Ухвала
від 19.12.2022 по справі 287/235/22
ОЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/287/483/22

Справа № 287/235/22

У х в а л а

"19" грудня 2022 р. м.Олевськ

Суддя Олевськогорайонного судуЖитомирської областіКононихіна Н.Ю., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Олевської районної державної адміністрації Житомирської області та Бучманівської селищної ради про визнання протиправним та скасування розпорядження РДА, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування реєстрації права власності на житловий будинок, скасування державної реєстрації права власності на землю визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання протиправним та скасування розпорядження РДА, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування реєстрації права власності на житловий будинок, скасування державної реєстрації права власності на землю визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку.

Ознайомившись з позовною заявою, поданою позивачем, та документами, доданими до неї, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно дост. 12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно доЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом.

За змістом ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 48 ЦПК Українисторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Згідно із ст. 80 ЦК Україниюридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

На підставі ч. 4 ст. 91 ЦК України, цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Як вбачається із поданої позовної заяви, позивач відповідачами зазначив Олевську районну державну адміністрацію Житомирської області та Бучманівську селищну раду. У той же час, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який є загальнодоступним, містяться відомості про перебування Олевської районної державної адміністрації Житомирської області у процесі припинення від 06.01.2021 року та містяться відомості про перебування Бучманівської селищної ради у процесі припинення від 21.05.2017 року.

Відповідно до ч. 4ст. 105 ЦК Українидо комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

З викладеного вище, можна зробити висновок, що позивачем подано позов до відповідача, який як юридична особа перебуває у процесі припинення. Тому, відповідачем у даному випадку може бути Голова комісії із припинення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області.

Суддя звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, який як і позивач має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

В позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить звільненити його від сплати судового збору посилаючись на те, що він має посвідчення"Дитина війни".

Законом України «Про судовий збір» у ст. 3 визначено об`єкти справляння судового збору та надано перелік таких за які судовий збір не справляється, а у ст. 5 цього ж закону зазначено суб`єктів, які звільнені від сплати судового збору.

Таким чином, у відповідних статтях закону зазначені обставини за яких особи, як учасники цивільних справ мають пільги щодо сплати судового збору, тобто звільняються від сплати такого в силу закону.

Разом з цим, у відповідності до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» особи, які мають статусДитина війнине звільняються від сплати судового збору.

Згідно ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору в установленому законом порядку, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до статей 1, 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання до суду, зокрема, позовної заяви.

Відповідно до статті ч.1 ст.4ЗУ «Просудовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ч. 2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»(в редакції чинній на час подання позову у даній справі) ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становила 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставка судового збору за позовну заяву майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становила 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено чотири позовні вимоги немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру.

Відтак, враховуючи об`єм позовних вимог сума судового збору, що підлягає сплаті за розгляд таких справ у суді на час подання позову за вимоги немайнового характеру становить 3969,60 грн. та за вимоги майнового характеру становить 1984,80 грн.

Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

Вважаю за необхідне звернути увагу на роз`яснення Пленуму Верховного Суду України, які викладені у п. 7постанови від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», відповідно до яких позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогамстатті 175 ЦПК, у зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститисяпозовні вимоги, а й бути викладеніобставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, ізазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Згідно з вимогамист. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,177 ЦПК Українипостановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до Олевської районної державної адміністрації Житомирської області та Бучманівської селищної ради про визнання протиправним та скасування розпорядження РДА, визнання недійсний свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування реєстрації права власності на житловий будинок, скасування державної реєстрації права власності на землю визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище протягом десяти днів з дня отримання позивачем копії наявної ухвали.

Крім того, вважаю за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущенних при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позовна заява буде вважатися не поданою, та повернута позивачеві.

Керуючисьст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Олевської районної державної адміністрації Житомирської області та Бучманівської селищної ради про визнання протиправним та скасування розпорядження РДА, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно та скасування реєстрації права власності на житловий будинок, скасування державної реєстрації права власності на землю визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянкузалишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії наявної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки:https://ol.zt.court.gov.ua

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Н. Ю. Кононихіна

СудОлевський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення19.12.2022
Оприлюднено05.01.2023
Номер документу108241003
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності

Судовий реєстр по справі —287/235/22

Ухвала від 16.02.2023

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Кононихіна Н. Ю.

Ухвала від 19.12.2022

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Кононихіна Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні