Справа № 454/3972/22
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
15.12.2022 року суддя Сокальського районного суду Львівської області Струс Т. В. розглянувши позовну заяву Сокальської міської ради Львівської області до Львівського обласного центру зайнятості про визнання права власності та поділу спільного часткового майна,
в с т а н о в и в:
Позивач Сокальська міська рада Львівської області звернулася до Сокальського районного суду Львівської області до відповідача Львівського обласного центру зайнятості із позовом про визнання права власності та поділу спільного часткового майна.
Вивченням позовної заяви та додатків до неї встановлено, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до вимогстатті 19 ЦПК України, суди розглядаютьу порядкуцивільного судочинствасправи,що виникаютьз цивільних,земельних,трудових,сімейних,житлових таінших правовідносин,крім справ,розгляд якихздійснюється впорядку іншогосудочинства.
Таким чином, у порядкуцивільного судочинства можуть розглядатися будь-які справи, у яких хоча б одна зі сторін є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.
Статтями1,12 ГПК Українипередбачалось, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб`єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно зі встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, якщо склад учасників спору відповідає приписамстатті 4 ГПК України, а правовідносини, з яких виник цей спір, мають господарський характер.
Стаття 4 ГПК України передбачаєправо юридичної особи на звернення до господарського суду.
У вирішенні питання про те, чи можна вважати правовідносини і спір господарськими, необхідно виходити з визначень, наведених устатті 3 ГК України.
Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб`єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованихЦК України,ГК України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Статтею 2 ГК України передбачено, що учасниками відносин у сфері господарювання є суб`єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб`єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.
Майнові відносини (у розумінністатті 4 ГК України) суб`єктів господарювання з юридичними особами, у тому числі тими, що не є суб`єктами господарювання (органами державної влади), регулюютьсяГКтаГПК України.
Згідно змісту позовних вимог позивач Сокальська міська рада Львівської області просить визнати за нею право власності на окрему нежитлову будівлю, така вимога не об`єднана з вимогою вирішити публічно-правовий спір і за своїм суб`єктним складом підпадає під діюстатті 4 ГПК України, а тому зазначений спір підвідомчий господарському суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись ст. 186 ЦПК України,-
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовною заявою Сокальської міської ради Львівської області до Львівського обласного центру зайнятості про визнання права власності та поділу спільного часткового майна.
Повернути позивачу Сокальській міській раді Львівської області 4989,97грн. сплаченого судового збору.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду з дня проголошення ухвали.
Суддя: Т. В. Струс
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2022 |
Оприлюднено | 30.12.2022 |
Номер документу | 108162811 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Струс Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні