Ухвала
від 28.12.2022 по справі 359/9915/22
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/9915/22

Провадження № 1-кс/359/1909/2022

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28грудня 2022року слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши в залі суду без технічної фіксації клопотання старшого слідчого слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , в кримінальному провадженні № 12022111100001412, внесеному до ЄРДР 11.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій,

в с т а н о в и в:

Старший слідчий слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 за погодженням прокурора Бориспільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням, в якому вказала, що 11.11.2022 близько 00 год. 10 хв., ОСОБА_5 , проходивши поруч з гаражним приміщенням, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , побачив, що ворота гаражу відкриті та у останнього в цей час раптово виник протиправний умисел на таємне викрадення чужого майна, що належить ОСОБА_6 .

В цей же час, ОСОБА_5 , реалізуючи свій протиправний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, в умовах воєнного стану, діючи таємно та з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи, що його дії носять незаконний та протиправний характер, переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає проник до гаражного приміщення, звідки викрав бензиновий генератор марки «Werk» моделі WPG 3600 (632246), синього кольору, потужністю 3 кВт. вартістю 23283 грн. та кабель 3*2,5 мм. довжиною 15 метрів, після чого з місця злочину втік.

У подальшому ОСОБА_5 викраденим майном розпорядився на власний розсуд, чим спричинив ОСОБА_6 матеріальну шкоду на загальну суму 24 000 грн. 00 коп.

Окрім цього, 17.12.2022 близько 03 год. 00 хв., ОСОБА_5 , проходивши поруч із магазином « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , де побачив через вікно, що в приміщенні магазину знаходяться електроінструменти та у останнього в цей час раптово виник протиправний умисел на таємне викрадення чужого майна, що належить ТОВ «Інтеграл 1» (ЄРДПОУ 40006652) та ОСОБА_7 .

В цей же час, ОСОБА_5 , реалізуючи свій протиправний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, в умовах воєнного стану, діючи таємно та з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи, що його дії носять незаконний та протиправний характер, переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає шляхом зламу метало пластикових дверей, проник до приміщення магазину, звідки викрав бензиновий генератор марки «Макіта» 6000 W, газову пушку марки «Vitals» s/n НОМЕР_1 , шуруповерт марки «ТехАС» марки «ТА-01-104», перфоратор бочковий «Дніпро - М» моделі ВН 190, перфоратор «HILTI», моделі «ТЕ 1» 650 Вт., болгарку «Bosch» 230 та паяльник для труб, після чого з місця злочину втік.

У подальшому ОСОБА_5 викраденим майном розпорядився на власний розсуд, чим спричинив ТОВ «Інтеграл 1» (ЄРДПОУ 40006652) та ОСОБА_7 матеріальну шкоду на суму 50 000 грн. 00 коп.

З метоювстановлення об`єктивноїістини увказаному кримінальномупровадженні таперевірки ОСОБА_5 останнього напричетність довчинення даногозлочину тавраховуючи те,що данаінформація маєсуттєве значеннядля встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні можесуттєво пришвидшитирозкриття даногозлочину ів подальшомуможе бутивикористана якдоказ,у слідствавиникає необхідністьу тимчасовомудоступі доінформації, яказнаходиться в ТОВ «лайфселл».

В судове засідання старший слідчий слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. До поданого клопотання долучила заяву, в якій просила розглянути клопотання без її участі. Її неявка, згідно ч.4 ст.163 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання.

Представник ТОВ «лайфселл» про час і місце розгляду клопотання не повідомлялися за клопотанням слідчого, з урахуванням приписів ч.2 ст.163 КПК України.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.4 ст.107 КПК України не здійснювалось у зв`язку із неприбуттям в судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Слідчий суддя дослідивши клопотання, приходить до висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

З кримінального провадження слідує, що слідчим відділом Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження внесене 06.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022112100000051, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право під час досудового розслідування чи суду, згідно з положеннями ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Положеннями ч.2 ст.160 КПК України встановлені чіткі вимоги до змісту клопотання, з яким звертається сторона кримінального провадження до слідчого судді, при цьому в змісті клопотання, серед іншого повинно бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Так, документи, про доступ до яких йдеться в клопотанні, відповідно до положень ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю, проте не є документами, до яких заборонено доступ (ст. 161 КПК України).

Слідчим, у відповідності до ст.163 КПК України, в поданому клопотанні доведено, що необхідні їй документи знаходиться у володінні операторів мобільного зв`язку ТОВ «лайфселл» і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.159-163 КПК України,

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , на тимчасовий доступ до інформації у ТОВ «лайфселл», що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Солом`янська, буд. 11 А, що містять, інформацію, та можливості її вилучення, а саме роздруківки по номеру мобільного телефону НОМЕР_2 , в період часу з 00 год. 00 хв. 09.11.2022 по строк дії ухвали.

Зобов`язати ТОВ«лайфселл» виготовити на паперовому та електронному носії документ за вказаним вище номером мобільного телефону та період часу з наступними відомостями:

- адреси розташування та номери базових станцій (LAC, СID), які забезпечували зв`язок вищевказаного мобільного терміналу

- належність абонентських номерів, тобто на яку фізичну чи юридичну особу були зареєстровані вказані абонентські номери;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (Абонент А);

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів А;

- типи з`єднання абонентів А та Б: вхідні та вихідні дзвінки, СМС (короткі текстові повідомлення без розкриття їх змісту), ММС (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язкам смузі частот), переадресація;

- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з якими відбувалися сеанс зв`язку абонентів А (абоненти Б).

Ухвала слідчого судді діє протягом двох місяців з дня її проголошення, тобто до 24 год. 00 хв. 27 лютого 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108201109
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —359/9915/22

Ухвала від 28.12.2022

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Левченко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні