ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"04" січня 2023 р. Справа № 911/2862/22
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Знам`янський Агрохім", 02154, місто Київ, Вулиця Ентузіастів, будинок 7/1, квартира 111
до Малого приватного підприємства "Анна", 09634, Київська область, Рокитнянський район, село Синява, вулиця Шевченка, будинок 3
про стягнення 1 376 640,00 грн збитків та штрафу
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Знам`янський Агрохім" звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Малого приватного підприємства "Анна" про стягнення 1 147 2000,00 грн збитків та 229 440,00 грн штрафу за договором № 30112020 відповідального зберігання та надання супровідних послуг, пов`язаних зі зберіганням від 30.11.2020.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань в частині зберігання товару.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок сплати судового збору, повернення і звільнення від сплати, розміри судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 з подальшими змінами та доповненнями.
За частиною першою статті 3, частиною першою та пунктом 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється в відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та в фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача 1 376 640,00 грн збитків та штрафу.
Відтак, за вищезазначену майнову вимогу позивач мав сплатити 20 649,60 грн судового збору, натомість позивачем до позовної заяви не додано жодних доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Окрім того, відповідно до пункту 9 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "Знам`янський Агрохім" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
- докази, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі (20 649,60 грн) відповідно до Закону України "Про судовий збір";
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Докази направлення копії такої заяви (заяви про усунення недоліків) учасникам справи надати до матеріалів справи.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Надіслати копію ухвали Товариства з обмеженою відповідальністю "Знам`янський Агрохім" на електронну адресу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 04.01.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2023 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 108273053 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні