Справа №932/7541/21
Провадження №2/932/847/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2022 року м.Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого-судді: Цитульського В.І.
за участю секретаря: Мудраченко Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, в залі суду м.Дніпро, цивільну справу за позовом садівничого товариства «Пресс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
До Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська у вересні 2021 року надійшов вищезазначений позов, в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 : заборгованість у розмірі 9049,04 грн.; судові витрати у розмірі 5270,00 грн., що складаються з 2270,00 грн. судовий збір та 3000,00 грн. витрати на професійну правничу допомогу.
Ухвалою судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Лукінової К.С. від 30.09.2021 відкрито провадження у справі.
У зв`язку із закінченням відрядження судді Лукінової К.С., справу було передано судді Цитульському В.І. яким за ухвалою від 11.05.2022 її прийнято до свого провадження та вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Доводи позивача викладені у позові.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що ОСОБА_2 є членом садівничого товариства «Пресс» та на нього, як на члена садівничого товариства, покладено обов`язок сплати членських внесків.
З огляду на те, що ОСОБА_2 проігнорував вимогу про сплату заборгованості з членських внесків, позивач вимушений звернутися до суду з даним позовом в якому заявлено вимогу про стягнення заборгованості з нарахованими штрафними санкціями (6 600,74 грн. сума основного боргу, 584,84 грн. 3% річних, 1363,61 грн. інфляційні витрати, 499,85 грн. - пеня).
Відповідач відзиву не надав.
Фактичні обставини встановлені судом.
На підтвердження заявлених позовних вимог позивачем надано: копію статуту СТ «Пресс» затверджений протоколом №2/16 від 17.12.2016; копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб; копії витягів з протоколів с/т «Пресс» за 2018, 2019, 2020 роки; досудову вимогу; копію державного акту на право власності на земельну ділянку; копію паспорту ОСОБА_1 .
Також позивачем надано: копію першого аркушу книжки на ім`я ОСОБА_1 де зазначено, що останній прийнятий до членів товариства «Пресс» у 1999 році, протокол №17 від 04.09.1999; список членів с/т «Пресс» від 28.09.2009.
На підтвердження розміру заборгованості надано розрахунок заборгованості.
На підтвердження витрат на правничу допомогу надано: договір про надання правової допомоги; копію свідоцтва; акт приймання передання робіт №30/08-01; опис робіт.
Норми права, що застосував суд.
На сьогодні відсутній чіткий правовий механізм, який регулює діяльність садівничих товариств.
Відповідно до ЗУ «Про об`єднання громадян» садівничі товариства є добровільними громадськими об`єднаннями для організації колективного саду та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках та мають бути зареєстровані в органах державної влади як юридичні особи, які користуються правами і виконують відповідні обов`язки, пов`язані з їхньою діяльністю, а також мають самостійний баланс. Садівничі товариства мають повну господарську самостійність у впроваджені своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариств.
Водночас, згідно із статтею 2 ЗУ «Про кооперацію», кооператив юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування; обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва в своїх листах, зокрема № 6978 від 11.10.2004 року і № 1339 від 21.02.2006 року, надавав роз`яснення щодо реєстрації, садівничого (садового) товариства. Зокрема, роз`яснено, що садівницькі товариства відносяться до обслуговуючих кооперативів.
Основним правовим документом, що регулює діяльність кооперативу, є його Статут.
Згідно зі статтею 8 ЗУ «Про кооперацію» статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.
Відповідно до п.8.2 Статуту садівничого товариства «ПРЕСС», основними обов`язками членів товариства є регулярно та в установлені строки сплачувати членські внески, плату за електроенергію, цільові внески та інші платежі.
Пунктом 1.6 Статуту визначено, що членами товариства є громадяни України, які внесли вступний внесок, дотримуються положень цього Статуту та виконують рішення загальних зборів членів товариства.
Згідно з п.7.3 Статуту, вступ дотовариства здійснюєтьсяна підставіписьмової заяви незалежно від форми власності на землю. Член товариства робить вступний внесок в порядку, визначеному цим Статутом. Рішення про прийняття у члени товариства підлягає затвердженню загальними зборами членів товариства.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з положень ст.ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України).
Згідностатті 89 ЦПК України, виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Висновок суду.
Позивачем доведено, що відповідач є членом садівничого товариства та останньому належить право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 , державний акт ЯЛ №067941.
Також позивач надав документи на підтвердження визначення розміру членських внесків, які зобов`язані сплачувати члени садівничого товариства.
У справі №201/10553/20 із ОСОБА_3 стягнено в користь СТ «Пресс» заборгованість за членськими внесками по земельній ділянці № НОМЕР_2 , державний акт ЯЛ №067942. У цій справі встановлено факти членства відповідача у садівничому товаристві та обставини розміру членських внесків.
З огляду на наведене позов підлягає до задоволенню в частині стягнення заборгованості по внескам, нарахованим на таку заборгованість інфляційних втрат та трьох процентів річних.
В частині стягнення пені, оскільки її сплата не передбачена жодним документом, слід відмовити.
Також із відповідач слід стягнути в користь позивача судовий збір та витрати на професійну правничу допомогу (згідно акту приймання-передачі робіт) пропорційно заголеним позовним вимогам.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 10, 12, 13, 18, 89, 95, 133, 141, 247, 258, 263-265, 279 ЦПК України, ст. 526, 530, 611, 625, 1050, 1054 ЦК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов садівничого товариства «Пресс» задовільнити.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь Садівничого товариства «Пресс» 6600,74 грн. основного боргу, 584,84 грн. трьох процентів річних та 1363,61 грн. інфляційних втрат.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь Садівничого товариства «Пресс» судовий збір в сумі 2144,70 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 2550,70 грн.
Рішення судунабирає законноїсилипіслязакінченнястрокуподання апеляційноїскарги всімаучасниками справи,якщоапеляційнускаргунебуло подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду складено та підписано 26.12.2022.
Суддя В.І.Цитульський
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 30.12.2022 |
Номер документу | 108158138 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Цитульський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні