Справа № 686/4450/21
Провадження № 1-кс/686/11291/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2022 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого ВРЗЗС СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021243000000002,
встановив:
27.12.2022 року слідчий ВРЗЗС СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення інформації.
СУ ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.02.2022 року за №12021243000000002 за ознакамикримінальногоправопорушення,передбаченогоч.2ст.191ККУкраїни.
Клопотання обґрунтовано тим, що «чергової частини
Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області 15.02.2021 надійшов рапорт від ДОП Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області про те, що в ході перевірки за звернення голови ІНФОРМАЦІЯ_2 Лабазюк ОСОБА_5 , зареєстрованого у ЄО 2848 від 12.02.2021, виявлено ознаки кримінального правопорушення, а саме, що службовою особою ІНФОРМАЦІЯ_3 , в період часу з листопада 2020 року по 02.02.2021, зловживаючи своїм службовим становищем, здійснено привласнення ввіреного їй майна, чим спричинено майнову шкоду, сума якої встановлюється.
Під час досудового розслідування було отримано ухвалу слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду про надання доступ до речей та документів та в подальшому проведено тимчасовий доступ до речей та документів в ІНФОРМАЦІЯ_4 та мистецтва та отримано оригінали документів, а саме договір про отримання товару, який в подальшому згідно акту інвентаризації виявлений відсутнім. Для встановлення всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень та привласнення коштів виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до банківської таємниці рахунків з якого було скеровано грошові кошти та отримання коштів.
З метою перевірки відомостей, що були встановлені під час досудового розслідування та встановлення конкретних осіб, які здійснювали перерахунок та зняття грошових коштів із банківських карток, для розкриття вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до відомостей, котрі містять банківську таємницю, яка знаходиться у володінні банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме усієї наявної інформації про осіб, усі відкриті банківські рахунки та банківські картки, виписки про руху коштів по картках та рахунках,фото та/або відеозаписів зняття готівкових коштів із банкоматів, адреси знаття грошових коштів в банківських установах, ІР-адреси входу до облікових записів онлайн-банкінгу, документів що стали підставою для відкриття, та документи і підстави закриття (у разі закриття) карткового рахунку № НОМЕР_2 ».
Слідчий у судове засідання не з`явився, у своєму клопотанні просив проводити розгляд без участі ініціатора, клопотання підтримав.
У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, своїх заперечень суду не надав.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У п. 5 ч. 1ст. 162 КПК Українивизначено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність»визначено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановив:
Клопотання слідчого ВРЗЗС СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СП ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 , заступнику начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , старшому слідчому ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме до виписки про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 у період часу з 01.07.2018 по 31.12.2018, фото та/або відеозаписів зняття готівкових коштів із банкоматів, ІР-адреси входу до облікових записів онлайн-банкінгу, документів, що стали підставою відкриття вказаного рахунку та документів, що стали підставою його закриття (у разі наявності закриття рахунку) з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.
Уповноваженим службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.
Ухвала діє по 27 лютого 2023 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108166651 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні