Справа № 599/1668/22
н.п.2/599/706/2022
У Х В А Л А
Іменем України
"28" грудня 2022 р.
Зборівський районний суд Тернопільської області
в складі головуючого суддіІваницького О.Р.,
при секретаріСеньківській З.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Зборів справу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватного підприємства «Фірма «Матек», відділу державної реєстрації речових прав на нерухому майно та їх обтяжень Залозецької селищної ради, третя особа Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та зобов`язання скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вищезазначеним позовом.
Сторони по цивільній справі подали спільну заяву про укладення між ними мирової угоди та просили суд визнати її, текст якої підписаний між ними та надано до суду.
Зокрема, як зазначено в угоді Постановою КМ України «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» за № 1051 від 17 жовтня 2012 року, а саме пунктом 156-4 Порядку визначено, що у разі коли під час ведення Державного земельного кадастру або здійснення адміністратором Державного земельного кадастру заходів, визначених підпунктами 1, 6 пункту 205 цього Порядку, у відомостях Державного земельного кадастру виявлені повторювані у певної сукупності об`єктів Державного земельного кадастру або у відомостях про земельну ділянку відхилення у значеннях координат поворотних точок меж таких об`єктів від значень, що відповідають їх фактичному місцю розташування в натурі (на місцевості), адміністратор Державного земельного кадастру здійснює коригування таких відомостей, формує уточнені кадастрові плани відповідних земельних ділянок в електронній (цифровій) формі, засвідчує їх кваліфікованим електронним підписом та за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру надсилає Державному кадастровому реєстраторові, який вносить відкориговані відомості до Державного земельного кадастру та складає протокол в електронній формі згідно з додатком 30-1. Адміністратор Державного земельного кадастру здійснює коригування відомостей про земельні ділянки за умови незмінності значень внутрішніх кутів та мір ліній між поворотними точками меж відповідних земельних ділянок.
Згідно з п. 156 Порядку, виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.
Відповідачі по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 добровільно звернулися до розробника землевпорядної документації - Приватного підприємства «Фірми «Матек» з приводу внесення змін до системи координат їх земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із кадастровим номером 6122655300:02:003:0862, за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом виготовлення відповідної технічної документації із землеустрою.
Дані зміно узгоджено з розробником технічної документації Позивачки - ФО-П ОСОБА_4 , яким, в свою чергу, приведено у відповідність до фактичних меж земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із кадастровим номером 6122655300:02:003:0771, за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, межовий спір між сторонами вичерпано, оскільки його врегульовано поза межами суду.
Наслідки визнання судом мирової угоди та закриття провадження по справі, у зв`язку з визнанням судом мирової угоди, їм відомі та зрозумілі.
Згідно ч. 2 ст. 207 ЦПК України, сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ч. 4 ст.207ЦПК України укладена сторона мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Зазначену заяву суд вважає такою, що підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ч. 3 ст.13ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, а згідно ч. 7 ст.49ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Крім того, умови мирової угоди не порушують прав, свобод та інтересів інших осіб, наслідки визнання судом мирової угоди сторонам відомі та зрозумілі.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, підставою для закриття провадження у справі є укладення сторонами мирової угоди та затвердження її судом.
Згідно ч.2 ст.256ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Дослідивши матеріали даної цивільної справи, враховуючи вище зазначені обставини, а також приймаючи до уваги, що мирова угода, укладена між сторонами по справі відповідає інтересам сторін по даній цивільній справі, виконання ними умов мирової угоди не порушує інтереси інших осіб, суд вважає за можливе визнати мирову угоду та у зв`язку з її укладенням закрити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 49, 142, 207, 255, 256, 260, 261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Затвердити мирову угоду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватного підприємства «Фірма «Матек», відділу державної реєстрації речових прав на нерухому майно та їх обтяжень Залозецької селищної ради, третя особа Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та зобов`язання скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку відповідно до якої межовий спір між сторонами вичерпано, оскільки його врегульовано поза межами суду
В решті позовні вимоги залишити без розгляду.
Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом і діє до повного виконання зобов`язання, передбаченого цією мировою угодою.
Сторони стверджують, що ні в процесі укладення цієї мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, в тому числі й держави.
Наслідки укладення мирової угоди та закриття провадження по справі, передбачені ст.ст. 207, 208Цивільного процесуальногокодексу України Сторонам відомі та зрозумілі і вони дійшли згоди про можливість закриття провадження по справі.
Провадження по даній цивільній справі закрити.
Ухвала може бути оскаржено до Тернопільської апеляційного суду через Зборівський районний суд протягом 15 днів.
Суддя Зборівського
районного суду Іваницький О.Р.
Суд | Зборівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2022 |
Оприлюднено | 30.12.2022 |
Номер документу | 108140623 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Зборівський районний суд Тернопільської області
Іваницький О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні