Ухвала
від 11.11.2022 по справі 392/1304/22
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/1304/22

провадження 1-кс/392/218/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2022 року м. Мала Виска

Слідчий суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , перевіривши матеріали скарги директора з питань захисту економіки Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесені відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -

в с т а н о в и в:

Директор з питань захисту економіки ПрАТ «Кіровоградобленерго» ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Маловисківського районного суду Кіровоградської області зs скаргою на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесені відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ознайомившись з поданою скаргою, слідчий суддя вважає, що вона підлягає поверненню скаржнику, з огляду на наступне.

Відповідно до положень статей 1, 2 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Завданнями кримінального провадження є, серед іншого, те, щоб до кожного учасника була застосована належна правова процедура.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.

Дана норма передбачає чіткий перелік осіб, які мають право на оскарження рішень слідчого або прокурора під час досудового розслідування.

Згідно частини 6 статті 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною 1 статті 7 цього Кодексу.

Зі змісту скарги встановлено, що таку підписано директором з питань захисту економіки Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» - ОСОБА_4 .

У відповідності до статті 55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Права і обов`язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. Потерпілому вручається пам`ятка про процесуальні права та обов`язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення. Потерпілим є також особа, яка не є заявником, але якій кримінальним правопорушенням завдана шкода і у зв`язку з цим вона після початку кримінального провадження подала заяву про залучення її до провадження як потерпілого.

Частиною 1 статті 58 КПК України передбачено, що потерпілого у кримінальному провадженні може представляти представник - особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником.

Повноваження представника потерпілого на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: 1) документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, - якщо представником потерпілого є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні; 2)копією установчихдокументів юридичноїособи -якщо представникомпотерпілого єкерівник юридичноїособи чиінша уповноваженазаконом абоустановчими документамиособа; 3)довіреністю - якщо представником потерпілого є працівник юридичної особи, яка є потерпілою. Представник користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо потерпілим і не може бути доручена представнику.

Як вбачається зі змісту скарги, та документів, що до неї додані, документів, на підтвердження повноважень особи, яка подала скаргу, а саме директора з питань захисту економіки Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» ОСОБА_2 , - не додано.

Оскільки, з доданих до скарги документів вбачється, що заявником до суду лише додаються:

- копія повідомлення ПрАТ Кіровоградобленерго № 62/05/60 від 13.10.2022 про вчинене кримінальне правопорушення з відміткою про його отримання сектором поліцейської діяльності № 1 (м. Новомиргород відділом поліції № 1 (м. Мала Виска) Новоукраїнського районного відділу поліції ГУНП в Кіроводрадській області - 1 арк.;

- копія листа ПрАТ Кіровоградобленерго № 64/05/60 від 18.10.2022 з відміткою про його отримання сектором поліцейської діяльності № 1 (м. Новомиргород відділом поліції № 1 (м. Мала Виска) Новоукраїнського районного відділу поліції ГУНП в Кіровошрадській області - 1 арк.;

- копія ухвали Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 31.10.2022 по справі № 392/849/22 провадження № 1-кс/395/4/2022 на 1 арк.

Тобто, вказана обставина - про відсутність підтверджуючих документів і повноважень директора з питань захисту економіки Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» ОСОБА_2 підтверджується відсутністю документів, які містяться в переліку додатків до скарги.

Так, КПК України не містить визначення того, що саме відноситься до установчих документів юридичної особи, проте таке визначення міститься у статті 57 Господарського кодексу України, відповідно до частини 1, 2 якої установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом,статут (положення) суб`єкта господарювання, вяких повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

Згідно частини 1 статті 58 ГК України суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Статтею 65 ГК України передбачений порядок здійснення управління підприємством.

Відповідно до статті 80 ЦК юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Загальні положення про юридичну особу зазначені в главі 7 ЦК і можуть бути використані у КПК.

Тобто, до поданої скарги не додано копію установчих документів юридичної особи ПрАТ Кіровоградобленерго , які б підтверджували повноваження директора з питань захисту економіки Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» ОСОБА_2 , саме як керівника, не додано взагалі: наказу про призначення, довіреності та/або інших установчих документів, які б підтверджували повноваження даної особи.

Вказана обставина не дає можливості слідчому судді встановити права та обов`язки особи, яка подала скаргу та ставить під сумнів питання щодо повноважень зазначеної особи, тому з наведених причин слідчий суддя не вирішує й інші вимоги, які зазначені у резолютивній частині скарги.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 304 КПК України скарга повертається, якщо, зокрема скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до переконання про те, що представником скаржника - директором з питань захисту економіки ОСОБА_4 яким подану скаргу, не підтверджено його повноваження відповідно до КПК України на звернення із вказаною скаргою до суду в інтересах Приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго», а тому скарга підлягає поверненню згідно приписів пункту 1 частини 2 статті 304 КПК України.

З наведених вище підстав, слідчий суддя вважає, що дана скарга підлягає поверненню директору зпитань захистуекономіки Приватногоакціонерного товариства«Кіровоградобленерго» ОСОБА_5 , з усіма доданими до нього матеріалами, для усунення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 303-306, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в:

Повернути скаргу директора зпитань захистуекономіки Приватногоакціонерного товариства«Кіровоградобленерго» ОСОБА_2 на бездіяльністьслідчого,яка полягаєу невнесенівідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань директору зпитань захистуекономіки ПрАТ Кіровоградобленерго ОСОБА_6 .

Роз`яснити, що повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню скаржника з скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення11.11.2022
Оприлюднено30.12.2022
Номер документу108150679
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —392/1304/22

Ухвала від 11.11.2022

Кримінальне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кратко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні