Номер провадження 1-кп/243/412/2023
Номер справи 243/3532/22
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 03 » січня 2023 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області, у складі:
Головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
- секретаря судового засідання - ОСОБА_2
- прокурора - ОСОБА_3
- обвинуваченого - ОСОБА_4
- захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів, у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, продовженням строку дії воєнного стану в Україні, відповідно до Рішення зборів суддів Слов`янського міськрайонного суду Донецької області № 6 від 05 травня 2022 року поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів на підставі Наказу № 29-к «Про впровадження дистанційної роботи Слов`янського міськрайонного суду Донецької області» від 10 травня 2022 року, кримінальне провадження за № 12022052510000907, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року з Обвинувальним актом та додатками, яке надійшло з Донецької спеціалізованої прокуратури у Військовій та оборонній сфері об`єднаних сил 30 грудня 2022 року по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, офіційно не працевлаштованого, не одруженого, на утримані неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб не має, інвалідом не являється, військовослужбовець військової служби за контрактом, який проходить військову службу на посаді навідника оператора Відділення управління командира батальйону взводу зв`язку десантно - штурмового батальйону Військової частини НОМЕР_1 , солдата, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимого,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 ч.4 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Угода про визнання винуватості досягнута під час досудового провадження.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України,її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан.
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженого Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 березня 2022 року № 2119-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженого Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженого Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22 травня 2022 року № 2263-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженого Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, до 21 листопада 2022 року.
Наказом командира Військової частини НОМЕР_1 ( по стройовій частині) №251 від 02 грудня 2020 року, солдата ОСОБА_4 призначено навідником десантно - штурмового взводу десантно - штурмової роти 1 десантно - штурмового батальйону.
Відповідно до Наказу командира Військової частини НОМЕР_1 №134 від 30 червня 2021 року, солдата ОСОБА_4 , призначено на посаду навідника оператора Відділення управління командира батальйону взводу зв`язку десантно - штурмового батальйону.
Згідно з вимогами ст.ст. 41,68 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності є непорушним, також кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції та Законів України, не посягати на права та свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України. Військова дисципліна ґрунтується на усвідомленні військовослужбовцями свого військового обов`язку; відповідальності за захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, на їх вірності Військовій присязі. Військова дисципліна досягається шляхом: виховання високих бойових і морально- психологічних якостей військовослужбовців на національно- історичних традиціях українського народу та традиціях Збройних Сил України, патріотизму, свідомого ставлення до виконання військового обов`язку, вірності Військовій присязі; особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотриманням Конституції та Законів України, Військової присяги, виконання своїх обов`язків, вимог статутів Збройних Сил України, формування правової культури військовослужбовців, умілого поєднання повсякденної вимогливості командирів і начальників ( далі - командири) до підлеглих без приниження їх особистої гідності, з дотриманням прав і свобод, постійної турботи про них та правильного застосування засобів переконання, примусу й громадського впливу колективу, зразкового виконання командирами військового обов`язку, їх справедливого ставлення до підлеглих; підтримання у військових з`єднаннях, частинах ( підрозділах), закладах та установах необхідних матеріально -побутових умов, статутного порядку; своєчасного і повного постачання військовослужбовців встановленими видами забезпечення; чіткої організації і повного залучення особового складу до бойового навчання. Військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та Законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги Статутів Збройних Сил України, накази командирів; бути пильним,зберігати державну таємницю; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби ( крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов`язків військової служби.
05 жовтня 2022 року приблизно о 15 годині 00 хвилин ОСОБА_4 , перебуваючи на відкритій ділянці місцевості поруч з будинком №46 по вул. Івана Мазепи м. Святогірська Донецької області, зустрів раніше незнайомого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який здійснював видачу гуманітарної допомоги від Благодійного фонду «Центр спасіння життя» мешканцям м. Святогірська з автомобіля марки OPEL модель MOVANO без державного номерного знака.
В подальшому, звернувшись до ОСОБА_7 з проханням надати йому пляшку олії, ОСОБА_4 , отримав відмову, мотивовану тим, що останній не є мешканцем м. Святогірська та олія окремо від фасованого гуманітарного набору не надається.
Після цього близько 15 години 10 хвилин 05 жовтня 2022 року в зазначеному місці ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, маючи при собі ввірену йому автоматичну зброю: 7,62 мм автомат АКМС № НОМЕР_2 1963 року випуску з магазином до неї, спорядженим 30 патронами калібру 7,62 мм, діючи умисно, грубо порушуючи громадський порядок, що супроводжувалось особливою зухвалістю, з мотивів явної неповаги до суспільства, використовуючи малозначний привід, нахабно і зневажливо ставлячись до існуючих у суспільстві загальновизнаних правил поведінки і моральності, усвідомлюючи своє перебування у громадському місці, намагаючись самоутвердитись за рахунок пошкодження чужого майна і нахабно показуючи своє зневажливе ставлення до оточуючих, ігноруючи присутніх на вулиці інших осіб, здійснив постріл з 7,62 мм автомата АКМС № НОМЕР_2, влучивши в колесо автомобіля БФ « Центр спасіння життя» марки OPEL модель MOVANO без державного номерного знаку, чим спричинив Благодійній Організації «Благодійний Фонд «Центр спасіння життя» матеріальну шкоду на суму 3956 гривень 32 копійки.
ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 296 частиною 4 КК України - хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувались особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї.
28 грудня 2022 року між Прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил ОСОБА_8 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12022052510000907, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року та підозрюваним ОСОБА_4 , з участю його захисника - адвоката ОСОБА_5 укладено Угоду про визнання винуватості у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.
Згідно наданої суду разом з Обвинувальним актом Угоди про визнання винуватості підозрюваний ОСОБА_4 під час судового розгляду справи повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні і зобов`язується: а) беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні і б) сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 частиною 4 КК України, з застосуванням статті 69 КК України у виді арешту на строк шість місяців із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно даної угоди Прокурор Донецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил ОСОБА_8 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12022052510000907, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року та підозрюваний ОСОБА_4 , з участю його захисника - адвоката ОСОБА_5 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ст. 296 ч.4 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачений визнав свою винуватість у зазначеному кримінальному правопорушенні. Також вказаною Угодою визначено покарання, яке повинен понести ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 частиною 4 КК України, з застосуванням статті 69 КК України, у виді арешту на строк шість місяців із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В Угоді передбачені наслідки укладення та затвердження Угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України та наслідки її невиконання.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що при укладенні Угоди про визнання винуватості дотримані вимоги та правила КПК України і КК України, та просив суд Угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене в Угоді про визнання винуватості покарання.
Представник потерпілої юридичної особи - Благодійної організації « Благодійний Фонд « Центр спасіння життя» - ОСОБА_9 підтвердив, що надає згоду на укладення Угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_4 . Прокурором надано Заяву представника потерпілої юридичної особи - ОСОБА_9 , відповідно до якої він надає згоду на укладення угоди між прокурором та обвинуваченим. Також вказав, що ОСОБА_4 у повному обсязі відшкодував Благодійній організації « Благодійний Фонд « Центр спасіння життя» спричинену матеріальну шкоду.
Обвинувачений ОСОБА_4 у судовому засіданні визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 296 КК України, в обсязі підозри, дав згоду на призначення узгодженого виду та міри покарання у разі затвердження Угоди про визнання винуватості та заявив, що здатний реально виконати взяті на себе відповідно Угоди про визнання винуватості зобов`язання.
Укладаючи відповідну Угоду про визнання винуватості, він цілком розумів надані йому законом права, а також роз`яснені судом наслідки укладення та затвердження вказаної Угоди, визначені ст. 473 КПК України і щодо відмови від здійснення прав, передбачених п. 1ст. 474 КПК України, в тому числі і наслідки невиконання вказаної Угоди, визначені ст. 476 КПК України. Крім того, обвинувачений вказав, що вищезазначена Угода про визнання винуватості укладена ним з прокурором добровільно без застосування будь - якого насильства, примусу, погроз.
Просив Угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене покарання.
Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_5 також просив затвердити Угоду про визнання винуватості.
Розглядаючи питання про затвердження Угоди про визнання винуватості суд виходить з наступного.
У відповідності до вимог частини 5 статті 469 КПК України укладення Угоди про примирення або про визнання винуватості може ініціюватися в будь - який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Перед ухваленням рішення про затвердження Угоди про визнання винуватості суд під час судового засідання з`ясував в обвинуваченого чи цілком він розуміє: 1) що він має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а також він має такі права:
- мовчати і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення;
- мати захисника у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом або захищатися самостійно;
- допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь.
Суд роз`яснив ОСОБА_4 наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України та характер кожного обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, а також вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Сторони просять затвердити Угоду про визнання винуватості.
Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена Угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно частини 4 ст. 469 КПК України, Угода про визнання винуватості між прокурором, підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода, завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обгрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 ч.4 КК України, яке згідно ст. 12 КК України є тяжким злочином, що в силу вимог частини 4 ст. 469 КПК України передбачає можливість укладення Угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні.
При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права визначені п.п. 1.4 п.1 ч.4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження Угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді і що угода відповідає вимогам закону і вважає можливим затвердити Угоду про визнання винуватості між Прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил ОСОБА_8 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12022052510000907, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року та обвинуваченим ОСОБА_4 , з участю його захисника - адвоката ОСОБА_5 , так як дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій підозрюваного за ст. 296 ч.4 КК України, і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.
У відповідності до вимог статті 50 КК України « Покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаною винною у вчиненні кримінального правопорушення і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами. Покарання не має на меті завдати фізичних страждань або принизити людську гідність.»
Обвинувачений ОСОБА_4 вину визнав повністю, є особою, що раніше не судима, на обліках у лікарів нарколога, психіатра, фтизіатра не перебуває, за місцем попередньої роботи характеризується позитивно, безпосередньо приймав участь на території Донецької та Луганської областей по захисту незалежності й територіальної цілісності України, є учасником бойових дій.
А тому, з урахуванням обставин, які пом`якшують покарання та відсутності обставин, які обтяжують покарання, суд вважає за можливе призначити обвинуваченому ОСОБА_4 узгоджену між сторонами міру покарання із застосуванням ст. 69 КК України, а саме: перейти до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті ( санкції частини статті) Особливої частини КК України за це кримінальне правопорушення - у виді арешту на строк шість місяців із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_3 , враховуючи, що ОСОБА_4 є військовослужбовцем призваним на військову службу за контрактом.
06 жовтня 2022 року ОСОБА_4 було затримано на підставі статті 208 КПК України і на підставі Ухвали слідчого судді Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 07 жовтня 2022 року обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_3 , дію якого було продовжено на підставі Ухвали слідчого судді Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 02 грудня 2022 року. Судом встановлено, що ризики передбачені статтею 177 КПК України на даний час не відпали, враховуючи, що особа засуджується до реального покарання у виді арешту, з метою запобігти ризикам ухилитись від суду та відбування покарання, суд приходить до висновку, що до вступу вироку в законну силу запобіжний захід у виді тримання під вартою щодо ОСОБА_4 слід залишити без змін, оскільки існує ризик перешкоджання кримінальному провадженню шляхом ухилення від виконання судового рішення.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 118 КПК України витрати на залучення експертів є процесуальними витратами.
Відповідно до ч.2 ст. 122 КПК України «Залучення стороною обвинувачення експертів спеціалізованих державних установ, а також проведення експертизи за дорученням слідчого судді або суду здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються цим установам з Державного бюджету України.
У відповідності з вимогами ч.2 ст. 124, п.2 ч.4 ст. 374 КПК України, у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта, рішення про відшкодування процесуальних витрат у разі визнання особи винуватою зазначається у резолютивній частині вироку.
Згідно Довідки Харківського науково-дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України витрати на проведення судової балістичної експертизи за Висновком № СЕ-19/121-22/16079-БЛ від 30 грудня 2022 року, проведеної в кримінальному провадженні № 12022052510000907, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року складають 4153 грн 16 коп.
У відповідності до вимог частини 4 статті 174 КПК України «Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові».
У відповідності до положення ч.4 ст.174 КПК України та для можливості вирішення питання по речовим доказам, скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді.
Скасувати арешт майна, накладений Ухвалою слідчого судді Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 10 жовтня 2022 року на: предмет,схожий на АКС з маркуванням « НОМЕР_3 », який поміщено до поліетиленового пакету; склеєно паперовою біркою, на якій поставили підписи всі учасники слідчої дії; магазин до АКС - « НОМЕР_3 » з 29 набоями калібром 7,62 мм, маркуваннями: один за яких -539-79мм, два з яких -60-52 мм, шість з яких 3-59 мм, шість з яких -47-75 мм, три з яких 539-9-мм, одинадцять з яких -3-64 мм, які було поміщено до сейф-пакету № 7027041 та опечатано з підписами всіх учасників слідчої дії; гільзу калібром 7,62 мм, яка має нашарування 3-64, яку було вилучено, поміщено до сейф-пакету та опечатано з підписами всіх учасників слідчої дії; розкладний ніж синьо -сірого кольору; жетон на ім`я ОСОБА_4 з ланцюжком, які поміщені до сейф-пакету № ЕХРО0349119, на якому свої підписи поставили всі учасники слідчої дії.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Питання про речові докази слід вирішити в порядку ст.100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314, 369-370, 373, 374, 475 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Затвердити Угоду про визнання винуватості від 28 грудня 2022 року між Прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил ОСОБА_8 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12022052510000907, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року та обвинуваченим ОСОБА_4 , з участю його захисника - адвоката ОСОБА_5 .
Визнати ОСОБА_4 винуватим за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 ч.4 КК України.
Призначити узгоджене сторонами покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді арешту на строк шість місяців із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_4 обчислювати з дня набрання вироком законної сили.
На підставі ч.5 ст. 72 КК України, в редакції, чинній на теперішній час, зарахувати обвинуваченому ОСОБА_4 у строк відбуття призначеного покарання строк тримання під вартою під час досудового слідства та судового розгляду кримінального провадження з 06 жовтня 2022 року до дня набрання вироком законної сили включно із розрахунку, що один день попереднього ув`язнення дорівнює одному дню позбавлення волі.
Захід забезпечення кримінального провадження ОСОБА_4 до набрання вироком чинності, залишити без змін - «тримання під вартою із триманням на гауптвахті ІНФОРМАЦІЯ_6 у АДРЕСА_2 .
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, РНОКПП: невідомий, військовослужбовець військової служби за контрактом, який проходить військову службу на посаді навідника оператора Відділення управління командира батальйону взводу зв`язку десантно - штурмового батальйону Військової частини НОМЕР_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави за проведення судової балістичної експертизи по кримінальному провадженню № 12022052510000907, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року - Висновок експерта № СЕ-19/121-22/16079-БЛ від 30 грудня 2022 року, у розмірі 4153 грн 16 коп ( чотири тисячі сто п`ятдесят три грн. 16 коп).
Скасувати арешт майна, накладений Ухвалою слідчого судді Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 10 жовтня 2022 року на: предмет,схожий на АКС з маркуванням « НОМЕР_3 », який поміщено до поліетиленового пакету; склеєно паперовою біркою, на якій поставили підписи всі учасники слідчої дії; магазин до АКС - « НОМЕР_3 » з 29 набоями калібром 7,62 мм, маркуваннями: один за яких -539-79мм, два з яких -60-52 мм, шість з яких 3-59 мм, шість з яких -47-75 мм, три з яких 539-9-мм, одинадцять з яких -3-64 мм, які було поміщено до сейф-пакету № 7027041 та опечатано з підписами всіх учасників слідчої дії; гільзу калібром 7,62 мм, яка має нашарування 3-64, яку було вилучено, поміщено до сейф-пакету та опечатано з підписами всіх учасників слідчої дії; розкладний ніж синьо -сірого кольору; жетон на ім`я ОСОБА_4 з ланцюжком, які поміщені до сейф-пакету № ЕХРО0349119, на якому свої підписи поставили всі учасники слідчої дії.
Речові докази по справі: предмет,схожий на АКС з маркуванням « НОМЕР_3 », який поміщено до поліетиленового пакету; склеєно паперовою біркою, магазин до АКС - « НОМЕР_3 » з 29 набоями калібром 7,62 мм, маркуваннями: один за яких -539-79мм, два з яких -60-52 мм, шість з яких 3-59 мм, шість з яких -47-75 мм, три з яких 539-9-мм, одинадцять з яких -3-64 мм, які було поміщено до сейф-пакету № 7027041, гільзу калібром 7,62 мм, яка має нашарування 3-64, які залучено до матеріалів кримінального провадження № 12022052510000907, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року у якості речових доказів на підставі Постанови слідчого від 06 жовтня 2022 року, що зберігаються у Камері схову при ВП№4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області за Квитанцією № 491 у відповідності до ч. 9 ст. 100 КПК України - повернути власнику - Військовій частині НОМЕР_1 .
Речові докази по справі: мобільний телефон «Vivo» в корпусі чорного кольору, з чохлом чорного кольору, розкладний ніж синьо -сірого кольору; жетон на ім`я ОСОБА_4 з ланцюжком, які поміщені до сейф-пакету № ЕХРО0349119, які залучено до матеріалів кримінального провадження № 12022052510000907, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 жовтня 2022 року у якості речових доказів на підставі Постанови слідчого від 06 жовтня 2022 року, що зберігаються у Камері схову при ВП№4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області за Квитанцією № 491 у відповідності до ч. 9 ст. 100 КПК України - повернути власнику - ОСОБА_4 .
Роз`яснити, що у разі невиконання Угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з Клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.
Апеляційна скарга на вирок суду може бути подана до Судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Дніпровського апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а засудженим ОСОБА_4 в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Вирок суду першої інстанції на підставі Угоди про визнання винуватості може бути оскаржений в апеляційному порядку:
-обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно з підстав: призначеного судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою ст. 474 КПК України, в тому числі нероз`яснення йому наслідків укладення угоди.
-прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди, затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК України Угода не може бути укладена.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді.
Вирок, який набрав законної сили, обов`язковий для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Вирок постановлено, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2023 |
Оприлюднено | 04.01.2023 |
Номер документу | 108226146 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Хаустова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні