Справа № 442/3191/22
Провадження № 2/442/857/2022
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
"22" грудня 2022 р. м.Дрогобич
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючої судді Бодрової О.П.,
секретар судового засідання Барабаш І.П,
за участю: представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Пономаренка О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Дрогобичі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , від імені якого діє адвокат Сисин Сергій Васильович до Акціонерного товариства «Таскомбанк», третя особа - приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христина Миколаївна про скасування державної реєстрації права власності, витребування майна,
установив:
У червні 2022 року ОСОБА_2 , від імені якого діє ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до АТ «Таскобанк», третя особа приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христини Миколаївни, який уточнив та просив суд:
-скасувати державну реєстрацію права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 за АТ «Таскобанк», проведену приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христиною Миколаївною 29.12.2021 року за №46037618;
-скасувати державну реєстрацію права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , за АТ «Таскобанк», проведену приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христиною Миколаївною 29.12.2021 року за №46037395; скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, кадастровий номер 4621286100:01:001:0028, площею 0,2234 га, розташовану в селі Раневичі Дрогобицького району Львівської області, за АТ «Таскобанк», проведену приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христиною Миколаївною 29.12.2021 року за №46037121;
-витребувати з незаконного володіння АТ «Таскомбанк» у власність ОСОБА_2 : житловий будинок загальною площею 311,1 кв.м., житловою площею 117,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ; житловий будинок загальною площею 222,6 кв.м., житловою площею 100,4 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 ; земельну ділянку, кадастровий номер 4621286100:01:001:0028, площею 0,2234 га, розташовану в селі Раневичі Дрогобицького району Львівської області.
До суду від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішення у справі №442/4682/19 за позовом АТ «Універсал Банк» до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, а саме до вирішення справи Львівським апеляційним судом.
Клопотання мотивовано тим, що звертаючись до суду з вказаним позовом позивач посилаючись на фактичні обставини, звертає увагу суду на те, що на даний час Львівським апеляційним судом остаточно не вирішено спір з приводу заборгованості позичальника ОСОБА_3 і поручителя ОСОБА_2 за кредитною угодою, виконання якої забезпечується також договором іпотеки. Так, на розгляді Львівського апеляційного суду перебуває справа за апеляційною скаргою ОСОБА_4 , представника ОСОБА_3 на заочне рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 03 жовтня 2019 року, за яким стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на користь АТ «Універсал Банк» заборгованість за додатковою угодою №BL1935/BL1935-К від 14.03.2008 року до генерального договору в розмірі 170160 доларів США, а також стягнуто з кожного з них по 4175 грн 93 коп. судових витрат. ОСОБА_3 заперечує отримання кредиту та підписання кредитної угоди. Судом призначено у справі почеркознавчу експертизу. Отже, на думку представника позивача вирішення апеляційним судом справи №442/4682/19 має значення для розгляду даної справи, оскільки рішення у першій справі стосуватиметься підставності стягнення з ОСОБА_2 коштів по кредитній угоді,виконання якої забезпечується договором іпотеки.
21 грудня 2022 року до суду надійшли письмові заперечення на клопотання представника позивача про зупинення у справі, в яких представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі, посилаючись на те, що вимоги позивача стосуються виключно порядку державної реєстрації права власності на нерухоме майно, до теперішнього часу ані кредитний договір ані іпотечний договір в судовому порядку не визнано недійсним, не є предметом розгляду в існуючих судових провадженнях, вказані судові провадження відкрито щодо різних механізмів врегулювання проблемної заборгованості позичальника і не мають безпосередньої пов`язаності.
У судовому засіданні представник позивача підтримав клопотання про зупинення провадження у справі, просив суд клопотання задовольнити з підстав наведених у клопотанні.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що позивачем не порушуються питання в справі яка розглядається в суді апеляційної інстанції щодо дійсності спірних договорів. В тій справі відповідач ОСОБА_3 стверджує,що нічого не підписувала, разом з тим, здійснювала оплату за кредитним договором.
Третя особа у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити,з огляду на таке.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 , від імені якого діє адвокат Сисин Сергій Васильович звернувся до суду з позовом до Акціонерного товариства «Таскомбанк», третя особа - приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христина Миколаївна про скасування державної реєстрації права власності, витребування майна. В позовній заяві, серед іншого представник позивача в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що на даний час не вирішено остаточно судом спору з приводу заборгованості позичальника за кредитною угодою і позивача як поручителя по кредитній угоді, виконання якої забезпечувалося договором поруки, укладеним позивачем з банком.
Заочним рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 03 жовтня 2019 року за позовом АТ «Універсал Банк» до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на користь АТ «Універсал Банк» заборгованість за додатковою угодою №BL1935/BL1935-К від 14.03.2008 року до генерального договору в розмірі 170160 доларів США, а також стягнуто з кожного з них по 4175 грн 93 коп. судових витрат.
Наразі на розгляді у Львівському апеляційному суді перебуває справа за апеляційною скаргою ОСОБА_4 , представника ОСОБА_3 на заочне рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 03 жовтня 2019 року.
Частиною 1 статті 2 ЦПК України встановлено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Метою зупинення провадження у справі згідно з пунктом 6 частини першої статті 251 ЦПК України є виявлення обставин (фактів), які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому провадженні, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено. Об`єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі, провадження у якій зупинено, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.
З огляду на вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду слід у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи.
Отже, необхідність у зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо прийняти рішення у цій справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в одній із справ, будуть мати преюдиційне значення для іншої справи.
Разом із тим, необхідно враховувати, що відповідно до пункту 6 частини першої статі 251 ЦПК України суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
У постанові Верховного Суду України від 07 жовтня 2015 року у справі № 6-1367цс15 зазначено, що «зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення. Межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи. У справі, яка переглядається, суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання щодо правомірності звільнення з роботи позивача. Проте, вирішуючи питання про зупинення провадження у справі, яка переглядається, суд на порушення вимог пункту 4 частини першої статті 201 ЦПК України не вказав конкретну іншу справу та обставину, до вирішення якої зупиняється провадження у справі, у чому саме полягає взаємозв`язок предметів розгляду інших справ, а також у чому полягає передбачена законом неможливість розгляду зазначеної справи до розгляду іншої справи, та зупинив провадження у справі усупереч принципу ефективності судового процесу, направленому на недопущення затягування розгляду справи. При цьому суди взагалі не аналізували та не встановлювали у визначеному законом порядку, чи дійсно від наслідку розгляду іншої справи залежить прийняття рішення у зазначеній цивільній справі».
Подібний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 01 лютого 2017 року у справі № 6-1957цс16.
Приймаючи до уваги, що предметом розгляду справи №442/4682/19запозовом АТ «Універсал Банк» до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 є стягнення кредитної заборгованості, яку ОСОБА_3 не визнає та оскаржує рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, зазначаючи в апеляційній скарзі про те, що вона не укладала кредитний договір з ПАТ «Універсал Банк» і кредитні кошти не отримувала, а позивач звернувся до суду з позовом про скасування державної реєстрації, яка вчинена на підставі договору іпотеки, який забезпечував кредитний договір укладений між ПАТ «Універсал Банк» та ОСОБА_3 , тобто між даними справами існує тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в справі №442/4682/19 будуть мати преюдиційне значення для справи за позовом ОСОБА_2 , від імені якого діє адвокат Сисин Сергій Васильович до Акціонерного товариства «Таскомбанк», третя особа - приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христина Миколаївна про скасування державної реєстрації права власності, витребування майна, тому суд вважає, що провадження у справі слід зупинити до вирішення Львівським апеляційним судом справи № 442/4682/19.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.251,253,258,260ЦПК України,
постановив:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинитипровадження у цивільній справі № 442/3191/22 за позовом ОСОБА_2 , від імені якого діє адвокат Сисин Сергій Васильович до Акціонерного товариства «Таскомбанк», третя особа - приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Барбуляк Христина Миколаївна про скасування державної реєстрації права власності, витребування майна, до набрання законної сили судовим рішенням у справі №442/4682/19 за позовом АТ «Універсал Банк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Таскомбанк» до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, а саме до вирішення справи Львівським апеляційним судом.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.П.Бодрова
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108047290 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Бодрова О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні