ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"26" грудня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/1224/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта"
до Приватного підприємства агенства "Юр-Опора"
про стягнення 6665,20 грн,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Приватного підприємства агенства "Юр-Опора" про стягнення 6665,20 грн, з яких 4190,00 грн - орендні платежі та 2475,20 грн - витрати на комунальні послуги.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору оренди нежитлового приміщення №22/20 від 02.11.2020 в частині здійснення орендної плати та плати за користування комунальними послугами.
Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на таке.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 ГПК, позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.2 ст.164 ГПК України).
Як встановлено судом, позивач порушив вказані приписи процесуального законодавства, у позовній заяві та серед її додатків відсутній обґрунтований розрахунок суми основного боргу, відсутні також окремі документи, на які останній посилається у тексті позовної заяви і які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач зазначив про виникнення у відповідача заборгованості на суму 6665,20 грн, з яких орендні платежі - 419,00 грн х 10 місяців = 4190,00 грн та 2475,20 грн - витрати на комунальні послуги.
При цьому до позовної заяви додано лише акти надання послуг №6465 від 31.12.2020 та №176 від 31.01.2021 на загальну суму 4942,96 грн; акти надання послуг за спірний період та рахунки, виставлені орендарю для внесення орендної плати і відшкодування платежів за користування комунальними послугами (п.п.3.2, 3.5 договору) відсутні.
З огляду на викладене, неможливо з`ясувати, як саме обчислено заявлену позивачем суму, і зробити висновок про підстави для її стягнення.
Окрім того, суд звертає увагу позивача на необхідність підтвердити накладення кваліфікованого електронного підпису на довіреність, видану Негрич С.Ю. на представництво інтересів НАСК "Оранта", або ж надати належним чином засвідчену копію такої довіреності та інших документів, що підтверджують наявність повноважень Негрич С.Ю. представляти інтереси товариства, відповідно до закону, статуту, положення чи трудового договору (контракту).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням заявнику строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми боргу та усіх наявних у нього документів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, одночасно надіславши заяву про усунення недоліків з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення, докази про що надати суду.
3. Роз`яснити Публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" , що у разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк:
1 - у справу;
2 - заявнику (рек.) + oranta@oranta.ua.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108085043 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні