Ухвала
від 20.12.2022 по справі 404/7332/22
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/7332/22

Номер провадження 1-кс/404/3285/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2022 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши матеріали клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження №42022120000000082 від 06.06.2022 року, з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Кіровоградської обласної прокуратури звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням по вказаному кримінальному провадженню, щодо надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтовує тим, що в провадженні третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Кропивницькому) ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві перебувають матеріали кримінального провадження №42022120000000082 від 06.06.2022 року, з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 366 КК України.

Вилучення документів обумовлено наявністю достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та для проведення відповідних експертних досліджень, з метою одержання доказів, які самі по собі та у сукупності з іншими наявними у матеріалах кримінального провадження №42022120000000082 документами мають суттєве значення для з`ясування обставин злочину.

За правилами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування технічними засобами кримінального провадження в судовому засідання не здійснювалось у зв`язку з заявою прокурора про розгляд клопотання без його участі.

Відповідно до статті 2 КПК, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Частиною 1 статті 7 КПК зокрема визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, належать законність, зміст чого розкриває стаття 9 КПК, згідно із частиною 2 якої прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. При цьому частиною 3 статті 7 КПК визначено, що зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині 1 цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом ІХ-1 цього кодексу.

Частинами 2 і 6 статті 22 КПК визначено зміст однієї з засад кримінального провадження змагальності сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а саме, що сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Стаття 93 КПК встановлює порядок збирання доказів як стороною обвинувачення, так й стороною захисту, й згідно із її частиною 2, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.

Згідно частини 1 статті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому частинами 3, 4 статті 132 КПК, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною другою статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначає необхідність застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів. Такий доступ направлений на отримання відомостей, що можуть підтвердити або спростувати встановлені у досудовому розслідуванні обставини.

Таким чином, дослідивши письмові матеріали клопотання, враховуючи те, що для досягнення повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують особу, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують її покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, вважаю за необхідне надати тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно п. п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 162-166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 задовольнити.

Надати прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 можливість безпосередньо ознайомитись з оригіналами документів.

Надати можливість прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 особисто зробити копії з оригіналів документів, володільцем яких є відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- регістри бухгалтерського обліку по розрахункам з Замовником ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за проведені будівельні роботи по об`єкту «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 »;

- акти на приховані роботи, накладні на придбання будівельних матеріалів та конструкцій, Журнали виконання робіт по всіх вищевказаних об`єктах;

- виконавчу документацію на об`єкт «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 » (загальний журнал робіт, спеціальні журнали з окремих видів робіт, журнал авторського нагляду, звітна документація щодо виконання робіт з науково-технічного супроводу (за наявності на об`єкті будівництва науково-технічного супроводу), акти на закриття прихованих робіт, акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій, виконавчі схеми, документи щодо витребування та лабораторного контролю матеріалів та конструкцій відповідно, акти випробування устаткування, інженерних систем, мереж та обладнання; інша документація, передбачена нормативними документами на виконання конкретного виду робіт);

- проектно-кошторисну документацію (текстову та графічну частину) по об`єкту: «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 »;

- експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації по робочому проекту: «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 »;

- договірна ціна на будівництво об`єкта: «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 »;

- акти прихованих робіт по будівництву об`єкта: «Капітальний ремонт покрівлі їдальні-клубу (літ. В) за адресою: АДРЕСА_2 »;

- тендерної документації, тендерної пропозиції ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що стосується Капітального ремонту; накладних, товарних чеків, а також документів, що підтверджують придбання матеріалів, які використовувались для проведення Капітального ремонту;

- товарно-транспортних накладних на використання техніки, яка застосовувалась при виконанні робіт що стосується Капітального ремонту;

- списку осіб, які мають відношення до укладання вказаного договору та виконання його умов щодо виконання Капітального ремонту;

- списку робочих, які здійснювали роботи по Капітальному ремонту;

- платіжних доручень щодо виплати за виконану роботу за договором договору підряду 25.09.2019 з додатками до нього про здійснення Капітальний ремонту;

- бухгалтерських та інших документів, що підтверджують плату та перерахування коштів на користь підрядника за договором підряду від 25.09.2019 з додатками до нього про здійснення Капітального ремонту;

- Договірну документацію на вказані вище об`єкти в повному обсязі;

- Звітну документацію на зазначені вище об`єкти в повному обсязі;

- Розрахунки виробничих витрат та підсумкові відомості ресурсів до Актів форми КБ-2в по вказаним вище об`єктам та самі акти форми КБ-2в по вказаних об`єктах;

- Робочі проекти по зазначеним об`єктам в повному обсязі;

- Підтверджуючу документацію на придбання матеріалів, використаних під час проведення ремонтних робіт (товаро-транспортні накладні, рахунки фактури тощо), а також сертифікати на матеріали в повному обсязі;

- підтверджуючу документацію на використання машин і механізмів, які використовувалися в ході проведення ремонтних робіт, договори субпідряду, укладеного з ФОП ОСОБА_5 протоколи допитів осіб, тимчасові доступи до документів, що становлять банківську таємницю, тимчасові доступи до документів, що перебували у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 по ПП « ОСОБА_6 » та ФОП ОСОБА_7 , тимчасові доступи до речей та документів, що перебували ГУДПС по ПП « ОСОБА_6 » та ФОП ОСОБА_7 , та інші документи, що мають значення для кримінального провадження;

- Оригінали документів, що належним чином опечатано до сейф-пакетів М1004299 та М1004299 вилучити на час проведення судової почеркознавчої експертизи

Копію ухвали надати слідчому, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст. 166 КПК України.

Встановити строк дії цієї ухвали по 20.02.2023 року, включно.

Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є підставою для застосування положень ст. 166 КПК України, - проведення обшуку (примусове вилучення).

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення20.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108150564
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —404/7332/22

Ухвала від 06.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 13.02.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 20.12.2022

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 20.12.2022

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні