Ухвала
від 07.12.2022 по справі 296/8649/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/8649/22

1-кс/296/3013/22

УХВАЛА

Іменем України

07 грудня 2022 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням про накладення арешту на майно третьої особи вилучені під час обшуку в квартирі АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи клопотання слідчий вказує, що слідчим відділом ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені №12022060000000367 від 17.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що фізичні особи, переслідуючи корисливі мотиви, за попередньою змовою групою осіб, сприяють у переправленні громадян України через Державний кордон, отримуючи грошові винагороди в сумі від 1000 до 1500 доларів США.

В ході проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, встановлено, що безпосередню участь у вчиненні до вказаного протиправного правопорушення має ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , керівник Благодійної Організації «БФ «ВАЛЬКІРІЯ» та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_4 , які з метою власного збагачення, зорганізувались та запровадили протиправний механізм пов`язаний з переправленням через державний кордон України фізичних осіб.

Зокрема, ОСОБА_4 будучи наділеною повноваженнями керівника благодійної організації «Благодійний фонд «ВАЛЬКІРІЯ», використовує ОСОБА_5 у якості посередника, який в свою чергу підшуковує осіб, зацікавлених у перетині державного кордону під час дії воєнного стану, після чого останній за грошову винагороду в розмірі від 1000 до 1500 доларів США сприяє у виготовлені документів від імені «Благодійного фонду «ВАЛЬКІРІЯ», що необхідні для подання до Житомирської обласної військової адміністрації та в послідуючому дає підстави включення вказаних осіб до системи ШЛЯХ, що надає дозвіл здійснити виїзд за межі України.

Окрім цього, встановлено що ОСОБА_5 , організував підконтрольні собі благодійні організації та сприяє у виготовлені необхідних документів, що необхідні для подання до Житомирської обласної військової адміністрації та в послідуючому дають підстави включення підібраних осіб до системи ШЛЯХ, що дозволяє здійснювати виїзд за межі України, від імені Благодійної організації «Благодійний фонд «Обереги добра» (Код ЄДРПОУ 44790798, керівник ОСОБА_6 ), зареєстрована 15.07.2022 за адресою: Житомирська область, Новоград Волинський район, с. Неділище, вул. Квітнева, 5 та Благодійної організації «Благодійний фонд «Крила Лелеки» (Код ЄДРПОУ 44712877, керівник ОСОБА_7 ), зареєстрована 03.10.2022 за адресою: АДРЕСА_5 .

Так, 01.12.2022 в період часу з 15 год. 20 хв. по 15 год. 55 хв. в квартирі АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира №296/8565/22 від 30.11.2022, проведено обшук, в ході якого виявлено та вилучено:

1. Банківську картку № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 .

2. Картку побуту на ім`я ОСОБА_9 VIKTOR № НОМЕР_2 .

3. Документи на ім`я ОСОБА_10 на 9 арк.

01.12.2022 постановою слідчого вищезазначені речі визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.

Власником зазначеного майна є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючий за адресою: квартира АДРЕСА_1 , користується номер мобільного телефону НОМЕР_3 .

З урахуванням наявної інформації, яка міститься у матеріалах кримінального провадження отримано відомості про те, що зазначені речові докази, можуть містити відомості, які мають доказове значення у даному кримінальному провадженні, оскільки будуть використані в подальшому для доказу фактів та обставин, що встановлюються в ході досудового розслідування.

Прокурор зазначає, що відшукуванні предмети, які викладені у даному клопотанні, можуть містити відомості, які в сукупності з іншими об`єктами будуть використані як докази в кримінальному провадженні.

Слідчий в судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав в повному обсязі.

В судове засідання власник майна не з`явився. Згідно матеріалів клопотання ОСОБА_7 перебуває за межами території України.

Дослідивши матеріали клопотання наданні органом досудового розслідування, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

З огляду на те, що речі вилучені під час обшуку в квартирі АДРЕСА_1 є речовими доказами по кримінальному провадженні, оскільки містить відомості, які можуть бути використанні як доказ обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту на майно, позбавивши його власників, офіційних володільців, третіх осіб, можливості відчуження, розпоряджання, використання.

Керуючись ст.ст.131, 132, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.

Накласти арешт на майно третьої особи ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вилучене 01.12.2022 під час обшуку в квартирі АДРЕСА_1 , а саме: банківську картку № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 ; картку побуту на ім`я ZAICHUK VIKTOR № НОМЕР_2 ; документи на ім`я ОСОБА_10 на 9 арк. у виді заборони права на відчуження, розпорядження та користування.

Ухвала судді може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду на протязі 5 днів з часу її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення07.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108180855
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/8649/22

Ухвала від 07.12.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні