МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 945/1232/22
Провадження 1-кп/945/121/22
УХВАЛА
за результатами розгляду клопотання про тимчасовий доступ до документів
19 грудня 2022 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача відділення ВП №5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 жовтня 2022 року за № 12022153260000125, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, -
встановив:
Дізнавач ВП №5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, за погодженням з прокурором Миколаївської окружної прокуратури у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 жовтня 2022 року за № 12022153260000125, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Дізнавач у судове засідання не прибув без повідомлення причин; про дату та час розгляду клопотання повідомлений.
Директор ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не прибув без повідомлення причин. 19.12.2022 подав на адресу суду заперечення щодо клопотання дізнавача.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) неявка вказаних осіб не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши надані письмові докази, слідчий суддя дійшов такого.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотаннізазначається:1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження (ч. 2 ст. 160 КПК України).
Так,клопотання поданедізнавачем,всупереч ч.2ст.160КПК України,не міститькороткого викладуобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання;підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; значенняречей ідокументів длявстановлення обставину кримінальномупровадженні; можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв речахі документах; обґрунтування необхідності вилучення оригіналів та копій документів.
За вказаних недоліків дізнавач у своєму клопотанні не довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких дізнавач просить надати тимчасовий доступ, перебувають або можуть перебувати у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Таких обставин не встановлено і під час судового розгляду клопотання дізнавача.
Отже клопотання дізнавача, погоджене з прокурором, є неповним, не відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України, а відтак є необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131-132, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання дізнавача відділення ВП №5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 жовтня 2022 року за № 12022153260000125, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, про надання тимчасового доступу до документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
19.12.2022
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108104483 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Шаронова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні