Ухвала
від 26.12.2022 по справі 751/5834/22
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа №751/5834/22

Провадження №1-кс/751/1433/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2022 року м. Чернігів

Слідчий суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу СУГУНП вЧернігівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12022270000000233 від 05.08.2022 року, за ознаками кримінально го правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий відділуСУ ГУНПв Чернігівськійобласті ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до оригіналівдокументів,що перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем їх фактичного знаходження, з можливістю вилучення оригіналів, за період з 24.02.2022 по 22.12.2022, а саме: документи щодо створення (накази, розпорядження тощо), функціонування (статут, положення), звітності (документи бухгалтерського обліку, акти приймання-передачі допомоги, тощо) юридичної особи, що здійснює діяльність з гуманітарною допомогою, благодійними пожертвами та безоплатною допомогою; функціональні обов`язки (трудові договори, розподіли обов`язків) відповідальних осіб за отримання, облік, зберігання та розподіл гуманітарної допомоги, благодійних пожертв та безоплатної допомоги на території обслуговування, а також накази щодо визначення відповідальних осіб за отримання, облік, прийняття, розподіл, використання гуманітарної допомоги, благодійної допомоги, накази/рішення про визначення місць (складів, приміщень) для зберігання гуманітарної, благодійної та безоплатної допомоги; запити/звернення/прохання про надання допомоги, письмова пропозиція донора про надання допомоги (дарчий лист), письмова згода отримувача гуманітарної допомогина її одержання, акт приймання-передачіматеріальних цінностей(гуманітарноїдопомоги, благодійних пожертв, безоплатної допомоги, грошових коштів, інших товарно-матеріальних цінностей); інформацію про кількість та об`єм наданої допомоги, документацію щодо обліку такої допомоги, товарно-транспортні накладні на переміщення такої допомоги, рішення про визнання гуманітарної допомоги, звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, зведені звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги із зазначенням отримувачів гуманітарної допомоги; документи щодо отримання, обліку, прийняття, розподілу, використання гуманітарної допомоги, благодійної допомоги, іншу документацію, що свідчить про отримання та подальше використання такої допомоги.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12022270000000233 від 05.08.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

До слідчого управління ГУ НП в Чернігівській області надійшли матеріали ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо незаконного використання з метою прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв та безоплатної допомоги вчинені під час воєнного стану службовими особами органу виконавчої влади.

З матеріалів ІНФОРМАЦІЯ_3 убачається, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 отримують благодійну допомогу від міжнародних організацій, які безоплатно надсилають різні товарно-матеріальні цінності (електроприлади, генератори, телефони, та ін.). Отримані товарно-матеріальні цінності, які зберігаються, не одразу ставляться на баланс та іноді не мають точного переліку.

Після чого службові особи підприємств збирають та акумулюють інформацію від державних установ та організацій, які розташовані на території Чернігівської області щодо отримання необхідного обладнання для задоволення потреб цивільного населення. Після отримання зазначеної інформації, проводяться державні закупівлі, з метою придбання товарно-матеріальних цінностей на потреби цивільного населення, підрозділів ТрО, ЗСУ, комунальних підприємств та інших державних установ/організацій. Після укладання договорів, постачаються необхідне обладнання та товари, які в подальшому передаються до установ та організацій за необхідністю.

В подальшому вирішується питання, щодо поставки на баланс товарно-матеріальних цінностей, отриманих у вигляді благодійної допомоги, але керуючись злочинним умислом, з метою отримання прибутку, обліковуються не усі товари.

За інформацією, розміщеної в засобах масової інформації, частину отриманої гуманітарної та благодійної допомоги службовими особами ЧОДА передається в розпорядження представникам районних, міських, сільських, селищних рад, об`єднаних територіальних громад, що розташовані на території Чернігівської області.

На підставі розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 04.05.2022 № 167 Про забезпечення обліку гуманітарної допомоги в області» зобов`язано начальників районних військових адміністрацій, міських, селищних, сільських голів організувати належний облік гуманітарної допомоги, яка надходить до відповідних районів та територіальних громад, включаючи старостинські округи.

Враховуючи викладене, з метою встановлення істини в кримінальному провадженні, швидкого, повного та неупередженого розслідування, прийняття об`єктивного рішення, а також з метою перевірки ведення належним чином документально оформленого обліку, контролю за отриманням, розподілом, цільовим використанням гуманітарної, благодійної, безоплатної допомоги виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів згаданих документів.

Інформація, що міститься у вищевказаних документах, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як доказ, проте отримати її в інший спосіб неможливо, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до документів.

Слідчий в судове засідання не прибув, в клопотанні просив про розгляд без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.

У відповідності до ч.2 ст. 163 КПК України представники ІНФОРМАЦІЯ_1 про розгляд клопотання не повідомлялися.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити розгляд справи у відсутність учасників справи.

Фіксування судового засідання технічними засобами фіксування кримінального провадження згідно ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12022270000000233 від 05.08.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.201-2 КК України.

З клопотання вбачається, що слідча в кримінальному провадженні ініціює отримання доступу до документів, які не відносяться до охоронюваної законом таємниці та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.1 ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщослідчийне доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Положеннями ч.4 ст.132 КПК України зобов`язано слідчого суддю при оцінці потреб досудового розслідування врахувати можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих /розшукових/ дій та негласних слідчих /розшукових/ дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Згідно ч.5 ст.132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадженнясторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий суддя встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Незважаючи на внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР 05.08.2022 року, окрім доданого до клопотання рапорту оперативного працівника та слідчого, а також копії декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, в розпорядження суду інших матеріалів кримінального провадження не надано, тобто слідчим взагалі не доведено існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення.

За конкретнихобставин справитакож потрібно проаналізувати можливість отримання органом досудового слідства вказаних в клопотанні документів без застосування заходів забезпечення кримінального провадження за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.

Як вбачається з клопотання та долучених до нього матеріалів, слідчим не надано ані доказів звернення до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ані відмови останньої в їх добровільній видачі чи намагань їх змінити або знищити.

Враховуючи недоведеність слідчою обставини, що передбачена п.1 ч.3 ст.132 КПК України, та можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати запитувані документи, які не містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання.

Керуючись ст.ст.40,159-166,309,376 КПК України,слідчий суддя

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання слідчої відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12022270000000233 від 05.08.2022 року відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення26.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108224660
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —751/5834/22

Ухвала від 26.12.2022

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Карапута О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні