Постанова
від 13.12.2022 по справі 401/2976/21
КРОПИВНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

іменем України

13 грудня 2022 року м. Кропивницький

справа № 401/2976/21

провадження № 22-ц/4809/1236/22

Кропивницький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах Чельник О.І. (головуючий, суддя-доповідач), Єгорової С.М.,Мурашка С.І.

за участю секретаря судового засідання Антошиної А.В.,

учасники справи:

позивач ОСОБА_1 ,

відповідач Великоандрусівська сільська рада Світловодського району Кіровоградської області,

треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору - Фермерське господарство «Корида», Головне управління держгеокадастру в Кіровоградській області, Кропивницька філія ДП «Черкаський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою»,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 жовтня 2022 року у складі судді Макарової Ю.І.,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2021 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору: Фермерське господарство «Корида» (далі по тексту ФГ«Корида»), Головне управління Держгеокадастру в Кіровоградській області (далі по тексту ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області ), Кропивницька філія ДП «Черкаський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою», про визнання права власності на земельну ділянку.

В обґрунтування позову посилалася нате,що рішенням Світловодського міськрайонного суду від 11 жовтня 2018 року за нею визнано право на земельну частку (пай) у розмірі 5,95 умовних кадастрових гектар із земель колишнього КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, яке набрало законної сили 13 листопада 2018 року. Рішенням сесії Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 22 листопада 2019 року №527 їй було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розмірі 5,95 умовних кадастрових гектарах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колективної власності колишнього КСП «Придніпровське», ділянка № НОМЕР_1 , на території Великоандрусівської ОТГ Світловодського району Кіровоградської області. На замовлення позивача Кропивницькою філією ДП «Черкаський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» 16 січня 2021 року виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки №106 в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області та зареєстрована в Державному земельному кадастрі за №3525287600:02:000:0602 площею 3,9363 га. 20 січня 2021 року її представник звернувся до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області із заявою про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) із кадастровим номером 3525287600:02:000:0602 площею 3,9363 га. Позивачем отримано відповідь Великоандрусівського сільського голови від 22 березня 2021 року щодо відсутності підстав для задоволення вищезазначеної заяви, оскільки рішенням Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 18 липня 2001 року №157 земельні ділянки (паї) передані у приватну власність громадянам та те, що відсутність ділянок у Державному земельному кадастрі не є підставою у припиненні права власності на землю. Разом з тим, на звернення представника позивача отримано інформацію від відділу у Світловодському районі ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області щодо відсутності відомостей про реєстрацію права власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 згідно схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї) КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради Світловодського району.

Посилаючись назазначені обставинипросила суд визнати за нею право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 згідно зі схемою поділу колишнього КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3525287600:02:000:0602, площею 3,9363 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області.

Рішенням Світловодськогоміськрайонного судуКіровоградської областівід 03жовтня 2022рокувідмовлено у задоволенні позову.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушенням норм матеріального та процесуального права, просила вказане рішення суду скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення її позовних вимог.

Відзив на апеляційнускаргудо апеляційного суду не надходив.

У судовому засіданні апеляційного суду адвокат Бреус Є.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , підтримав доводи поданої апеляційної скарги, просип її задовольнити.

Інші сторони у судове засідання апеляційного суду не з`явилися. Про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином. Причини неявки суду не повідомили. Колегія суддів постановила ухвалу про слухання справи у відсутності представників відповідача та третіх осіб на підставі ч.2 ст.372 ЦПК України.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваного судового рішення колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.

Судом встановлено та підтверджено письмовими доказами по справі, що рішенням Світловодського міськрайонного суду від 11 жовтня 2018 року визнано за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) у розмірі 5,95 умовних кадастрових гектарів колишнього КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (а.с.10-11).

Рішенням сесії Великоандрусівської сільської ради від 22 листопада 2019 року №527 ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоандрусівської ОТГ Світловодського району Кіровоградської області (а.с.12).

На замовлення ОСОБА_1 від 13 липня 2020 року №34 Кропивницькою філією ДП «Черкаський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (а.с.13-34).

Відповідно до довідки виконкому Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 37 травня 2020 року земельна ділянка № НОМЕР_1 загальною площею 3,94 є невитребуваним паєм та на теперішній час перебуває в користуванні (оренді) ФГ «Корида» (а.с.20).

18 січня 2021 року ОСОБА_1 звернулась із заявою до голови Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), кадастровий номер 3525287600:000:0602, площею 3,94 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (а.с.35).

Листом голови Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 22 березня 2021 року №334/02-30 ОСОБА_1 було повідомлено, що відповідно до рішення Подорожненської сільської ради Світловодського районуКіровоградської області від 18 липня 2001 року №157 земельні ділянки (паї) передані у приватну власність громадянам, відсутність земельних ділянок у Державному земельному кадастрі не є підставою у припиненні права приватної власності на землю (а.с.36).

Відповідно до листа голови Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 19травня 2021року №622/02-30,наданого назапит представникапозивача ОСОБА_2 ,рішення Подорожненськоїсільської радиСвітловодськогорайону Кіровоградськоїобласті від 18 липня 2001 року №157 передано до Державного архіву Кіровоградської області (а.с.38).

17травня 2021року представникпозивача ОСОБА_2 направив запитдоголови Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області вих.№3/05/2021 із проханням надати інформацію про наявність на території колишньої Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області невитребуваних земельних часток (паїв), які перебувають в оренді у фізичних та юридичних осіб (а.с.39).

Листом від 09 липня 2021 року №913/02-39 голова Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області повідомив, що відповідно до наявних даних невитребуваних земельних часток (паїв) на території колишньої Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області із земель колективної власності колишнього КСП «Придніпровське» не обліковується. Додатково повідомлено, що протягом 2016/2021 років від ФГ «Корида» надходила орендна плата за використання земельних ділянок, у тому числі за використання земельних ділянок № НОМЕР_2 , НОМЕР_1 , НОМЕР_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території колишньої Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області. Також повідомлено, що земельні ділянки, які входили до контуру № НОМЕР_4 , у тому числі вищевказані, відповідно до рішення Подорожненськоїсільської радиСвітловодськогорайону Кіровоградськоїобласті від 18 липня 2001 року №157 були передані у приватну власність шістьом громадянам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.41).

17 травня 2021 року представник позивача ОСОБА_2 направив запит до відділу у Світловодському району ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області №1/2021 із проханням надати інформацію чи обліковуються за фізичними особами земельні частки (паї) №106 та №109 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колективної власності колишнього КСП «Придніпровське» на території Великоандрусівської ОТГ Світловодського району Кіровоградської області (а.с.42).

На подану заяву відділ у Світловодському району ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області повідомив, що до відділу другі примірники державних актів на право приватної власності на землю на земельні ділянки №106 та №109, згідно із схемою поділу земель колективної власності на земельні частки (паї) та організації території району Кіровоградської області не передавалися, та такі відомості відсутні (а.с.43).

Згідно із відповіддю на запит представника позивача ОСОБА_2 . Відділу у Світловодському районі ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області від 24 травня 2021 року №9/330-21 земельні ділянки згідно схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї) та організації території КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради №106 та №109 перебувають в оренді як невитребувані частки (паї) відповідно до договору оренди землі, зареєстрованого Подорожненською сільською радою від 11 липня 2016 року за №65. Земельні ділянки були передані в оренду на підставі розпорядження голови Світловодської районної державної адміністрації від 02 липня 2016 року м№234-р (а.с.45,46-57).

11 липня 2016 року між Світловодською районною державною адміністрацією та ФГ «Корида» було укладено договір оренди земельних ділянок загальною площею 14,49 га ріллі,в тому числі №107-6,27 га, №106-3,94 га, №109-4,28 га (а.с.53-55).

Ухвалюючи рішення про відмову у задоволенні позову суд першої інстанції дійшов висновку про те, що єдиною підставою для передачі земельної ділянки у власність є затвердження відповідним органом місцевого самоврядування або виконавчої влади проекту землеустрою щодо відведення та передачу у власність відповідної земельної ділянки та є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування.

Апеляційний суд не може погодитись з такими висновками суду, виходячи з такого.

Відповідно до статті 116 Земельного кодексу Українигромадяни та юридичні особи набувають права власності та права користуванняземельними ділянкамиіз земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади абоорганів місцевого самоврядуванняв межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першоюстатті 128 цього Кодексу.

Суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про застосування положень статті 116 та 128 ЗК України до даних правовідносин, оскільки ОСОБА_1 бажає отримати земельну ділянку не в результаті її приватизації із земель державної або комунальної власності, а із земель колективної власності КСП «Придніпровське», спірна земельна ділянка не відноситься до земель державної або комунальної власності, а за нею рішенням суду визнано право на земельну частку (пай) у розмірі 5,95 умовних кадастрових гектарів із земель колективної власності колишнього КСП «Придніпровське».

Згідно зі ст. 81 ЗК України визначено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; д) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Відповідно до пункту 16 Перехідних положень Земельного кодексу України громадянам - власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядоквиділення внатурі (намісцевості)земельних діляноквласникам земельнихчасток (паїв)» право наземельну частку(пай)мають колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до пункту 17 Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Статтею 2 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.

Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є : свідоцтво про право на спадщину; посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Статтею 3 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено підстави для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв),якими єрішення відповідноїсільської,селищної,міської ради. Особи,власники сертифікатівна правона земельнучастку (пай),які виявилибажання одержатиналежну їмземельну частку(пай)в натурі(намісцевості),подають довідповідної сільської,селищної,міської радизаяву провиділення їмземельної частки(паю)в натурі(намісцевості). Земельначастка (пай)виділяється їївласнику внатурі (намісцевості),як правило,однією земельноюділянкою.За бажаннямвласника земельноїчастки (паю)йому можутьбути виділенів натурі(намісцевості)дві земельніділянки зрізним складомсільськогосподарських угідь(рілля,багаторічні насадження,сінокоси абопасовища). У разі подання заяв про виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) більшістю власників земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства відповідна сільська, селищна, міська рада приймає рішення про розробку проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Відповідно до статті 11 Закону України«Про порядоквиділення внатурі (намісцевості)земельних діляноквласникам земельнихчасток (паїв)»встановлення межземельних діляноку натурі(намісцевості)власникам земельнихчасток (паїв)здійснюється напідставі проектівземлеустрою щодоорганізації територіїземельних часток(паїв),технічної документаціїіз землеустроющодо інвентаризаціїземель аботехнічної документаціїіз землеустроющодо встановлення(відновлення)меж земельноїділянки внатурі (намісцевості). Земельніділянки,які будутьвикористовуватися їхвласниками,самостійно закріплюютьсямежовими знакамивстановленого зразкакожна окремо. Земельні ділянки, які їх власники або інші особи будуть використовувати єдиним масивом, закріплюються межовими знаками встановленого зразка лише по окружній межі єдиного масиву.

Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості). У разі,якщо до1січня 2025року власникневитребуваної земельноїчастки (паю)або йогоспадкоємець неоформив правовласності наземельну ділянку,він вважаєтьсятаким,що відмовивсявід одержанняземельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

Встановлено, що ОСОБА_1 вчинялися всі необхідні дії для реалізації свого права, а саме отримання рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), замовлення його проекту, оплату та виготовлення, заява до органу місцевого самоврядування про його затвердження. В свою чергу, сільська рада Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області не виносила жодного рішення про відмову у затвердженні проекту.

Дійсно, позивач не оскаржувала дії сільськоїрадиВеликоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, але з тих підстав, що спірна земельна ділянка не належить до земель державної або комунальної власності, тобто не перебуває у розпорядженні сільської ради, а є невитребуваною земельною ділянкою (паєм) із земель колишнього КСП «Придніпровське».

Відповідно до пунктів першого, другого та восьмого договору оренди землі від 11 липня 2016 року, укладеного між Світловодською районною державною адміністрацією та ФГ «Корида», в оренду було передано земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок земель колишньої колективної власності КСП «Придніпровське» (невитребувану земельну частку (пай)) на території Подорожненської сільської ради загальною площею 14,49 га ріллі, у тому числі №106 3,94 га. Договір укладено на сім років, але не більше ніж до моменту визначення власника земельної ділянки (а.с.53-56).

На думку колегії суддів сільська рада своїми діями перешкоджає затвердженню проекту ОСОБА_1 , що зокрема убачається із неодноразових звернень сторони позивача про затвердження проекту землеустрою. При цьому відповідач вводив в оману сторону позивача стосовно земельної частки (паю) № НОМЕР_1 , а саме, що земельна ділянка знаходиться у власності третіх осіб. У той же час апеляційним судом встановлено, що спірна земельна ділянка (пай) не знаходиться у власності жодних осіб, а перебуває в оренді, про що укладено договір від 11 липня 2016 року.

Апеляційний суд приходить до висновку, що відповідач чинить перешкоди у затвердженні проекту землеустрою, тому ОСОБА_1 не має змоги зареєструвати право власності на земельну ділянку (пай) № НОМЕР_1 , оскільки реєстрація права власності можлива на підставі рішення сільської ради або суду, як це визначено положеннями Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». Великоандрусівська сільська рада незатвердженням проєкту землеустрою чинить позивачеві перешкоди у реєстрації права власності, а тому у інший спосіб позивач захистити своє порушене право не може.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2018 року у справі №338/180/17 (провадження №14-144цс18) зазначено, що застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27 листопада 2018 року у справі №905/2260/17 (провадження №12-173гс18) зроблено висновок, що як захист права розуміють державно-примусову діяльність, спрямовану на відновлення порушеного права суб`єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов`язку зобов`язаною стороною. Спосіб захисту може бути визначений як концентрований вираз змісту (суті) міри державного примусу, за допомогою якого відбувається досягнення бажаного для особи, право чи інтерес якої порушені, правового результату. Спосіб захисту втілює безпосередню мету, якої прагне досягнути суб`єкт захисту (позивач), вважаючи, що таким чином буде припинене порушення (чи оспорювання) його прав, він компенсує витрати, що виникли у зв`язку з порушенням його прав, або в інший спосіб нівелює негативні наслідки порушення його прав.

Враховуючи викладене вище, зважаючи на неврахування судом першої інстанції відсутності у позивача іншого способу захистити порушене право, за наявності вищевказаних обставин у даній справі колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги ОСОБА_1 , скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч. 1ст. 376 ЦПК Українипідставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є: неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин справи, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

Частиною 13 ст. 141 ЦПК Українипередбачено, що у разі, якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не передаючи справу на новий розгляд змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

З відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати, які було сплачено за подання позовної заяви та подання апеляційної скарги по справі у загальному розмірі 2973, 73 грн.

Керуючись ст. ст.367,374,376,382 - 384 ЦПК України

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 жовтня 2022 року скасувати та ухвалити нове.

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 згідно схеми поділу колишнього КСП «Придніпровське» Подорожненської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3525287600:02:000:0602, площею 3, 9363 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області.

Стягнути з Великоандрусівської сільськоїради Світловодськогорайону Кіровоградськоїобласті(ЄДРПОУ 04364294, юридична адреса: 27520, Кіровоградська область, Світловодський район, село Велика Вндрусівка, вул.. Центральна, 43) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 ) судові витрати у розмірі 2973 (дві тисячі дев`ятсот сімдесят три) грн 73 коп.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду у випадках, передбачених ст. 389 ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст постанови складено 23 грудня 2022 року.

Головуючий суддя О.І. Чельник

Судді C.М. Єгорова

С.І. Мурашко

СудКропивницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2022
Оприлюднено27.12.2022
Номер документу108068919
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —401/2976/21

Постанова від 13.12.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Постанова від 13.12.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 07.11.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Рішення від 03.10.2022

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Рішення від 03.10.2022

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Ухвала від 29.06.2022

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Ухвала від 17.09.2021

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні