Справа № 583/574/22
2/583/81/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2023 року м. Охтирка Сумської області
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Яценко Н.Г., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинкугуртожитку «Зв`язківець»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ :
14.02.2022 позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, згідно якого просить стягнути із ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинкугуртожитку «Зв`язківець»заборгованість запослуги зутримання будинкута прибудинковоїтериторіїв сумі 5701,39 грн.
Згідно з ч. 1ст. 44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Статтею 175 ЦПК України закріплені вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українидо позовної заяви, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихст. 175 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє особу, яка подала апеляційну скаргу, і надає їй строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення особі ухвали.
Таким чином, саме звернення особи до суду із позовною заявою не спричиняє безумовне відкриття та початок провадження у справі, адже суддя, відкриваючи провадження у справі, перевіряє, зокрема, чи дотрималася особа, яка подала позовну заяву, порядку здійснення права на звернення до суду за захистом порушених, оспорюваних чи невизнаних прав. При цьому уЦПКвідсутні винятки з указаного порядку.
Ухвалою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 15.02.2022 позовна заява була залишена без руху для усунення недоліків, а саме надання суду квитанції про сплату судового збору у повному розмірі.
Як вбачається з матеріалів справи, копія ухвали суду від 15.02.2022 була направлена позивачу рекомендованим листом з повідомленням за адресою, зазначеною у позові, однак поштове відправлення повернулося до суду без вручення та без зазначення причини невручення.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи, що станом на 03.01.2023 позивачем не усунуто недоліки, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду від 15.02.2022, вважаю за доцільне позовну заяву повернути позивачу та вважати її неподаною, що не перешкоджає повторному зверненню позивача з відповідним позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заявуОб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинкугуртожитку «Зв`язківець»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області Н.Г. Яценко
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2023 |
Оприлюднено | 04.01.2023 |
Номер документу | 108226466 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Яценко Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні