Ухвала
від 23.12.2022 по справі 756/9938/22
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

23.12.2022 Справа № 756/9938/22

№756/9938/22

№2/756/4913/22

УХВАЛА

23 грудня 2022 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В. перевіривши позовну заяву Громадської організації Асоціація спортивного танцю України, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , третя особа - Міністерство молоді та спорту України про спонукання виконання зобов`язань та відшкодування моральної шкоди,

встановив:

У листопаді 2022 року Громадська організація Асоціація спортивного танцю України та керівник делегації ОСОБА_12 звернулися до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до спортсменів офіційної делегації національної збірної команди України зі спортивних танців: ОСОБА_2 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , які виїхали за межі території України для участі у спортивних заходах, не виконали особисто взятих зобов`язань стосовно повернення на територію України після змагань і не повернулися на територію України.

У позовній заяві Громадська організація Асоціація спортивного танцю України та керівник делегації ОСОБА_12 просять суд з посиланням на ст.ст. 610,611,614 ЦК України спонукати відповідачів до виконання взятих зобов`язань та зобов`язати їх повернутися на територію України протягом 30 календарних днів з моменту судового рішення, що вступить у законну силу, а також з огляду на приниження ділової репутації позивачів, просять стягнути з відповідачів у рівних долях моральну шкоду у розмірі 6 000 000 грн.

Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлюються ст. 175 ЦПК України.

Згідно п. 1 ч. 1, та п. 4, п. 5 ч. 2 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити зміст позовних вимог, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, спосіб захисту права або інтересів, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ст. 4 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

В порушення ст. 175 ЦПК України позивачами не зазначено доказів наявності та виникнення зобов`язальних правовідносин між Громадською організацією Асоціація спортивного танцю України, керівником делегації ОСОБА_12 та спортсменами офіційної делегації національної збірної команди України зі спортивних танців. В позовній заяві не обґрунтовано яке право позивачів порушено, можливості застосування обраного способу захисту.

Крім того, в позовній заяві не зазначено доказів винних дій відповідачів, причинного зв`язку між заподіяною шкодою та цими діями.

Вказуючи в позовній заяві про необхідність спонукати відповідачів до виконання взятих зобов`язань, а також відшкодування моральної шкоди, позивачами не обґрунтовано та не зазначено правових підстав для можливості вирішення в одному провадженні спорів що виникають із договірних відносин та деліктних відносин.

Таким чином, позивачам крім іншого, необхідно визначитись зі змістом позовних вимог їх обґрунтуванням, складом осіб, які мають брати участь у справі та їх статусом, прохальною частиною позову.

Крім того, за приписами ч.ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Також належність засвідчення копій передбачена Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року №55, а саме, що цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи: постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності: органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об`єднань усіх форм власності. Цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту і розташування реквізитів документів; вимоги до бланків та оформлювання документів; вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів. Згідно з п. 5.27 вказаної системи передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Відтак, всі надані позивачем копії письмових доказів (для суду та для відповідача) мають бути належної якості і бути засвідчені належним чином (відповідність кожної копії письмового доказу оригіналу має бути окремо підтверджена підписом уповноваженої посадової особи позивача із зазначенням ініціалів та прізвища особи, яка засвідчує докази, а також дати такого засвідчення).

При цьому позивачами до суду подано не засвідчені копії документів.

За ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі та всі наявні у позивача докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

У відповідності до Закону України «Про судовий збір» від 04.08.2011 року визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.2 ст. 4 цього Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, що подана юридичною особою складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а позовної заяви немайнового характеру, що подана фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до ч. 5 ст. 4 цього Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про захист ділової репутації та відшкодування моральної шкоди у зв`язку з цим, складає 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За правилами ст. 6 п. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

За правилами п.10 ч.1 ст. 176 ЦПК України, які кореспондуються з ст. 6 п. 3 Закону України «Про судовий збір» у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

При цьому, позивачами не долучено до позову доказів на підтвердження оплати судового збору у належному розмірі, або ж документів на підтвердження звільнення від його оплати.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків.

На виконання зазначеної ухвали позивачі мають надати до суду позовну заяву, з дотриманням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України та з врахуванням вимог про усунення недоліків позовної заяви, викладених в зазначеній ухвалі.

Керуючись ст. 185 ЦПК України,

ухвалив:

Позовну заяву Громадської організації Асоціація спортивного танцю України, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , третя особа - Міністерство молоді та спорту України про спонукання виконання зобов`язань та відшкодування моральної шкоди, залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 4 січня 2023 року, але не більше п`яти днів з часу отримання даної ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Суддя Шевчук А.В.

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2022
Оприлюднено27.12.2022
Номер документу108044175
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —756/9938/22

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 23.12.2022

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні