Ухвала
від 28.12.2022 по справі 524/7651/22
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/7651/22

Провадження № 1-кс/524/3069/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2022 року Слідчий суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 розглянув матеріали клопотання старшого слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_2 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, зареєстрованого 28.12.2022 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12022170500002372 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту у вказаному кримінальному провадженні, яке погоджено прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , а саме просить накласти арешт на вилучені 27 грудня 2022 року згідно протоколу огляду ТОВ "Корида ТЕХ" та видані добровільно представниками товариства, а саме на: токарно-гвинторізний станок, зразки матеріалу запакованого у паперовий конверт, зразок РБК запакований у паперовий конверт, копії документів потерпілого ОСОБА_5 , копії статутних документів та документів товариства з техніки безпекуи та охорони праці.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання, встановив наступне.

Відповідно до ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:

1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;

2) перелік і види майна, що належить арештувати;

3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;

4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

У клопотанні цивільного позивача у кримінальному провадженні про арешт майна підозрюваного, обвинуваченого, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, третіх осіб для відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, повинно бути зазначено:

1) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір позовних вимог;

2) докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди.

Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.

З матеріалів клопотання постає, що слідчим жодних дій не вчинено на встановлення реального власника (-ів) вилученого майна, належність всіх видів майна конкретним особам, що позбавляє суд належним чином повідомити його (їх) про розгляд клопотання про арешт майна.

Окрім того слідчий не зазначає усі повні ідентифікуючі ознаки вилученого майна, наприклад які запаковані в паперові конверти, тощо.

У відповідності до пункту 1 частини 2 статті 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.

Слідчий суддя акцентує увагу на тому, що у клопотанні відсутня мета накладення арешту на добровільно видані речі.

Суд позбавлений можливості здійснити належний виклик власника (володільця) майна, у тому числі керівників товариства, або іншу уповноважену особу товариства, з метою розгляду даного клопотання у встановленні ч.2 ст. 172 КПК України строки, враховуючи факт незазначення слідчим засобів звязку, та що неповідомлення особи може призвести до порушення прав особи на володіння, користування та розпорядження цим майном у відповідності до ст. 1 Протоколу до Європейської конвенції з прав людини.

Звідси клопотання підлягає поверненню прокурору з метою усунення недоліків.

Керуючись ст. 167, 170, 171, 173 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Повернути прокурору Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 клопотання старшого слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_2 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, зареєстрованого 28.12.2022 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12022170500002372 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України та встановити строк у 24 години для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

Ухвала виготовлена та підписана 28 грудня 2022 року о 15 год. 45 хв.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення28.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108150864
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —524/7651/22

Ухвала від 30.12.2022

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 28.12.2022

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Нестеренко С. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні