Ухвала
від 26.12.2022 по справі 607/18810/22
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

26.12.2022 Справа №607/18810/22

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Братасюк В.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, треті особи Білецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, заклад дошкільної освіти «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» Тернопільського району Тернопільського району Тернопільської області про стягнення заборгованості по заробітній платі, моральної шкоди та зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до відповідача Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, треті особи Білецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, заклад дошкільної освіти «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» Тернопільського району Тернопільського району Тернопільської області про стягнення заборгованості по заробітній платі в розмірі 2700грн., моральної шкоди у розмірі 10000грн. та зобов`язання Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області на період його перебування на 1,0 ставки завідувача господарством закладу ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» здійснювати виплату заробітної плати у розмірі відповідно до штатного розпису ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» по 8-у тарифному розряду.

Оглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач ОСОБА_1 не сплатив судовий збір при зверненні до суду із вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що заявлені ним вимоги не підлягають оплаті судовим збором відповідно до ст.5,8 «Про судовий збір».

Так, згідно із пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

У даному випадку позивач звернувся до суду із трьома вимогами, та вважається звільненим від сплати судового збору лише з вимоги про стягнення заробітної плати.

Щодо вимоги про відшкодування моральної шкоди, яку позивач визначив у грошовому вимірі - 10000 гривень, то Верховний Суд у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц зазначив, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди, визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою.

Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Вимога щодо зобов`язання Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області на період його перебування на 1,0 ставки завідувача господарством закладу ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» здійснювати виплату заробітної плати у розмірі відповідно до штатного розпису ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» по 8-у тарифному розряду є вимогою, що випливає із трудових правовідносин, однак не належить до пільгових категорії, а є вимогою не майнового характеру.

Ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Отже, позивач повинен сплатити судовий збір за позовну вимогу майнового характеру у розмірі 992,40грн. та за позовну вимогу не майнового характеру у розмірі 992,40грн.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч. 5ст. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, зміст позовних вимог в частині зобов`язання Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області на період його перебування на 1,0 ставки завідувача господарством закладу ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» здійснювати виплату заробітної плати у розмірі відповідно до штатного розпису ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» по 8-у тарифному розряду (Наказ №35-К від 20.10.2022року) для суду є незрозумілим, оскільки позивачем не зазначено в чому саме полягає порушення його прав, із змісту заяви вбачається лише факт наявності Наказу №35-К від 20.10.2022року та прохання здійснювати таку виплату на період перебування на 1,0 ставки на зазначеній посаді, хоча як вже зазначалося судовому захисту підлягають уже порушені та не визнані права. Тому позивачу слід конкретизувати зміст позовних вимог в цій частині позивачем та викласти обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги, із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, суд зазначає, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, треті особи Білецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, заклад дошкільної освіти «Дитячий ясла-садок с.Біла Білецької сільської ради» Тернопільського району Тернопільського району Тернопільської області про стягнення заборгованості по заробітній платі, моральної шкоди та зобов`язання вчинити дії залишити без руху, надавши позивачу строк протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.

У випадку невиконання зазначених в ухвалі вимог позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена.

Головуючий суддяВ. М. Братасюк

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.12.2022
Оприлюднено29.12.2022
Номер документу108130221
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —607/18810/22

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 24.08.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 26.12.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні