ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
06.01.2023м. ХарківСправа № 922/87/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавренюк Т.А.
розглянувши заяву про видачу судового наказу
заявникОбласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Лубнитеплоенерго" (37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Захисників України, 17, код ЄДРПОУ 05541083) боржникТовариство з обмеженою відповідальністю "Систем Кава Сервіс" (61068, м. Харків, вул. Фесенківська, 4-А, код ЄДРПОУ 37999937) про стягнення 9 064,05грн
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить суд видати судовий наказ про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Систем Кава Сервіс" заборгованості по оплаті послуг з постачання теплової енергії в період з 01.12.2021 по 15.04.2022 в розмірі 9 064,05грн за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії, що є публічним договором приєднання з 01.11.2021.
Розглянувши подану Обласногим комунальним виробничим підприємством теплового господарства "Лубнитеплоенерго" заяву про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу, виходячи з наступного.
За приписами ч.2 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.
Статтею 148 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктами 3, 4 ч.3 ст.150 Господарського процесуального кодексу України до заяви про видачу судового наказу додається, зокрема, копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Як зазначає заявник, спір у справі виник у зв`язку з тим, що боржник в порушення умов індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії, своєчасно не розрахувався за спожиту теплову енергію в період з 01.12.2021 по 15.04.2022, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість перед заявником в розмірі 9 064,05грн.
За положеннями частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
За змістом частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч.7 ст.179 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст.205 Цивільного кодексу правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами) (ч.1, ч.2 ст.207 Цивільного кодексу України).
Заявником надано до суду індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії від 01.10.2021, який є публічним договором приєднання, текст якого було опубліковано на веб-сайті Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Лубнитеплоенерго".
Жодних документів, які б свідчили про факт укладання даного договору саме у письмовій формі за підписом боржника, заявником до заяви про видачу судового наказу суду не додано.
Враховуючи викладене, із поданої заяви про видачу судового наказу судом не вбачається, що між заявником та боржником укладено договір про постачання теплової енергії саме у письмовій (або електронній) формі.
Суд наголошує, що відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України (ст.147) судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі.
За приписами ч.2 ст.152 Господарського процесуального кодексу України, про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Лубнитеплоенерго" про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю "Систем Кава Сервіс".
Суд роз`яснює заявнику про право на звернення за захистом порушеного права шляхом подання позову про стягнення 9 064,05грн до господарського суду у спрощеному позовному провадженні.
Керуючись ст.ст.147, 148, 152-154, 175, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Лубнитеплоенерго" про видачу судового наказу відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 06.01.2023.
СуддяТ. А. Лавренюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2023 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 108285383 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лавренюк Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні