Ухвала
від 05.01.2023 по справі 918/51/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 січня 2023 р. Справа № 918/51/23

Господарський суд Рівненської області у складі судді Н.Церковної, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройметаллсервис" (67623, вул.Центральна, буд. 3А, с.Петрове, Біляївський район, Одеська область, код ЄДРПОУ 34637799) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Валетте" (33001, вул. Соборна, буд.217, м.Рівне, код ЄДРПОУ 38018763) про стягнення в сумі 2 750 000 грн. 00 коп.

ВСТАНОВИВ:

У січні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Стройметаллсервис" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Валетте" про стягнення коштів в сумі 2 750 000 грн. 00 коп.

Оцінивши позовні матеріали на предмет їх відповідності нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на таке.

Так, згідно з частиною 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (частина 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України).

Судом встановлено, що позовну заяву підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройметаллсерви" Слюсаренко А.П., однак доказів підтвердження повноважень до позовної заяви не додано.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. Таким чином, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є опис вкладення в поштовий конверт в якому зазначені: повне найменування адресата, його поштова адреса та поіменний перелік документів, що надсилається на його адресу, та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) до опису вкладення, номер поштового відправлення в яких повинен співпадати. При цьому, додатки в описі вкладення повинні повністю збігатися з додатками, переліченими у позовній заяві (крім тих, що надаються тільки суду докази сплати судового збору та направлення позову з додатками відповідачу).

В підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками позивачем надано копію опису вкладення у цінний лист в якому зазначено, що на адресу відповідача направленні: позовна заява та додатки до неї, а до суду позивачем подана позовна заява з переліком та конкретизацією додатків.

Отже, наданий опис вкладення не є неналежним та допустимим доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з усіма додатками, що отримано судом, оскільки з вказаного опису не зрозуміло які саме додатки були надіслані відповідачу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" установлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 1, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" з 01.01.2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2589,00 грн.

Позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у розмірі 41250,00 грн.

Отже, позивач до позовної заяви повинен надати документи, які підтверджують сплату судового збору в розмірі 41250,00 грн.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що позивачем не додержано вимог, встановлених ст. 164 ГПК України, а відтак позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Способом усунення недоліку позовної заяви є надання суду доказів підтвердження повноважень представника позивача, що підписав позовну заяву, доказів надсилання позовної заяви з переліком та конкретизацією додатків відповідачу та доказів справляння судового збору у спосіб та розмір визначений ГПК України та Закону України "Про судовий збір" .

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройметаллсервис" залишити без руху.

2.Товариству з обмеженою відповідальністю "Стройметаллсервис" у 10-денний строк з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду:

- доказів підтвердження повноважень представника (підписанта) позивача, що підписав позовну заяву;

-доказів надсилання позовної заяви з переліком та конкретизацією додатків відповідачу;

- докази сплати судового збору за подання позовної заяви, а саме 41 250,00 грн.

Роз`яснити, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 05.01.2023 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.ЦЕРКОВНА

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення05.01.2023
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу108273264
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/51/23

Ухвала від 07.03.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 05.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні