Справа 127/28201/22
Провадження 1-кс/127/11367/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2023 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого дізнавача сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Старший дізнавач ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні сектору дізнання знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022022110000672 від 25.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що у ході опрацювання інформації з відкритих джерел встановлено, що в Реєстрі містобудівних умов та обмежень ІНФОРМАЦІЯ_2 (посилання - ІНФОРМАЦІЯ_3 ), наявні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 18.06.2021 № 61 щодо нового будівництва багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 .
Відповідно до зазначених містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:03:023:0122 (цільове призначення для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку). Гранично допустима висотність будівель, із врахуванням містобудівного розрахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » складає 9 поверхів. Замовником будівництва є ПП « ОСОБА_3 », на даний час - ПП « ОСОБА_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .
Поряд із цим, на сайті з продажу нерухомості, міститься оголошення (посилання - ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 ) міститься оголошення щодо продажу квартир у ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_6 » по АДРЕСА_2 , який будується на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:03:023:0122. Відповідно до інформації зазначеної в оголошені ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_6 » складається з одного одинадцятиповерхового будинку.
Виходячи із вище викладеного, вбачається, що фактичне будівництво 11 поверхового житлового багатоквартирного житлового будинку не відповідає виданим містобудівним умовам та обмеженням.
З метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати містобудівний розрахунок, проектну, проектно-кошторисну документацію, а також документи на підставі яких вони видавалися, що дасть змогу отримати доказову інформацію та дозволить, шляхом їх дослідження, підтвердити чи спростувати факт грубого порушення правил під час проектування та будівництва житлового будинку.
Установлено, що зазначена документація перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Факти і обставини, що містяться у вказаних документах мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Частиною 1 ст. 93 КПК України передбачено, що збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 зазначеної статті, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, у тому числі, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.
Статтею 131 КПК України визначено, що з метою досягнення дієвості досудового розслідування у кримінальному провадженні застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Беручи до уваги вищевикладене, дізнавач просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Дізнавач в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням дізнавача підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче дізнавач мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих дізнавачем підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого дізнавача сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_2 , а також дізнавачам, які входять до складу групи дізнавачів на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- містобудівний розрахунок, проектну та проектно-кошторисну документацію, які стосуються нового будівництва багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2 , на земельній ділянці з кадастровим номером 0510100000:03:023:0122.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108326962 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні