Справа № 522/16532/22-Е
Провадження №2/522/5676/22
У Х В А Л А
27 грудня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Бондар В.Я., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Порто-Сан» про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 07.12.2022 звернувся в особі представника ОСОБА_2 до Приморського районного суду міста Одеси з позовом до Приватного підприємства «Порто-Сан» про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку.
Ухвалою суду від 08.12.2022 року позовна заява була залишена без руху, у зв`язку з не сплатою судового збору, не надання відомостей щодо направлення позову відповідачу та не виконанням п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України. Для усунення недоліків позовної заяви судом був наданий термін строком 10 днів з дня отримання копії ухвали Приморського районного суду м. Одеси.
У зв`язку з недостатністю маркованої продукції, ухвалу суду було направлено позивачу на електронну адресу, вказану в позові.
Позивач в особі представника отримала вказану ухвалу суду засобами електронного поштового зв`язку 09.12.2022, про що свідчать довідка про доставку електронного листа.
Вказані в ухвалі суду недоліки позовної заяви до даного часу усунені не були.
Верховний Суд у постанові від 30.11.2022 (справа № 759/14068/19, провадження № 61-8505 св 22) дійшов такого висновку, що, якщо учасник надав суду електронну адресу (хоча міг цього і не робити), зазначивши їх у заяві (скарзі), то слід припустити, що учасник бажає, принаймні не заперечує, щоб ці засоби комунікації використовувалися судом. Це, в свою чергу, покладає на учасника справи обов`язок отримувати повідомлення і відповідати на них.
З огляду на це, суд, який комунікує з учасником справи з допомогою повідомлених ним засобів комунікації, діє правомірно і добросовісно. Тому. слід виходити з «презумпції обізнаності»: особа, якій адресовано повідомлення суду через такі засоби комунікації, знає або принаймні повинна була дізнатися про повідомлення.
Попри те, що конституційне право на суд є правом, його реалізація покладає на учасників справи певні обов`язки. Практика Єврорпейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Як зазначено у рішенні цього суду у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії» від 07 липня 1989 року).
У зв`язку з чим, суд вважає, що ОСОБА_1 , який діє через представника ОСОБА_2 повідомлений належним чином про ухвалу про залишення позову без руху.
Згідно до п. 6, 7 ч. 2ст. 43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
На осіб, які беруть участь у справі, покладається загальний обов`язок - добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки. При цьому під добросовісністю необхідно розуміти таку реалізацію прав і виконання обов`язків, що передбачають користування правами за призначенням, здійснення обов`язків в межах, визначених законом, недопустимість посягання на права інших учасників цивільного процесу, заборона зловживати наданими правами.
Відповідно до частини 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Оскільки,до даногочасу,вказані вухвалі судувід 08.12.2022недоліки позивачемусунуті небули,суд вважає,що позовназаява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 43, 44, 185, 260 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Порто-Сан» про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку визнати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення.
Суддя В.Я.Бондар
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108095552 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Бондар В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні