Справа № 675/2040/22
Провадження № 2/675/594/2022
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 грудня 2022 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Пашкевич Р. В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Плужненської об`єднаної територіальної громади про визнання права на земельні частки (паї) у порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Плужненської об`єднаної територіальної громади про визнання права на земельні частки (паї) у порядку спадкування.
За змістом ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання позову до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, вона має сплатити суму судового збору, що дорівнює 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням положень Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік», яким установлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2481 грн. 00 коп., розмір судового збору, що має бути сплачений за вимогу немайнового характеру, становить 992 грн. 40 коп.
За змістом абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позовна заява ОСОБА_1 містить три вимоги немайнового характеру, а саме: 1) про визнання за нею в порядку спадкування за законом права на земельну частку (пай), серії ХМ №0112839 в розмірі 1,95 в умовних кадастрових гектарах; 2) про визнання за нею в порядку спадкування за законом права на земельну частку (пай), серії ХМ № 0112708 в розмірі 1,95 в умовних кадастрових гектарах; 3) про визнання за нею в порядку спадкування за законом права на земельну частку (пай), серії ХМ № 0112709 в розмірі 1,95 в умовних кадастрових гектарах.
Таким чином, позивачу при зверненні до суду слід було сплатити судовий збір у сумі 2977 грн. 20 коп. (992,40х3=2977 грн. 20). Натомість, до позовної заяви ОСОБА_1 долучено квитанцію, якою підтверджується сплата судового збору в сумі 992 грн. 40 коп.
Частиною 5 ст. 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги
Надані позивачем довідки відділу в Ізяславському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та Хмельницького обласного держаного нотаріального архіву датовані 2020 2021 роками, а також довідки Шекеринецької та Плужненської сільських рад датовані 2008 та 2021 роками. Таким чином, зазначена в даних документах інформація може бути застарілою та критично використаною судом, як доказ вагомих підстав для звернення позивача до суду за захистом її порушених прав.
Згідно з чинним законодавством зазначення доказів, на підтвердження кожної обставини позову щодо порушення прав позивача є обов`язковими для особи, яка пред`являє позов, оскільки без зазначення доказів, що підтверджують вимоги, суд не може здійснити підготовку справи до розгляду та належним чином провести судове засідання.
Крім того, в позовній заяві позивачем не наведено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, що передбачено п.п. 6, 7 ч. 3 ст.175 ЦПК України.
Згідно п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. В поданому позові не дотримано даної вимоги процесуального закону, тобто такий розрахунок відсутній.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, протягом якого ОСОБА_1 необхідно: 1) надати суду докази сплати (доплати) судового збору за подання зазначеної позовної заяви в розмірі 1984,80 грн. (отримувач коштів - ГУК у Хмельницькій області/Ізяслав. мтг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA568999980313191206000022761; Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ізяславський районний суд Хмельницької області) або надати документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору; 2) надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 3) надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Плужненської об`єднаної територіальної громади про визнання права на земельні частки (паї) у порядку спадкування,- залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви строк, що складає 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде їй повернута. Залишення позовної заяви без руху або її повернення не позбавляють права повторного звернення до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Пашкевич
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 27.12.2022 |
Номер документу | 108073194 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Пашкевич Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні