно - розшукових заходів було встановлено групу осіб, які за попередньою змовою на території Полтавської області налагодили незаконне виробництво, зберігання, збут психотропних речовин "амфетамін", який в подальшому збувають на вказаній території

Приписами п. 3 ч. 5 ст. 163 КПК України, закріплено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Стороною обвинувачення доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні тимчасовий доступ до інформації. Обставини, на які посилається слідчий підтверджуються витягом з ЄРДР та копіями матеріалів досудового розслідування, доданих до клопотання. Сторона обвинувачення також довела наявність достатніх підстав вважати, що інформація що знаходиться в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази, тому заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.

У постанові Верховного Суду від 17.02.2021 року по справі №263/10353/16-к викладено правовий висновок, відповідно до якого вбачається, що до компетенції слідчого судді не належить визначення як конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчу (розшукову) дію тимчасовий доступ, так й інших осіб, що будуть брати участь у його проведенні (понятих, працівників оперативного підрозділу, спеціалістів та ін.).

Визначення в ухвалі слідчого судді конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчі дії, перебуває поза межами повноважень слідчого судді з контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та обмежується в цій частині перевіркою того, чи є належним суб`єктом учасник кримінального провадження, який звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшогослідчого відділу розслідуваннязлочинів загальнокримінальноїспрямованості слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції вПолтавській області,старший лейтенантполіції, ОСОБА_3 погодженим з прокурором Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню№12022170000000365 від 20.07.2022року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.ст.307КК Українизадовольнити частково.

Надати слідчим, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022170000000365 від 20.07.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.ст.307КК України- тимчасовий доступ до до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг про з`єднання наступних мобільних терміналів номерів які мають, а саме: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , які володіють інформацією про вчинення вищевказаного злочину, у період часу з 01.09.2022 та по кінцевий термін дії ухвали слідчого судді, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , поштова адреса: АДРЕСА_2 , телефон основний НОМЕР_7 , телефони контактні: НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , факс НОМЕР_10 , електронна пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 , сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Зобов`язати ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що розташованеза адресою: АДРЕСА_3 , виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями:

ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонентА).

адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентівА.

типи з`єднання абонентівА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), пере адресація тощо.

дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентамА.

ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентівА (абонентиБ).

інформації про міжнародний ідентифікатор споживача телекомунікаційних послуг, дати, часу и тривалості надання послуги всесвітньої системи загального доступу Інтернет, із зазначенням виділених ІР- адрес під час кожного з`єднання; інформації про дату, спосіб та суми оплати за надані телекомунікаційні послуги зв`язку.

Попередити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягомодного місяці з дня її постановлення.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає, як така, що не позбавляє підприємця чи юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя ОСОБА_1 ОСОБА_5

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення23.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108043197
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/14076/22

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Петрова Н. М.

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Петрова Н. М.

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Петрова Н. М.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні