Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2022 року Справа№200/18201/21
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши в спрощеному (письмовому) провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК ПРОГРЕС-БУД» про стягнення з платника податків податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Донецькій області звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК ПРОГРЕС-БУД» про стягнення з платника податків податкового боргу у сумі 4 760,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 4760,00 грн., який виник з причини несплати недорахованих штрафних санкцій, а саме податку на додану вартість (код платежу 14010100).
Ухвалою від 16 грудня 2021 року прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14 липня 2022 року змінений склад суду у справі№200/18201/21, яка прийнята до провадження ухвалою від 18 липня 2022 року.
Відповідачем до суду не надано відзиву на позовну заяву. Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслано відповідачу за адресою, зазначеною у витязі з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, було повернуто поштою до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до положень частини 11 статті 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин суд вважає, що виконав необхідні заходів для належного повідомлення відповідача про розгляд справи.
Відповідно до вимог частини 2 статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі фактичні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «БК ПРОГРЕС-БУД» є юридичною особою, зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 30.12.2006 р. за №1071020000066608 (код ЄДРПОУ 41062972), зареєстроване за юридичною адресою: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, бул. Шевченко, буд. 252.
За ТОВ «БК ПРОГРЕС-БУД» рахується податковий борг у розмірі 4760,00 грн., що раніше не був заявлений до суду, а саме:
податок на додану вартість (код платежу 14010100) борг виник 09.03.2021 р. на підставі податкового повідомлення-рішення (форма «ПС») №0002341814 від 18.01.2021 р. (направлено поштою та повернуто до контролюючого органу з відміткою «за закінченням терміну зберігання»), прийнято на підставі акту перевірки від 23.12.2020 р. № 2484/05-99-04/19/41062972 (направлено поштою та повернуто до контролюючого органу з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
До суду не надано відомостей, що вказане податкове повідомлення-рішення оскаржувалось відповідачем в судовому порядку.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 175 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 39.14 статті 39 ПК України).
Відповідно до пп. 14.1.156 п.14.1 ст. 14 Кодексу, податковезобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.265пункту 14.1статті 14 ПК України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з підпунктом 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених ПК України та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності,
Пунктом 57.3 статті 57 ПК України визначено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту54.3 статті54 ПК України, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до приписів пункту 59.1 статті 59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв`язку з несплатою платником податків ТОВ «БК ПРОГРЕС-БУД» узгоджених податкових зобов`язань контролюючим органом було сформовано та спрямовано рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу форми «Ю» №16018-13 від 13.03.2021 р. на суму 4760,00 грн., яку було направлено поштою та повернуто до контролюючого органу поштовою службою з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Податкова вимога не відкликалась та не оскаржувалась.
Відповідно до пункту 42.4статті 42 Кодексу, у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 статті 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до матеріалів справи за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 4760,00 грн., що підтверджується розрахунком таданими з інтегрованої картки платника податків.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення. З боку відповідача вказані докази не спростовані.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, через що судові витрати не підлягають відшкодуванню.
Керуючись статтями 2, 139, 241-246, 255, 295-297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, код ЄДРПОУ ВП 44070187) до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК ПРОГРЕС-БУД» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, бульвар Шевченка, буд. 252, код ЄДРПОУ 41062972) про стягнення податкового боргу в сумі 4760,00 грн. -задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «БК ПРОГРЕС-БУД» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, бульвар Шевченка, буд. 252, код ЄДРПОУ 41062972) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4760,00 грн. (чотири тисячі сімсот шістдесят) грн.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 19 грудня 2022 року, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Текст рішення виготовлений та підписаний в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса: http://www.reyestr.court.gov.ua/) відповідно до наявних умов електропостачання через обставини збройної агресії проти України.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Г.А. Чекменьов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108049993 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чекменьов Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні