Ухвала
від 28.12.2022 по справі 906/1250/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"28" грудня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/1250/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Державної екологічної інспекції Поліського округу

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магніт Ойл"

про стягнення 23341,60 грн,

ВСТАНОВИВ:

Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулась до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Магніт Ойл» про стягнення 23341,60 грн вартості відібраних зразків нехарчової продукції та проведення їх експертизи (випробування).

Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на таке.

Відповідно до п.1 ч.1ст.164 ГПК України, до позовної заяви, яка подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч.1ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями), розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (пункт 2 Правил). Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою (пункт 19 Правил).

Враховуючи вищевикладене, належними доказами відправлення учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів є надані в оригіналі розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання, та опис вкладення у цінний лист, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення.

Однак, всупереч наведеним вимогам, у якості доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами позивачем надано лише опис вкладення у цінний лист від 21.12.2022 на ім`я ТОВ «Магніт Ойл», при цьому оригінал розрахункового документа, виданий поштовим відділенням, відсутній.

Суд зазначає, що підтвердженням надання послуг поштового зв`язку може бути квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператората об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість, а сам лише опис вкладення у цінний лист не може бути належним доказом надіслання відповідних документів (аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 17.07.2018 у справі №921/311/17-г/7).

З огляду на викладене, вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України позивачем не дотримано.

Окрім того, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У тексті позовної заяви позивач зазначає, що «листами вих.№7-08/6610 від 21.12.2021 та вих.№42/7-08 від 05.01.2022 з уточненою сумою відшкодування, додатками копій документів, що підтверджують витрати, пов`язані з проведенням експертизи ТОВ «Магніт Ойл» було запропоновано для їх відшкодування до державного бюджету в установленому порядку (дві послуги на суму 23109,60 грн), та сплати за вартість продукції (А-92-Євро5-ЕО 110,76 грн, А-95-Євро5-ЕО-113,33 грн) на загальну суму 23333,69 грн», однак у матеріалах позовної заяви відсутній лист №7-08/6610 від 21.12.2021, додатки до вищевказаних листів, що підтверджують сплату за вартість продукції та витрати на проведення експертизи, а також докази їх надіслання на адресу ТОВ «Магніт Ойл». Позивач також зазначає, що «відповідно до рахунку на оплату та акту наданих послуг від 30.11.2021 вартість проведених експертиз (двох послуг за актом) становить 23341,60 грн», при цьому копії вказаних документів серед додатків до позовної заяви також відсутні.

З підстав наведеного, позивач порушив вимоги ч.2 ст.164 ГПК України.

Також суд звертає увагу, що за змістом ч.ч.2, 4-5 ст.91 ГПК України, письмові докази подаютьсяв оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно з п.п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2020 "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 №144 (набрав чинності з 01.09.2021),відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів:слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій». Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту «Підпис» на лицьовому боці останнього аркуша копії документа. Відомості про виконавця документа складаються з таких елементів: прізвища і власного імені виконавця документа, номера його службового телефону. Відомості про виконавця документа оформлюють у нижньому лівому куті на лицьовому боці останнього аркуша документа.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем долучено копії документів, які не містять дати їх засвідчення, найменування посади, власного імені та прізвища особи, яка засвідчує копію, а відтак не можуть вважатися доказами в розумінні ГПК України, оскільки не є оригіналами і у той же час не є належним чином засвідченими копіями.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом подання оригіналу розрахункового документа (касового чека, розрахункової квитанції), виданого поштовим відділення на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а також надання належним чином засвідчених копій усіх наявних у нього документів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Державній екологічній інспекції Поліського округу протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, одночасно надіславши заяву про усунення недоліків з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення, докази про що надати суду.

3. Роз`яснити Державній екологічній інспекції Поліського округу , що у разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Прядко О.В.

Друк:

1 - у справу;

2 - заявнику (рек.) + polissya@dei.gov.ua.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.12.2022
Оприлюднено29.12.2022
Номер документу108133419
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань

Судовий реєстр по справі —906/1250/22

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 23.01.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 28.12.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні