Справа № 638/5346/22
Провадження № 2/638/4061/22
УХВАЛА
іменем України
23 грудня 2022 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Штих Т.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №148 Харківської міської ради Харківської області про визнання дій незаконними, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,-
встановив:
ОСОБА_1 через електронний суд звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовною заявою до Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №148 Харківської міської ради Харківської області, в якій просить визнати відмову незаконною та зобов`язати відповідача при повторному зверненні укласти трудовий договір з дня порушення прав (з 09.11.2021); стягнути з відповідачана його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 09.11.2021 до дня вирішення спору, який станом на 01.03.2022 становить 25376,16 грн.; стягнути з відповідача відшкодування моральної шкоди у сумі 2000 грн..
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам п. 5, 8 ч.3 ст.175, ч. 5 ст.177 ЦПК України, а саме: у позовній заяві відсутнє зазначення доказів, що підтверджують обставини, на які посилається позивач; не зазначені докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); крім того, позивачем не додано до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, відповідно до ч.4 ст.175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач просить серед іншого стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу та стягнути моральну шкоду.
Так середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Такий правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).
Тому за подання позову в частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу підлягає сплаті судовий збір відповідно до пункту 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2022 року (992 грн. 40 коп), та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ще однією вимогою позивача є стягнення з відповідача моральної шкоди в розмірі 2 000 грн., згідно до Закону України «Про судовий збір» за вказану вимогу позивач не звільняється від сплати судового збору.
Отже до позовної заяви не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. Відповідно до п.п. 2 п. 5 ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви по відшкодування моральної шкоди сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому не сплата становить 992,40 грн. по вимозі про стягнення моральної шкоди.
Крім того, відповідно до вимог ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Однак, доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів позивачем не надано.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях ст. ст. 175, 177 ЦПК України, суддя залишає її без руху.
Керуючись статями175,177,185 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №148 Харківської міської ради Харківської області про визнання дій незаконними, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання позивачем ухвали, інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.В. ШТИХ.
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108047403 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні