Справа №752/10559/22
Провадження №2/752/6988/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2022 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Кордюкової Ж.І.,
за участю секретаря Венгерчук В.В.,
представника позивача Білінського О.М. ,
представника відповідача Марченко О.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Білінський Олександр Миколайович в інтересах ОСОБА_3 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що 23.08.2002 позивач зареєстрував шлюб з відповідачем. В шлюбі народилась двоє дітей, одна з яких є неповнолітньою - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З лютого 2021 року подружжя мешкає окремо і фактично припинило шлюбні відносини. З цього часу позивач мешкає з дітьми, самостійно їх виховує та займається матеріальним утриманням. За домовленістю з відповідачкою діти проживають з ним.
Відповідачка в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, хоча працює головою правління об`єднання кооперативних автостоянок «Дублер», при цьому вона свідомо не виконує свій обов`язок щодо матеріального утримання неповнолітньої дитини. Прохання про матеріальну допомогу вона ігнорує.
Просив стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частки з усіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, починаючи від дня пред`явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Позивач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився.
Представник позивача адвокат Білінський О.М. підтримав позов, підтвердив доводи, викладені в обґрунтування позовних вимог. Не заперечував проти стягнення з відповідачки аліментів на утримання сина в розмірі 3000 грн. щомісячно.
Відповідач ОСОБА_4 пояснила, що зараз вона не працює, а з 04.04.2022 є добровольцем ТРО, про що уклала контракт. Вона готова платити на утримання дитини 3000 грн. щомісячно. Згодом до суду не з`явилась.
Представник відповідача адвокат Марченко О.В. підтримала позицію відповідача.
22.08.2022 судом постановлено ухвалу про відкриття провадження у цивільній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступне.
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з 23.08.2002 по 16.01.2022 перебували в шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 23.08.2002 та копією рішення від 16.12.2021 по справі №752/4227/21.
ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 13.12.2005.
14.06.2022 ОСОБА_4 було звільнено з посади голови правління об`єднання кооперативних автостоянок «Дублер», що підтверджується протоколом №1 від 20.02.2022 засідання членів правління об`єднання кооперативних автостоянок «Дублер».
07.04.2022 ОСОБА_4 уклала строком на три роки контракт добровольця територіальної оборони.
З квітня 2022 ОСОБА_4 доходів не отримує, що підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України батьки зобов`язані утримувати дітей до їх повноліття.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України (далі - СК України) батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Таким чином, відповідач ОСОБА_4 зобов`язана утримувати свого неповнолітнього сина до досягнення ним повноліття.
Виходячи з визначеного законодавством обов`язку батьків щодо утримання неповнолітньої дитини, мінімального гарантованого розміру аліментів на дитину, враховуючи, що відповідач з квітня 2022 року не отримує доходу, суд вважає можливим визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн. щомісячно. При цьому суд також враховує позицію представника позивача, який не заперечував проти стягнення аліментів з відповідачки саме в такому розмірі.
Суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн. щомісячно, починаючи від дня пред`явлення позову, тобто з 18.08.2022 і до досягнення дитиною повноліття.
На думку суду, вказаний розмір аліментів є співмірним із тими відомостями та доказами, які були надані та повідомлені суду, при цьому такий розмір аліментів забезпечить матеріальні потреби дитини з урахуванням її віку і стану здоров`я.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ст. 430 ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 992,40 грн., оскільки позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову до суду відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 247, 258-259, 263-265, 268, 272-273, 354-355, ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 3000 грн. щомісячно, починаючи з дня звернення до суду з позовною заявою - 18.08.2022 і до досягнення дитиною повноліття.
Відмовити в задоволенні решти позовних вимог.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір в розмірі 992,40 грн.
Допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу аліментів за один місяць.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 .
Представник позивача: адвокат Білінський Олександр Миколайович, місцезнаходження: м. Київ, б-р Т.Шевченка, б. 35, оф. 4.
Відповідач: ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_4 .
Представник відповідача: адвокат Марченко Оксана Вікторівна, місцезнаходження: АДРЕСА_3 .
Повний текст рішення складений 28.11.2022.
Суддя Ж. І. Кордюкова
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108091858 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Кордюкова Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні