Рішення
від 26.12.2022 по справі 607/21215/21
МЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 607/21215/21

провадження № 2/566/160/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2022 року смт. Млинів Рівненської області

Млинівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючої судді Хомицької А.А.,

при секретарі Лотоцькій О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Млинів Рівненської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради, про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та про визначення місця проживання дитини за місцем проживання матері, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та про визначення місця проживання дитини за місцем проживання матері. Позовна заява мотивована тим, що між позивачем та відповідачем укладено шлюб 15 червня 2017, який зареєстрований у виконавчому комітеті Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, актовий запис № 14 (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 від 15 червня 2017 року). За час подружнього життя у них народилася донька, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Сторони не ведуть спільного господарства, не підтримують жодних подружніх відносин, мають різні погляди на сімейне життя та обов`язки, збереження шлюбу та подальше спільне життя є неможливим. Питання щодо поділу майна між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відсутні. Малолітня дитина проживає зі своєю матір`ю. Відповідач не має інших неповнолітніх чи малолітніх дітей, є особою працездатного віку, має стабільний заробіток. Весь тягар утримання дитини на даний момент несе позивач. Просить суд розірвати шлюб між сторонами; стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня пред`явлення позову до суду до досягнення дитиною повноліття; визначити місце проживання дитини за місцем проживання її матері; стягнути із відповідача усі судові витрати.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 грудня 2021 р. у справі № 607/21215/21 зазначену цивільну справу передано на розгляд за підсудністю Млинівському районному суду Рівненської області.

15 лютого 2022 року ухвалою Млинівського районного суду Рівненської області позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

21 лютого 2022 року ухвалою Млинівського районного суду Рівненської області прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

13 липня 2022 року ухвалою Млинівського районного суду Рівненської області закрито підготовче провадження та призначено цивільну справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник не з`явилися, 14.11.2022 року представник позивача адвокат Яворський А.В. надіслав до суду письмову промову, у якій просив суд позов задоволити у повному обсязі, розгляд справи проводити за відсутності позивача та її представника (а.с. 196-199).

Відповідач ОСОБА_2 та його представник адвокат Булат Ю.В. у судове засідання не з`явилися, 27.04.2022 р. представник відповідача подала суду відзив на позовну заяву, у якому просила позовну заяву в частині щодо розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини задовольнити, а в частині щодо стягнення аліментів задовольнити частково, стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3 у розмірі ј частини з усіх видів заробітку відповідача, але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду і до повноліття дитини (а.с. 91-96). Також 20.12.2022 р. представник відповідача надіслала суду заяву про розгляд справи за відсутності сторони відповідача (а.с. 205).

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради в судове засідання не з`явився, надіслали до суду висновок органу опіки та піклування від 12.10.2022 р. № 1092 щодо доцільності визначення місця проживання малолітньої дитини, зазначили, що повністю цей висновок підтримують, просять цивільну справу розглядати без присутності органу опіки та піклування за наявними матеріалами у справі (а.с. 189-191).

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають в шлюбі з 15 червня 2017 року, який зареєстрований виконавчим комітетом Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області за актовим записом № 14, після державної реєстрації шлюбу позивач змінила дошлюбне прізвище « ОСОБА_4 » на прізвище « ОСОБА_5 », що підтверджується повторним свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 від 28.02.2020 року (а.с. 8). Від даного шлюбу у них є неповнолітня дитина, а саме: дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 09.10.2017 року (а.с. 12).

Відповідно до ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно ст. 55 СК України дружина та чоловік зобов`язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім`ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов`язаний утверджувати в сім`ї повагу до матері. Дружина зобов`язана утверджувати в сім`ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім`ї за свою поведінку в ній.

Як вбачається зі змісту ч. 3 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Відповідно до ст. 112 СК України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Як встановлено судом, сторони заходів до примирення не вживають, шлюбних відносин не підтримують, відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу.

Із викладеного суд робить висновок, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім`ї є неможливим. Збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, а тому шлюб підлягає розірванню.

Позивач, окрім розірвання шлюбу, просила визначити місце проживання дитини, ОСОБА_3 за місцем проживання її матері ОСОБА_1 , на що слід зазначити наступне.

Згідно довідки про реєстрацію місця проживання особи № 193 від 15.04.2019 року (а.с. 14) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , з 10 травня 2018 року.

Із висновку органу опіки та піклування щодо доцільності визначення місця проживання малолітньої дитини, затвердженого рішенням Тернопільської міської ради № 1092 від 12.10.2022 року вбачається, що орган опіки і піклування рекомендує визначити місце проживання малолітньої дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із матір`ю ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 190-191). Зазначено, що 07.09.2022 року працівниками управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей проведено обстеження умов проживання за адресою: АДРЕСА_2 , згідно якого власником даної квартири є бабуся дитини ОСОБА_6 . Бабусею надано згоду на проживання у даній квартирі по АДРЕСА_3 доньці ОСОБА_1 разом із онукою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ст.ст. 160, 161 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Згідно ст. 11 Закону України "Про охорону дитинства", сім`я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків.

Оскільки відповідач не заперечував проти того, щоб його спільна з позивачем дитина проживала з матір`ю, суд приходить до висновку, що проживання доньки ОСОБА_3 разом з матір`ю ОСОБА_1 відповідає інтересам дитини, а тому позовна вимога і в частині визначення місця проживання малолітньої доньки разом з матір`ю, також підлягає задоволенню.

Що стосуєтьсязаявлених позовнихвимог участині стягненняіз відповідачааліментів наутримання доньки,слід зазначититаке.

Відповідно до ст.ст. 8, 12 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Положеннями ст. 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181, ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

За правилами ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч.ч. 1, 5 ст. 183 Сімейного кодексу України передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 від 01.10.2021 р. станом на 10.11.2021 р. працювала в ТОВ «Кристал Моторс» на посаді менеджера в торгівлі транспортними засобами (а.с. 21), має право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей, згідно посвідчення серії НОМЕР_4 (а.с. 22), доказів про власні доходи позивач суду не надала.

Відповідач ОСОБА_2 працює в ТОВ «Луцьк-Експо» з 30.07.2020 року на посаді начальника відділу продажу автомобілів, його дохід за період з 01.10.2021 року по 31.03.2022 року склав 46120 грн. (а.с. 99), за період з 01.10.2020 року по 31.12.2020 року - 17200 грн. (а.с. 160), з 01.01.2021 року по 31.12.2021 року - 91393,46 грн. (а.с. 161), ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області і отримує пенсію по інвалідності, всього за період з 01.01.2021 року по 30.09.2022 року включно - 46700 грн. (а.с. 175),

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 24.09.2021 року № 276637210 (а.с. 27) ОСОБА_2 має у власності земельну ділянку площею 2,46 га, яку здає в оренду агрофірмі «КАМАЗ-АГРО».

Із інформації Головного управління Державної податкової служби України у Рівненській області від 23.08.2022 року вбачається, що розмір нарахованих (виплачених) усіх доходів ОСОБА_2 за період з 4 кварталу 2020 року по 2 квартал 2022 року становить 204707,12 грн. (а.с. 150-153).

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ст. 13 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача аліментів на утримання доньки. При цьому, визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище сторін та їх дитини; працездатність обох сторін, наявність у відповідача земельної ділянки, яка здається в оренду.

Таким чином, із відповідача на користь позивача слід стягнути аліменти на утримання доньки, ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня пред`явлення позову до суду до досягнення дитиною повноліття.

Оскільки позивач звільнена від сплати судового збору щодо вимоги про стягнення аліментів, із відповідача належить стягнути судовий збір в дохід держави в розмірі 992,40 грн.

Крім того із відповідача на користь позивача належить стягнути понесені позивачем судові витрати на оплату судового збору в розмірі 1816 грн. за вимоги про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, згідно квитанцій № 39383, № 39349 від 16.11.2021 року (а.с. 10-11).

Ураховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 7, 24, 55, 112, 160-161, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, Законом України «Про охорону дитинства», ст.ст. 13, 81-83, 89, 133, 141, 263-265, 354, 430 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради, про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та про визначення місця проживання дитини за місцем проживання матері, - задовольнити частково.

Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 15 червня 2017 року у виконавчому комітеті Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, актовий запис № 14.

Визначити місце проживання дитини, ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ) за місцем проживання її матері ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_6 ).

Стягувати з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_7 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_6 ), аліменти на утримання доньки, ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня пред`явлення позову до суду 19.11.2021 року до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

У решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_7 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_6 ), понесені судові витрати на оплату судового збору в розмірі 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_7 ), в дохід держави судовий збір в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Рівненського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_5 , паспорт № НОМЕР_8 , виданий 13.07.2017 року, орган, що видав № 5622, РНОКПП НОМЕР_6 .

Відповідач: ОСОБА_2 ,зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 , паспорт серії НОМЕР_9 , виданий Млинівським РС УДМС України в Рівненській області 16.06.2016 року, РНОКПП НОМЕР_7 .

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради, адреса: 46001, Тернопільська область, м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, 1, код ЄДРПОУ 43459222.

Повний текст рішення складено 26.12.2022 року.

Суддя А.А. Хомицька

СудМлинівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення26.12.2022
Оприлюднено28.12.2022
Номер документу108090046
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —607/21215/21

Рішення від 26.12.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Рішення від 20.12.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Ухвала від 12.07.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Ухвала від 25.04.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Ухвала від 15.02.2022

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Хомицька А. А.

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні