Справа №463/9355/22
Провадження №1-кс/463/6979/22
У Х В А Л А
про проведення обшуку
31 грудня 2022 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , детектива Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання детектива Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-
в с т а н о в и в :
Детектив Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку. Просив надати дозвіл на проведення обшуку на території земельної ділянки з кадастровим номером 4622481200:13:017:0013, що розташована в с. Гостинцеве Мостиського району Львівської області та на праві власності належить ОСОБА_5 , в тому числі в усіх житлових, службових, господарських та нежитлових приміщеннях, що на момент виконання ухвали слідчого судді перебуватимуть на вказаній земельній ділянці, з метою виявлення, фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та вилучення речей і документів, які мають значення у розслідуванні кримінального провадження, а саме наступних речей, предметів та документів: автомобіль марки ІVECO ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 належить ОСОБА_6 ; причіп марки «ПГМФ» ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 , який згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; свідоцтво про реєстрацію вказаних транспортних засобів серії НОМЕР_3 та НОМЕР_6 та ключі до них; оригінали документів щодо перетину державного та митного кордону України, проходження митного огляду товарів, речей та інші фінансово-господарські документи щодо походження виявлених товарів; товари (продукти харчування, побутова техніка, речовини тощо), які можуть знаходитись в транспортному засобі марки «ІVECO» ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 та причіпі марки «ПГМФ» ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , дн.з. НОМЕР_5 ; чорнові записи, які можуть містити відомості про причетних осіб до вчинення злочину, їх зразків підпису та почерку, цифрових носіїв інформації на яких відображена вказана інформація; засобів зв`язку, мобільних телефонів, комп`ютерів та цифрових носіїв інформації, які на момент обшуку будуть перебувають у вказаних транспортних засобах.
Клопотання мотивує тим, що в провадженні Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72022140000000006 від 27.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212КК України.
Необхідність та мотивованість проведення обшуку, детектив обґрунтовує отриманою в ході проведення досудового розслідування інформацією, в тому числі оперативною, на підтвердження наявності якої долучив до поданого клопотання відповідні письмові документи (витяг з ЄРДР; рапорт; протокол огляду від 31.12.2022).
Вказаними письмовими документами, на думку детектива, підтверджується факт того, що невстановлена група осіб, а також службові особи ТОВ «Вейп Дистрибуція» (код ЄДРПОУ 44415830), ТОВ «ФаворитЗерно» (код ЄДРПОУ 44572712), ТОВ «Укрлісхолдінг-трейд» (код ЄДРПОУ 44316151), ТОВ «Клін Кар Вош» (код ЄДРПОУ 44556423) здійснюються переміщення товарів через митний кордон України без сплати відповідних митних платежів в повному обсязі.
Так, в ході проведення оперативно-пошукових заходів виявлено та затримано поза митним контролем транспортні засоби, які здійснювали переміщення через митний кордон України в пункті попуску «Шегині» без проходження відповідного митного контролю та сплати відповідних митних платежів.
У ході досудового розслідування отримано оперативну інформацію про те, що через міжнародний пункту пропуску «Шегині» Львівської митниці Держмитслужби на вантажному транспортному засобі марки «ІVECO», д.н.з. НОМЕР_2 та причіп до нього, д.н.з. НОМЕР_5 , під керуванням громадянина України, буде переміщено товари без проходження належного митного оформлення та контролю, та у подальшому без сплати відповідних зборів (митних платежів), що призведе до фактичного ненадходження до бюджету коштів в значних розмірах.
Надалі, детективи Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління БЕБ у Львівській області, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 72022140000000006 від 27.11.2022 здійснили виїзд за межі міста Львів у напрямку міжнародного пункту пропуску «Шегині» Львівської митниці Держмитслужби, де о 01 годині 00 хвилин 31.12.2022 на автошляху в напрямку міста Львова помічено згаданий вище транспортний засіб, який з метою втечі з місця події та приховання обставин вчинення правопорушення припаркувався в с.Гостинцеве Мостиського району Львівської області на території земельної ділянки з кадастровим номером 4622481200:13:017:0013, що на праві власності належить ОСОБА_5 . Автомобіль марки «ІVECO», д.н.з. НОМЕР_2 , згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 належить ОСОБА_6 , а причіп до нього марки «ПГМФ», д.н.з. НОМЕР_5 , згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Детектив в судовому засіданні клопотання підтримав в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому.
Заслухавши думку детектива, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього письмові документи, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку слід задоволити виходячи з наступних підстав.
Положення статті 30 Конституції України гарантують кожному недоторканність житла чи іншого володіння. Так, згідно із цією статтею «не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку».
Відповідно до ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб».
Вищенаведені положення ст.30 Конституції України кореспондуються положенням статті 233 КПК України, яка передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.
Мета проведення такої процесуальної дії, як обшук, що за своєю правовою природою, за наявності для цього відповідних правових підстав, так чи інакше пов`язане із втручанням в охоронюване на конституційному рівні право на недоторканість житла чи іншого володіння, є чітко регламентованою на законодавчому рівні та розширеному тлумаченню не підлягає. Зокрема, відповідно до положень ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частиною 3 ст.234 КПК України закріплено загальні вимоги до клопотання про надання дозволу на проведення обшуку. Так, передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості: про найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Судом встановлено, що в провадженні Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72022140000000006 від 27.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212КК України.
Як вбачається з поданого клопотання детектив просить надати дозвіл на проведення обшуку на території земельної ділянки, оскільки згідно отриманої в ході досудового розслідування інформації, в тому числі оперативної, встановлено, що вказані у клопотанні особи причетні до вчинення розслідуваного кримінального правопорушення.
Оцінюючи мотивованість та підставність поданого слідчим клопотання на предмет його відповідності положенням ч.3 ст.234 КПК України, обґрунтованості зазначених у клопотанні обставин та підтвердження їх належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами, слідчий суддя вважає за необхідне зазначити про наступне.
З представлених суду матеріалів клопотання та доданих до нього письмових документів, а також здобутої слідчим в ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження інформації, в тому числі оперативної, суд вважає належним чином обґрунтованою виниклу в ході проведення досудового розслідування необхідність в проведенні обшуку з метою додаткового виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання майна, яке було здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення та має доказове значення для повного та всебічного досудового розслідування та встановлення істини.
Зокрема, на причетність вказаних у клопотанні осіб до вчинення розслідуваного кримінального правопорушення вказують письмові документи, долучені детективом до матеріалів клопотання, які судом оглянуто та досліджено, а саме: витяг з ЄРДР; рапорт; протокол огляду від 31.12.2022.
А відтак з урахуванням наведеного та отриманої детективом оперативної інформації суд вважає обґрунтованими припущення детектива про те, що на території земельної ділянки, можуть знаходитись документи, речі, які планується відшукати та вилучити в ході проведення обшуку. У зв`язку із цим суд вважає виправданою необхідність в проведенні саме такої слідчої дії в даному випадку. Більше того, на думку суду, обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Згідно Державного Акту на право власності земельна ділянка належить ОСОБА_5 .
З урахуванням наведених слідчим підстав та мотивів для проведення обшуку, які обґрунтовано у відповідності до вимог КПК України, суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність заявлення такого клопотання, а відтак вважає, що наявні підстави для проведення обшуку.
Зважаючи на вищенаведене та з врахуванням того, що слідчим доведено наявності достатніх підстав вважати, що мають місце усі вказані у ч.5 ст.234 КПК України обставини, слідчий суддя приходить до висновку про підставність та обґрунтованість заявленого слідчим клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, а тому таке задовольняє.
Керуючись вимогами ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку детективам Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління БЕБ у Львівській області, детективам групи детективів на території земельної ділянки з кадастровим номером 4622481200:13:017:0013, що розташована в с. Гостинцеве Мостиського району Львівської області та на праві власності належить ОСОБА_5 , в тому числі в усіх житлових, службових, господарських та нежитлових приміщеннях, що на момент виконання ухвали слідчого судді перебуватимуть на вказаній земельній ділянці, з метою виявлення, фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та вилучення речей і документів, які мають значення у розслідуванні кримінального провадження, а саме наступних речей, предметів та документів:
автомобіль марки ІVECO ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 належить ОСОБА_6 ;
причіп марки «ПГМФ» ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 , який згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
свідоцтво про реєстрацію вказаних транспортних засобів серії НОМЕР_3 та НОМЕР_6 та ключі до них;
оригінали документів щодо перетину державного та митного кордону України, проходження митного огляду товарів, речей та інші фінансово-господарські документи щодо походження виявлених товарів;
товари (продукти харчування, побутова техніка, речовини тощо), які можуть знаходитись в транспортному засобі марки «ІVECO» ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 та причіпі марки «ПГМФ» ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , дн.з. НОМЕР_5 ;
чорнові записи, які можуть містити відомості про причетних осіб до вчинення злочину, їх зразків підпису та почерку, цифрових носіїв інформації на яких відображена вказана інформація; засобів зв`язку, мобільних телефонів, комп`ютерів та цифрових носіїв інформації, які на момент обшуку будуть перебувають у вказаних транспортних засобах.
Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення.
Вказана ухвала надає право на проникнення лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2022 |
Оприлюднено | 03.01.2024 |
Номер документу | 108222913 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Рудаков Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні