Справа № 442/50/23
Провадження № 1-кс/442/15/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2023 року
Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчогоСВ ДрогобицькогоРВП ГУНП Україниу Львівськійобласті майораполіції ОСОБА_3 (матеріали кримінального провадження №12023141110000009 від 03.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст.246 КК У країни), про арешт майна,-
в с т а н о в и в :
Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду в рамках кримінального провадження №12023141110000009 від 03.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст.246 КК України, з клопотанням, в якому просить накласти арешт на наступне майно.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що 03.01.2023р. на службу «102» поступило телефонне повідомлення від поліцейського офіцера громади СВГ ВП Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , про те, що цього дня на земельній ділянці з кадастровим номером 4621283700:01:001:0014, яка знаходиться у с.Залокоть Дрогобицького району Львівської області та перебуває у власності гр. ОСОБА_6 , виявлено зберігання незаконно зрубаної деревини, а саме 8 (вісім) колод дерев породи «Ялиця Біла», загальною кубомасою 5,037 метри кубічні.
Дане кримінальне правопорушення 03.01.2023 зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12023141110000009 з правовою кваліфікацією ч.І ст.246 КК України.
03.01.2023р. проведено огляд земельної ділянки з кадастровим номером 4621283700:01:001:0014, яка знаходиться у с.Залокоть Дрогобицького району Львівської області, в ході якого виявлено 8 (вісім) колод дерев породи «Ялиця Біла», а саме: колода №1, діаметром 36 см., довжиною 4,1 м., колода №2, діаметром 45 см., довжиною 4,06 м., колода №3, діаметром 40 см., довжиною 4,03 м., колода №4, діаметром 22 см., довжиною 4,1 м., колода №5, діаметром 28 см., довжиною 4,12 м., колода №6, діаметром 38 см., довжиною 5,11 м., колода №7, діаметром 46 см., довжиною 5,11 м., колода №8, діаметром 52 см., довжиною 5,11 м., а всього загальною кубомасою 5,037 метри кубічні, які з місця події вилучено та передано на відповідальне зберігання на нижній склад Підбузького лісництва, що по АДРЕСА_1 .
04.01.2023р. слідчим у даному кримінальному провадженні винесено постанову про визнання речовими доказами зазначених вище восьми колод дерей породи «Ялиця Біла».
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, земельна ділянка з кадастровим номером 4621283700:01:001:0014, яка знаходиться у с.Залокоть Дрогобицького району Львівської області, належить на праві приватної власності гр. ОСОБА_6 , який надав письмову згоду на проведення огляду вказаної земельної ділянки. Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 повідомив, що являється власником земельної ділянки в с.Залокоть Дрогобицького району, на якій розміщена дерев`яна господарська будівля, в якому наявний станок для розпилювання деревини. 03.01.2023 близько 09 год. він виявив на вказаній . ?во<й земельній ділянці біля господарської будівлі вісім дерев`яних колод, породи «Ялиця Біла», однак хто саме їх туди привіз та кому вони належать, йому не відомо. Є підстави вважати, що зазначена вище деревина, виявлена на земельні ділянці ОСОБА_6 була незаконно зрубана, а отже являється предметом кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відомості про вчинене кримінальне правопорушення 03 січня 2023 року слідчим відділом Дрогобицького районного відділу поліції Головного Управління Національної Поліції у Львівській області внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141110000009 від 03.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст.246 КК У країни.
Згідно ч.Іст.167КПК Українитимчасовим вилученняммайна єфактичне позбавленняпідозрюваного або осіб,у володінніяких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чизнаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
У ч.2 ст. 168 КПК зазначено, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду.
Згідно ч.І ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до 4.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився.
Неявка учасників судового розгляду не перешкоджає розгляду справи.
Перевіривши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.
Як встановлено слідчим суддею, органом досудового розслідування здійснюється слідство кримінального провадження №12023141110000009 від 03.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст.246 КК У країни.
Частина 1 ст.170 КПК України визначає, що арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Згідно з ч.2 ст.170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України.
Одночасно, ч. 2 ст. 167 КПК України вказує на те, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані, як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до вимог ч.3 ст.170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Згідно ст.173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту. При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що слідчим повністю доведено те, що накладення арешту на майно, матиме вагоме значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування зазначеного кримінального правопорушення, крім того, накладення арешту на вказане майно, зумовлене необхідністю подальшого проведення судової лісогосподарської та інженерно-екологічної експертизи, з метою встановлення розмірів заподіяних матеріальних збитків та проведення інших експертиз у даному кримінальному провадженні, а відтак клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно: колода №1, діаметром 36 см., довжиною 4,1 м., колода №2, діаметром 45 см., довжиною 4,06 м., колода №3, діаметром 40 см., довжиною 4,03 м., колода №4, діаметром 22 см., довжиною 4,1 м., колода №5, діаметром 28 см., довжиною 4,12 м., колода №6, діаметром 38 см., довжиною 5,11 м., колода №7, діаметром 46 см., довжиною 5,11 м., колода №8, діаметром 52 см., довжиною 5,11 м., а всього загальною кубомасою 5,037 метри кубічні, які були тимчасово вилучені в ході проведення 03.01.2023 огляду місця події.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108260677 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні