Орджонікідзевський районний суд м. запоріжжя
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація1Справа № 335/7376/21 2/335/83/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 січня 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді Алєксєєнка А.Б., за участю секретаря судового засідання Товстоус Т.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Вознесенівський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), про визнання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя перебуває вище вказана цивільна справа.
Ухвалою суду від 21 грудня 2021 року у справі призначено судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручено Харківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України. Провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.
17 серпня 2022 року на адресу суду надійшло повідомлення судового експерта №СЕ-19/121-22/1937-БД від 29.07.2022 про неможливість проведення експертизи через неявку ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до експертної установи у визначені дати для відбору зразків для проведення молекулярно-генетичної експертизи та не наданням відповідних зразків до Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України.
Ухвалою суду від 29.08.2022 поновлено провадження у справі та призначено підготовче судове засідання у справі.
18 листопада 2022 року до суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Баркова В.О. про зміну місця проведення судово молекулярно-генетичної експертизи.
В обґрунтування клопотання представник позивача зазначив про те, що до теперішнього часу призначену у справі експертизу не проведено, разом з цим, у зв`язку із війною в Україні, проведення експертизи у Харківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України є неможливим та небезпечним для життя. Як стало відомо позивачу, відповідач, наразі перебуває за кордоном, тому з огляду на вказані обставини просить змінити місце проведення експертизи та доручити її проведення Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, як такий що знаходиться найближче до західного кордону України та найзручніший для сторін та їх доньки.
Враховуючи викладене представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Барков В.О. просить суд вирішити питання про визначення іншої експертної установи для проведення судово молекулярно-генетичної експертизи у справі та доручити проведення експертизи Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру Міністерства внутрішніх справ України.
29 листопада 2022 року від представника відповідача ОСОБА_2 - адвоката Саланської І.Л. до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, мотивоване тим, що через ситуацію, яка склалася на Україні внаслідок військової агресії російської федерації проти України, відповідач виїхав за межі України та наразі перебуває у Федеративній Республіці Німеччина, а тому вважає, що вказані обставини унеможливлюють проведення експертизи у справі і просить суд зупинити провадження у справі до усунення вказаних обставин.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник - адвокат Барков В.О. не з`явилися, разом з цим, від представника позивача - адвоката Баркова В.О. до суду надійшла заява у якій він просить суд провести судове засідання за відсутності сторони позивача та задовольнити клопотання про визначення іншої експертної установи для проведення у справі судової молекулярно-генетичної експертизи.
Відповідач ОСОБА_2 та його представник - адвокат Саланська І.Л. у судове засідання не з`явились, разом з цим, від представника відповідача - адвоката Саланської І.Л. надійшло клопотання у якому вона зазначила, що сторона відповідача не заперечує проти задоволення клопотання представника позивача про зміну експертної установи та просить суд залишити без розгляду подане представником відповідача клопотання про зупинення провадження у справі.
Представник третьої особи Вознесенівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південно - Східне міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не з`явилися, подавши заяву про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.223 ЦПК України неявка в судове засідання належним чином повідомленого учасника справи не перешкоджає її розгляду.
Згідно з ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи в межах вирішуваних питань, суд приходить до наступного висновку.
Щодо клопотання сторони відповідача про зупинення провадження у справі суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Разом з цим, у відповідності до ст.13 ЦПК України, учасники справи розпоряджаються своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
З огляду на те, що представником відповідача адвокатом Саланською І.Л. подано письмове клопотання про залишення без розгляду раніше поданого нею клопотання про зупинення провадження у справі, суд доходить до висновку, що клопотання про зупинення провадження у справі слід залишити без розгляду.
Щодо клопотання сторони позивача про зміну установи для проведення експертизи суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що предметом позовних вимог у даній справі, є визнання відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та внесення змін до актового запису про її народження від 23.11.2005 року № 677 вказавши відповідача батьком дитини. З матеріалів справи вбачається, що ухвалою суду від 21 грудня 2021 року у справі призначено судову молекулярно-генетичну експертизу проведення якої доручено Харьківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.
11.07.2022 року на адресу суду надійшло клопотання судового експерта №СЕ-19/121-22/1937-БД від 06.06.2022 про забезпечення явки осіб для відбору біологічних зразків (або надання зразків) необхідних для проведення судової експертизи.
12.07.2022 копія вказаного клопотання судового експерта №СЕ-19/121-22/1937-БД від 06.06.2022 судом направлена сторонам у справі.
17 серпня 2022 року на адресу суду надійшло повідомлення судового експерта №СЕ-19/121-22/1937-БД від 29.07.2022 про неможливість проведення експертизи через неявку ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до експертної установи у визначені дати для відбору зразків для проведення молекулярно-генетичної експертизи та не наданням відповідних зразків до Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України.
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року, затвердженим Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022 року введено воєнний стан в Україні, строк якого в подальшому неодноразово було продовжено та Законом України №757/2022 від 16 листопада 2022 року було продовжено до 19 лютого 2023 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу (ч. 2 ст. 103 ЦПК України).
Статтею 104 ЦПК України передбачено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
З метою повного та всебічного з`ясування обставин, що мають значення для правильного вирішення справи проведення експертизи є необхідним оскільки в даному випадку експертиза потрібна для з`ясування обставин, що мають значення для справи і для з`ясування яких потрібні спеціальні знання у сфері іншій ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
З урахуванням викладеного, враховуючи думку учасників справи, беручи до уваги існування об`єктивних підстав які унеможливлюють проведення експертизи експертами Харківського НДЕКЦ МВС, з урахуванням місця знаходження сторін у справі суд вважає за необхідне клопотання представника позивача задовольнити та призначити у цій справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
За таких обставин, оскільки для проведення експертизи необхідно значний період часу суд вважає доцільним зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст. 102, 103, 104, 105, 108, 252, 253 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 - адвоката Саланської Ілони Любомирівни про зупинення провадження у справі - залишити без розгляду.
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Баркова Вадима Олександровича про зміну місця проведення судово молекулярно-генетичної експертизи задовольнити.
Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
Чи являється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Проведення судово молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру Міністерства внутрішніх справ України (юридична адреса: 79040, м.Львів, вул.Конюшинна, буд.24, фактична адреса: 79040, м.Львів, вул.Збиральна, буд.24).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст.ст. 384, 385 КК України.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.108 ЦПК України надати експертам, які будуть проводити експертизу дозвіл на часткове або повне знищення об`єктів дослідження.
Оплату за проведення судової молекулярно-генетичної експертизи у справі покласти на позивача ОСОБА_1 .
Зобов`язати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_1 ) з`явитись разом з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру Міністерства внутрішніх справ України (юридична адреса: 79040, м.Львів, вул.Конюшинна, буд.24, фактична адреса: 79040, м.Львів, вул.Збиральна, буд.24) з метою відібрання зразків , маючи при собі документи, які посвідчують її особу та особу дитини.
Зобов`язати ОСОБА_2 , (місце проживання: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_2 ) з`явитися до Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру Міністерства внутрішніх справ України (юридична адреса: 79040, м.Львів, вул.Конюшинна, буд.24, фактична адреса: 79040, м.Львів, вул.Збиральна, буд.24)., для можливості відібрання зразків з метою проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, маючи при собі документи, які посвідчують його особу.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в проведенні експертизи, якою передбачено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: А.Б. Алєксєєнко
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2023 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 108277772 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Алєксєєнко А. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні