Ухвала
від 27.12.2022 по справі 363/4619/22
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"27" грудня 2022 р. Справа № 363/4619/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2022 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Свєтушкіна Д.А. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Димерської селищної ради про визнання майнових прав на садовий будинок з господарськими будівлями в порядку поділу спільного майна подружжя та в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

До Вишгородського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Димерської селищної ради про визнання майнових прав на садовий будинок з господарськими будівлями в порядку поділу спільного майна подружжя та в порядку спадкування.

Як вбачається з позову та доданих до нього матеріалів, позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 та ст.177 ЦПК.

Згідно з ч.1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці;

В позовній заяві позивач зазначила, що позов є немайнового характеру.

Суд зазначає, що немайновими вимогами є вимоги про захист права або інтересу, об`єктом якого виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.

Відповідно до ч.1 ст. 190 ЦК України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.

Враховуючи вищезазначене, заявлені позивачем позовні вимоги є майновими, оскільки пов`язані з визнанням майнових прав на нерухоме майно, що піддається грошовій оцінці.

В цьомувипадку відповіднодо положеньст.176ЦПК Україниціна позовувизначається дійсноювартістю нерухомогомайна,а самеспірного садовогобудинку згосподарськими будівлями, станомна датуподачі позовноїзаяви досуду, для чого позивачу необхідно провести оцінку зазначеного нерухомого майна.

Також відповідно до вимог ч.4 ст. 177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру, сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (12 405 грн.).

До матеріалів позову надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 992,40 грн.

Отже позивачеві необхідно доплатити судовий збір, враховуючи розмір судового збору, встановлений ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з урахуванням визначеної оцінкою дійсної вартості спірного садового будинку з господарськими будівлями та віднявши суму вже сплаченого судового збору.

Окрім того, згідно з п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Відповідно доч.1ст.42ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Із змісту Свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.10.2021 року вбачається, що після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем, який прийняв спадщину є також ОСОБА_3 , однак до участі у справі він не залучений, не вказано його адресу, та інші дані відповідно до п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України не надано додаткові примірники матеріалів для вручення цій особі.

Також в позовні заяві не мотивовано залучення в якості відповідача Димерської селищної ради, тоді як після смерті ОСОБА_3 є інші спадкоємці окрім позивача, які прийняли спадщину.

Таким чином, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки шляхом надання суду позовної заяви в новій редакції із зазначенням ціни позову, надати суду квитанцію на підтвердження сплати судового збору у визначеному законом розмірі, а також докази на підтвердження дійсної вартості спірного садового будинку з господарськими будівлями станом на дату подачі позовної заяви до суду, визначитися з колом учасників справи, та надати суду копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кола учасників справи.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені в ухвалі суду, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ст. 83,95,175,177,185, 260 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Димерської селищної ради про визнання майнових прав на садовий будинок з господарськими будівлями в порядку поділу спільного майна подружжя та в порядку спадкування залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів, з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Д.А. Свєтушкіна

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.12.2022
Оприлюднено28.12.2022
Номер документу108106446
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —363/4619/22

Ухвала від 03.02.2023

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Свєтушкіна Д. А.

Ухвала від 27.12.2022

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Свєтушкіна Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні